Reklama

Niedziela Małopolska

Duo Performance śpiewa kolędy

Niezwykłe kolędowanie dwojga młodych artystów, po Mszy św. w sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie, zachwyciło wiernych.

2021-01-10 21:35

archiwum Moniki Biederman-Pers

Młodzi artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie

Młodzi artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie

10 stycznia w sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie zebrani wierni podczas każdej Mszy św. mieli okazję uczestniczyć w mini-koncertach kolęd zespołu Duo Performance w wykonaniu Moniki Biederman-Pers i Piotra Karzełka. Kolejne, dłuższe muzyczne spotkanie planowane jest na 2 lutego na godz. 18 w kościele św. Krzyża w Krakowie. 

– Z okazji świąt Bożego Narodzenia wydaliśmy płytę z najpiękniejszymi polskim kolędami i pastorałkami, dlatego święta takie jak Niedziela Chrztu Pańskiego, są dobrą okazją do spotkania się z innymi i wspólnego kolędowania, a tym samym podzielenia się swoją twórczością – dzieli się Monika. I dodaje: – Wcześniej zdarzało nam się ubogacać liturgię lub nabożeństwa swoim śpiewem, jednak każde z nas śpiewało u siebie. Piotr w Golasowicach i okolicznych miejscowościach, a ja w Krakowie. Niemniej jednak tegoroczne mini-koncerty kolędowe są dla nas bardzo wyjątkowe, ponieważ występujemy razem.

Reklama

Monika i Piotr są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako duet po raz pierwszy wystąpili na deskach Filharmonii Krakowskiej podczas koncertu debiutów „Magiczny Świat Operetki i Musicalu”. Jednak za oficjalny początek swojej współpracy przyjmują maj 2019 r. Monika śpiewa sopranem, natomiast Piotr barytonem. Razem śpiewają nie tylko utwory operowe i operetkowe, ale także covery bajek Walta Disney'a. Artyści wydali również płytę z kolędami, wykonanie której przedstawili podczas mini-koncertów w sanktuarium. Obydwoje ubogacają swym śpiewem wiele miejsc kultu: – Monika jest wyznania rzymskokatolickiego, natomiast ja należę do kościoła ewangelicko-augsburskiego. Śpiewamy zarówno w kościołach ewangelickich, jak i katolickich. Można powiedzieć, że pod tym względem tworzymy taki ekumeniczny duet – informuje Piotr.

Monika i Piotr okazują wsparcie osobom chorym na raka, wystawiając swoje płyty na licytację: – Z naszej strony to niewielki gest, ale gdy te gesty pomnożymy, osoba chora będzie miała szansę wykonać operację ratującą życie – mówi Monika.

Kompozycje i aranżacja są dziełem Roberta Kanaana, artyści odpowiadają za ich wykonanie. Swoją muzyczną pasję traktują jako miejsce nawiązywania relacji z ludźmi: – Kochamy śpiewać i uwielbiamy spotykać się z ludźmi, widzieć na ich twarzach, jak udzielają się im emocje, które pragniemy przekazać. To nas napędza i zachęca do dalszego działania – dodaje Monika.

Reklama

Artyści złożyli czytelnikom „Niedzieli” życzenia: – Chcemy złożyć serdeczne życzenia noworoczne, dużo zdrowia wszelkiej pomyślności, obyśmy jak najszybciej spotkali się z Państwem na koncertach na żywo.

Więcej informacji o działalności artystów można znaleźć na stronie: www.duoperformance.pl.

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty4ever: Modlitewne czuwanie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

2021-01-18 11:31

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

W ramach akcji „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - #Święty4ever” zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego Wielkiego Rodaka. 18 stycznia br. (poniedziałek) o 21:00 na stronie facebookowej parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach będzie miała miejsce transmisja na żywo modlitewnego czuwania z kaplicy św. Karola Boromeusza.

Transmisja będzie udostępniona również na stronie facebookowej Święty4ever. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych oraz wszystkich rodzin, będziemy także prosić o ustanie pandemii.

CZYTAJ DALEJ

Apel o modlitwę w intencji ks. Artura Godnarskiego

2020-12-31 13:56

Ks. Adrian Put

Ks. Artur Godnarski

Ks. Artur Godnarski

Ks. Artur Godnarski, sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i koordynator Przystanku Jezus, jest zarażony COVID-19 i w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Środowiska nowej ewangelizacji apelują o modlitwę w jego intencji.

Z apelem o modlitwę w intencji ks. Artura Godnarskiego w mediach społecznościowych zwrócił się ks. Michał Olszewski SCJ, rzecznik prasowy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Poinformował także, że ks. Godnarskiego wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Ma obustronne zapalenie płuc spowodowane COVID-19.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie

2021-01-18 21:56

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia / fb

    W najbliższą sobotę, w przededniu czwartej rocznicy śmierci śp. Helenki Kmieć, młodej polskiej wolontariuszki, która 24 stycznia 2017 roku zginęła w czasie misji w Boliwii, w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostanie odprawiona Msza święta, w czasie której będziemy dziękować za jej ziemskie życie i wypraszać dla niej dar nieba. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Jan Zając, wujek Helenki. Zapraszamy!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję