Reklama

Kościół

Współpraca KUL z Polską Fundacją Narodową

Promocja polskiej nauki, kultury, historii, potencjału gospodarczego i technologicznego oraz realizacja wspólnych projektów, w tym multimedialnych i edukacyjnych, kierowanych m.in. do młodzieży, mediów krajowych i zagraniczych oraz Polonii i Polaków za granicą to główne ustalenia porozumienia zawartego między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim a Polską Fundacją Narodową.

[ TEMATY ]

KUL

Archiwum KUL

List intencyjny w celu nawiązania wzajemnej długofalowej współpracy, w siedzibie Polskiej Fundacji Narodowej w Warszawie, podpisali ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL oraz dr Marcin Zarzecki, prezes Zarządu PFN i Michał Góras, członek Zarządu PFN.

Reklama

- Polska Fundacja Narodowa i Katolicki Uniwersytet Lubelski reprezentują wspólne wartości. Nowe media umożliwiają dotarcie z przekazem do społeczności na całym świecie. W związku z tym to naturalne partnerstwo, które przysłuży się do kształtowania wizerunku Polski i polskiego społeczeństwa, promowania polskiej kultury, historii i tradycji. Działania te będą odbywały się m.in. w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL, z którą współpracuje Polska Fundacja Narodowa - podkreśla rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Polska Fundacja Narodowa powstała w 2016 r. Jednym z celów statutowych PFN jest działalność naukowa, naukowo-techniczna,oświatowa, kulturalna m.in. w zakresie: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Wspólne działania KUL i PFN będą prowadzone w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL.

2021-02-16 14:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Homilia abp. Józefa Michalika wygłoszona 20 października na KUL

W dniu 20 października br. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II przyznał przewodniczącemu Episkopatu Polski abp. Józefowi Michalikowi wyróżnienie „Deo et Patriae deditus”.
Wręczenie wyróżnienia połączone zostało z inauguracją roku akademickiego na KUL. Senat uczelni, który decyzję o przyznaniu wyróżnienia podjął w dniu 25 kwietnia br., w uzasadnieniu zaznaczył, że „arcybiskup Józef Michalik od dziesięcioleci wzywa do kultywowania związków polskiej kultury z chrześcijaństwem i do opierania życia społecznego na trwałych zasadach moralnych, apeluje o ochronę instytucji rodziny, o uznanie godności życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju, (…) promuje postawę przebaczenia opartego na prawdzie, a także z troską angażuje się w formację młodzieży”.
Na początku Eucharystii, której Ksiądz Arcybiskup przewodniczył i podczas której wygłosił homilię – jej tekst przytaczamy poniżej – Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik zauważył: „Myślę, że niewielu jest ludzi, którzy byliby tak oddani Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie jak Ksiądz Arcybiskup”.
W imieniu własnym i Czytelników „Niedzieli” składamy tą drogą najserdeczniejsze gratulacje Księdzu Arcybiskupowi.

25 lat temu, 23 października 1988 r., kard. Józef Ratzinger wygłosił na KUL-u referat, który rozpoczął od postawienia pytania: „Kim jest człowiek?”. I uznał, że właściwa odpowiedź na to pytanie staje się w nowy sposób aktualna „odkąd stało się możliwe «zrobić» człowieka, lub - jak to ujmuje fachowa terminologia - reprodukować go w probówce.

CZYTAJ DALEJ

Abp Henryk Hoser SAC ponownie trafił do szpitala. Jego stan jest poważny

2021-07-30 22:11

[ TEMATY ]

abp Henryk Hoser

razem.tv

O modlitwę w intencji powrotu do zdrowia swojego poprzednika prosi bp Romuald Kamiński.

Ordynariusz warszawko-praski w liście skierowanym do księży, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych i wszystkich diecezjan podkreślił, że abp Hoser jest hospitalizowany i znajduje się w poważnym stanie.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: jestem sceptycznie nastawiony wobec jakiegokolwiek przymusu ws. szczepień

Jestem wstrzemięźliwie nastawiony wobec jakiejkolwiek obowiązkowości, jeżeli chodzi o szczepienia; to jest kwestia wolnej woli człowieka, jestem za miękką perswazją - podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda. Zaapelował do niezaszczepionych, by "rozważyli poddanie się szczepieniu".

Prezydent w był w piątek w Polsat News pytany o opinię na temat ewentualnego wprowadzania przez rząd jakichś form obowiązku szczepienia przeciw COVID-19, lub rozwiązania francuskiego, przewidującego ograniczenia dla niezaszczepionych w życiu społecznym i gospodarczym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję