Reklama

Niedziela Częstochowska

Spróbuj odkryć więcej! - Seminarium Odnowy Wiary w Radomsku od 7 stycznia

Od 7 stycznia przez 12 kolejnych tygodni w parafii św. Lamberta w Radomsku trwać będzie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania dla wszystkich mieszkańców Radomska i okolic odbywały się będą w każdy czwartek o godz. 19.30 w kolegiacie św. Lamberta.

[ TEMATY ]

seminarium

Szkoła Nowej Ewangelizacji

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Jako Szkoła Nowej Ewangelizacji chcemy ten nowy rok rozpocząć odnową wiary. Dlatego organizujemy we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji, tam gdzie znajdują się filie SNE, także w parafii św. Lamberta w Radomsku, Seminarium Odnowy Wiary - relacjonuje w rozmowie z "Niedzielą" ks. Grzegorz Piec, wikariusz parafii św. Lamberta, opiekun wspólnoty SNE Radomsko.

Reklama

Jak dodaje: - Będzie to znakomita okazja aby ożywić wiarę, może nieco uśpioną albo wygasłą. Będzie to też czas budowania prawdziwej i żywej wiary, aby potem móc się nią dzielić i świadczyć. Spotkania są dla wszystkich od 18 roku życia. Bardzo serdecznie zapraszamy i polecamy to dzieło modlitwie wszystkich czytelników.

Podziel się cytatem

Jak informują Organizatorzy, w spotkaniach można uczestniczyć osobiście, ale także online na stronie parafii św. Lamberta: Zobacz

- Zachęcamy każdego, do przeżycia tego wyjątkowego czasu doświadczenia Boga Żywego oraz do obecności na wszystkich spotkaniach. Podstawą przeżywania Seminarium jest praca z podręcznikiem formacyjnym, w którym znajdują się rozważania na każdy dzień. Podręczniki będą rozdawane 7 stycznia po pierwszym spotkaniu. Koszt podręcznika to 25 zł. Prosimy, by osoby, które będą przeżywały Seminarium online – również odebrały podręcznik formacyjny. Przy wyjściu z kościoła koniecznie zabierz ulotkę informacyjną o tym wydarzeniu.

Zapisy pod nr telefonu 570 532 804

2021-01-05 18:57

Oceń: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęły się XVI Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

[ TEMATY ]

sport

klerycy

seminarium

tenis

WSD w Częstochowie

Rozpoczęły się XVI Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. W częstochowskim seminarium, które jest gospodarzem mistrzostw, dziś (10) grudnia odbywają się rozgrywki drużynowe. Mistrzostwa zainaugurował wraz z seminarzystami z całego kraju abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
CZYTAJ DALEJ

Świeccy katecheci: etaty może stracić nawet 10,5 tys. nauczycieli religii

2025-08-27 07:05

[ TEMATY ]

religia w szkołach

Adobe Stock

Z powodu zmian w organizacji lekcji religii etaty może stracić nawet 10,5 tys. katechetów - powiedział PAP członek zarządu Stowarzyszenia Katechetów Świeckich Dariusz Kwiecień. Dodał, że sytuację nauczycieli religii pogarsza fakt, że MEN dał im za mało czasu na przekwalifikowanie się.

Zgodnie z decyzją MEN, od września tego roku lekcje religii mogą odbywać się w grupach międzyoddziałowych. Resort zdecydował także, że nauka religii i etyki będzie odbywać się w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo, a nie dwóch, jak obecnie, przed lub po obowiązkowych zajęciach edukacyjnych. Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 września.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Parolin: Gra interesów uniemożliwia rozwiązanie sytuacji w Gazie

2025-08-27 20:21

[ TEMATY ]

strefa gazy

kard. Pietro Parolin

gra interesów

uniemożliwia

rozwiązanie sytuacji

Vatican Media

Kard. Pietro Parolin

Kard. Pietro Parolin

Odpowiadając na pytania dziennikarzy po Mszy świętej z okazji liturgicznego wspomnienia św. Moniki, odprawionej w bazylice św. Augustyna w Rzymie, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin wyraził nadzieję — nawiązując do apelu Papieża — że uda się uniknąć „odpowiedzialności zbiorowej” na Bliskim Wschodzie, doprowadzając do zawieszenia broni i „bezpiecznego dostępu” do pomocy humanitarnej.

Po Mszy świętej z okazji wspomnienia liturgicznego św. Moniki, celebrowanej w bazylice św. Augustyna na Polu Marsowym w Rzymie, kardynał Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, ponownie potwierdził stanowisko Watykanu wobec kryzysu na Bliskim Wschodzie, przypominając apel Papieża Leona XIV oraz oświadczenia patriarchów Ziemi Świętej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję