Reklama

Australian Open - Świątek i Kubot awansowali do 1/8 finału miksta

Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do 1/8 finału miksta w wielkoszlemowym Australian Open. Polscy tenisiści na otwarcie pokonali w Melbourne reprezentantów gospodarzy Astrę Sharmę i Johna-Patricka Smitha 5:7, 7:6 (8-6), 10-6.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Świątek i Kubot w drugim secie odrobili stratę 0:3, a w tie-breaku obronili piłkę meczową.

Sharmie i Smithowi zrewanżowali się za ubiegłoroczną porażkę w ćwierćfinale tego turnieju. Australijczycy dwa lata temu zaś dotarli w nim do finału. W obsadzie tegorocznej edycji znaleźli się dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą broniący tytułu i najwyżej rozstawieni Czeszka Barbora Krejcikova i Chorwat Nikola Mektic lub Amerykanka Hayley Carter i Belg Sander Gille. Drugi z duetów dołączył do stawki w zastępstwie innej pary, która wycofała się tuż przed rozpoczęciem rywalizacji.

Priorytetem Świątek jest występ w singlu, w którym w niedzielę zagra o w 1/8 finału z rozstawioną z "dwójką" Rumunką Simoną Halep. Kubot zaś główny nacisk kładzie na zmagania deblowe - w czwartek awansował razem z Holendrem Wesleyem Koolhofem do drugiej rundy. W sobotę wyłonieni zostali ich rywale na tym etapie zmagań - będą nimi specjalizujący się w singlu reprezentanci gospodarzy Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios.

Kolejny wspólny start Polaków jest elementem przygotowań do igrzysk w Tokio, w których chcą razem wystąpić w mikście.

Reklama

Świątek ostatniej jesieni z powodzeniem łączyła we French Open udział w singlowej i deblowej rywalizacji. W pierwszej sięgnęła po tytuł, a w drugiej - razem z Amerykanką Nicole Melicher - dotarła do półfinału. Po paryskiej imprezie jej trener Piotr Sierzputowski przyznał, że w kolejnym sezonie bardziej realne jest, iż jego podopieczna ponownie zagra w Wielkim Szlemie w mikście niż że znów wystąpi w deblu.

Wynik 1. rundy miksta:

Iga Świątek, Łukasz Kubot (oboje Polska) - Astra Sharma, John-Patrick Smith (oboje Australia) 5:7, 7:6 (8-6), 10-6.(PAP)

an/ giel/

2021-02-13 09:02

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ampfutbolista Marcin Oleksy triumfatorem kategorii "Bramka Roku" w plebiscycie FIFA

[ TEMATY ]

sport

PAP/EPA/YOAN VALAT

Reprezentant Polski w amp futbolu Marcin Oleksy został triumfatorem kategorii "Bramka Roku im. Ferenca Puskasa" w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Paryżu.

"Ciężko mi było nawet pomarzyć o takiej nagrodzie. A dzisiaj stoję przed wami..." - przyznał wzruszony sportowiec podczas gali w paryskiej sali koncertowej Salle Pleyel.
CZYTAJ DALEJ

Watykańskie nominacje dla kapłanów diecezji świdnickiej

2025-03-24 17:30

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

Stolica Apostolska

rok jubileuszowy

Misjonarz Miłosierdzia

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Od lewej: ks. Krzysztof Herbut, ks. Stanisław Kasztelan, ks. Stanisław Przerada, ks. Krzysztof Iwaniszyn

Od lewej: ks. Krzysztof Herbut, ks. Stanisław Kasztelan, ks. Stanisław Przerada, ks. Krzysztof Iwaniszyn

Decyzją Stolicy Apostolskiej czterech kapłanów diecezji świdnickiej zostało mianowanych Misjonarzami Miłosierdzia.

Ojciec Święty Franciszek przychylił się do kandydatur przedstawionych przez Biskupa Świdnickiego i powołał do tej wyjątkowej posługi księży: ks. kan. Krzysztofa Herbuta z par. Św. Anny w Ząbkowicach Śląskich, ks. kan. Krzysztofa Iwaniszyna z par. Św. Wojciecha z Wałbrzycha, ks. kan. Stanisława Kasztelana z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku i ks. prał. Stanisława Przeradę egzorcystę i penitencjarza katedralnego. Tym samym wymienieni kapłani dołączyli do grona duchownych pełniących tę misję w diecezji świdnickiej, obok ks. Rafała Masztalerza z Różanki i ks. kan. Dominika Ostrowskiego - Prorektora ds. naukowo-dydaktycznych na PWT Wrocław, którzy już wcześniej zostali powołani do tej roli.
CZYTAJ DALEJ

Zasiłek pogrzebowy będzie wyższy? Rząd podjął decyzję, padły terminy

2025-03-25 15:16

[ TEMATY ]

rząd

zasiłek

pogrzebowy

Adobe Stock

Kwota zasiłku pogrzebowego od lat nie była podwyższana

Kwota zasiłku pogrzebowego od lat nie była podwyższana

Zasiłek pogrzebowy wzrośnie od przyszłego roku z 4 tys. do 7 tys. zł. - zakłada projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który we wtorek przyjęła Rada Ministrów. Poinformował o tym resort rodziny na portalu X.

Obecna kwota jednorazowego świadczenia przysługującego w przypadku śmierci i związanej z tym konieczności pochówku wynosi 4 tys. zł i pozostaje niezmienna od 2011 r.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję