Reklama

Kościół

Sześć lat Zespołu Ekspertów KUL

Niemal codziennie komentują i wyjaśniają w mediach bieżące wydarzenia i zjawiska społeczne. Wyróżnia ich wiedza, kompetencja oraz przygotowanie medialne. Zespół Ekspertów KUL podsumował kolejny rok działalności i współpracy z mediami.

[ TEMATY ]

KUL

KUL

- Tworząc sześć lat temu Zespół Ekspertów KUL chcieliśmy połączyć nasze potrzeby z potrzebami mediów - mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, Pełnomocnik Rektora KUL ds. Zespołu Ekspertów KUL. Wiedząc, że dziennikarze w swojej pracy potrzebują wsparcia ekspertów, zebraliśmy grono badaczy, którzy, rozumiejąc logikę mediów, potrafią prostym językiem wyjaśnić odbiorcom skomplikowane zjawiska. Za pośrednictwem środków masowego przekazu naukowcy z KUL mogą dzielić się ze społeczeństwem wiedzą, doświadczeniem i własnymi badaniami – dodaje Łukasik-Turecka.

Zespół Ekspertów KUL to serwis stworzony z myślą o dzieleniu się wiedzą, doświadczeniem i badaniami naukowców KUL ze społeczeństwem za pośrednictwem mediów. W skład zespołu wchodzi blisko 80 naukowców KUL, którzy podzieleni na dziedziny eksperckie są przygotowani do udzielenia mediom wypowiedzi eksperckiej.

Podziel się cytatem

Reklama

Dzięki wypracowanemu modelowi komunikacji z mediami nasi eksperci, są w stanie, co ważne dla mediów - w bardzo krótkim czasie, niemal natychmiast, w sposób rzeczowy i przystępny wytłumaczyć nawet najbardziej skomplikowane problemy i zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości - mówi Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL. Każdego dnia kontaktują się z nami dziennikarze z całej Polski, którzy do swoich materiałów potrzebują wypowiedzi i komentarzy ekspertów z różnych dziedzin. Naukowcy KUL dzielą się swoją wiedzą, opiniami, reagują na potrzeby radia, prasy, telewizji i redakcji internetowych. Od kilku miesięcy - dzięki współpracy z ekspertami - przygotowujemy również autorskie komentarze, które poruszają bieżące tematy z kraju i ze świata, ale także te związane z tematyką świąt, rodziny, tradycji, wiary, kultury i wielu innych - dodaje Stojowska.

W 2020 roku naukowcy z KUL udzielili w mediach blisko 400 wypowiedzi eksperckich. Cieszy nas rosnące zainteresowanie dziennikarzy kontaktem z naszymi ekspertami i ich udana współpraca z mediami - podkreśla Stojowska.

Kontakt z Ekspertami KUL możliwy jest za pośrednictwem Biura Rzecznika KUL (tel. 81 445 41 09). Lista ekspertów, z podziałem na dziedziny badawcze, w których naukowcy mogą się wypowiadać, jest dostępna na stronie kul.pl w zakładce Zespół Ekspertów KUL.

2021-02-04 11:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prorektor KUL: Jan Paweł II i kard. Wyszyński mieli ogromny wpływ na kształt uniwersytetu

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

kard. Stefan Wyszyński

KUL

Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Bachledówka k. Zakopanego, lipiec 1973 r

Bachledówka k. Zakopanego, lipiec 1973 r

Ks. prof. Mirosław Sitarz, prorektor KUL o związkach kardynała Stefana Wyszyńskiego z uniwersytetem i Lublinem oraz o roli jaką dziś pełni uczelnia. Rok 2021 decyzją Sejmu i Senatu dedykowany jest kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

Ubiegły rok był w Polsce rokiem Jana Pawła II, obecny będziemy przeżywać jako rok kard. Stefana Wyszyńskiego. - To ogromna radość, że władze naszego kraju w ten sposób uhonorowały dwie osoby tak mocno związane z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Ks. Karol Wojtyła był przez niemal ćwierć wieku wykładowcą naszego uniwersytetu, a kard. Wyszyński to jego najwybitniejszy absolwent. Obaj mieli ogromny wpływ na kształt KUL - podkreśla ks. prof. Mirosław Sitarz, prorektor ds. misji i administracji KUL.

CZYTAJ DALEJ

W północnej Etiopii liczba niedożywionych dzieci wzrosła dziesięciokrotnie, alarmuje UNICEF

2021-07-30 17:20

[ TEMATY ]

dzieci

UNICEF

Etiopia

UNICEF

Marixie Mercado

Marixie Mercado

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Genewie, 30 lipca 2021 r., Marixie Mercado - rzecznik prasowy UNICEF, przekazała informację na temat dramatycznej sytuacji dzieci w regionie Tigraj, w północnej Etiopii.

Przez kilka ostatnich miesięcy, z powodu toczącego się konfliktu, region Tigraj był praktycznie niedostępny dla organizacji humanitarnych. Teraz, kiedy pracownicy UNICEF docierają do osób poszkodowanych, potwierdzają się nasze największe obawy i najgorsze scenariusze.

CZYTAJ DALEJ

Brytyjski historyk: Niemcy byli zaskoczeni skalą Powstania Warszawskiego

2021-07-31 09:03

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Wikipedia/Sylwester Braun

28 sierpnia 1944 r. budynek Prudentialu został trafiony przez 2-tonowy pocisk

28 sierpnia 1944 r. budynek Prudentialu został trafiony przez 2-tonowy pocisk

Niemcy nie byli całkowicie zaskoczeni wybuchem Powstania Warszawskiego, ale jego skalą i zaciętością walk - tak, bo spodziewali się, że dadzą radę je stłumić w ciągu kilku dni - mówi PAP brytyjski historyk Roger Moorhouse.

W niedzielę mija 77 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego, które było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję