Reklama

Spotkanie Młodych Lednica zawierzone Maryi

Organizatorzy 25. Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zawierzyli czas przygotowania oraz samo wydarzenie Matce Bożej. Modlitwa odbyła się podczas Apelu Jasnogórskiego.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Lednica

Lednica 2000

Biuro Prasowe Jasnej Góry

„Te spotkania zawsze zawierzamy Matce Bożej – wyjaśnia o. Wojciech Surówka, dominikanin, duszpasterz lednicki - Taka jest nie tylko tradycja, ale takie jest pragnienie naszego serca, by to wszystko rozpoczynać od polskiej Kany Galilejskiej, w której pierwszy cud Jezusa się dokonał i dokonują się wciąż nowe cuda, napełniania tych stągwi szarej codzienności winem łaski Bożej”.

„Idea spotkań lednickich zrodziła się 30. lat temu podczas Światowych Dni Młodzieży – przypomniał o. Surówka - To wtedy o. Jan Góra uczestniczył w przygotowaniu tego wydarzenia, spotkania z Janem Pawła II, i wtedy ten impuls poszedł z Jasnej Góry. O. Jan zechciał zebrać nie światową młodzież, ale młodzież polską na Polach Lednickich, u źródeł Chrztu Świętego”.

Reklama

„W tym roku mamy podwójny jubileusz – dodaje dominikanin – 25-lecie Lednicy i 30-lecie wizyty Jana Pawła II podczas Światowych Dni Młodzieży, i jeszcze 30-lecie pieśni ‘Abba Ojcze’”.

O. Wojciech Surówka poprowadził modlitwę Apelu Jasnogórskiego. W rozważaniu wyjaśnił znaczenie hasła 25. Spotkania Młodych.

„W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze z pytań warto wsłuchiwać się w wewnętrzne sygnały (wewnętrzny głos serca, skarb sumienia). Dlatego w tym roku poprowadzi nas na Lednicy zawołanie ‘Usłysz’, które jest też zaproszeniem do słuchania, do wsłuchiwania się – mówił o. Surówka - W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze pytanie towarzyszyć nam będzie Jan Chrzciciel. To mistrz ciszy, nauczyciel zasłuchania, prorok prostoty i przyjaciel Oblubieńca. Razem będziemy uczyć się dbać o przestrzeń zasłuchania w głos sumienia. Biblia nazywa tę przestrzeń słuchania pustynią. Jan Chrzciciel opowie nam na Lednicy jak sam uczył się na pustyni rozpoznawać i wybierać te inspiracje, które pomagają odkryć kim jest człowiek, dlaczego jest, po co żyje i kim ma się stać”.

Reklama

„Jeśli tylko pozwolimy Janowi Chrzcicielowi poprowadzić się w drodze, usłyszymy i zobaczymy jak wskazuje Jezusa mówiąc: oto Baranek Boży, oto Ten, który jest odpowiedzią na wszystkie pytania świata” – podkreślił dominikanin.

Tegoroczne spotkanie młodych na Polach Lednickich, pod hasłem ‘Usłysz’, planowane jest na 5 czerwca.

Więcej informacji o spotkaniu młodych można odnaleźć na stronie: www.lednica2000.pl

o. Stanisław Tomoń

BPJG/ es

2021-03-10 17:43

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek pozdrowił uczestników 25 spotkania lednickiego

[ TEMATY ]

Franciszek

Lednica 2000

Grzegorz Gałązka

„Duch Święty, który towarzyszy wam w modlitwie, niech otwiera wasze serca na słuchanie, rozpala waszą miłość do Chrystusa i umacnia waszą wierność Jego Słowu!” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do uczestników 25 spotkania lednickiego . Zaplanowano je na najbliższą sobotę, 5 czerwca. Z powodu pandemii jubileuszowe spotkanie, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w formie online. Wydarzenie będzie można śledzić za pośrednictwem kanału YouTube Lednicy.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: zmarła Mariola Jeziorowska - wybitny pedagog i animator życia muzycznego

2021-09-14 14:47

[ TEMATY ]

Częstochowa

zmarła

Mariola Jeziorowska

pedagog

muzyk

©MaverickRose – stock.adobe.com

14 września zmarła Mariola Jeziorowska długoletni pedagog, animatorka częstochowskiego życia muzycznego, nauczyciel akademicki w Instytucie Teologicznym w Częstochowie.

Mariola Jeziorowska rozpoczęła pracę 1 października 1981 r. w Społecznym Ognisku Muzycznym nr 2 w Częstochowie jeszcze jako studentka wychowania muzycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, a rok później podjęła pracę w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie. Prowadziła klasy emisji głosu i chór dziecięcy. Była absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z zakresu emisji głosu i chórmistrzostwa. W latach 1993-98 pełniła funkcję dyrektora Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego. Przez dwie kadencje była wiceprezesem Polskiej Federacji Pueri Cantores.

CZYTAJ DALEJ

Rok szkolny wielkiej nadziei

2021-09-16 11:04

[ TEMATY ]

szkoła

nowy rok szkolny

Monika Jaworska

Biskup błogosławi tornistry najmłodszym uczniom.

Biskup błogosławi tornistry najmłodszym uczniom.

Biskup Roman Pindel modlił się w Cieszynie w intencji całej społeczności szkolnej.

Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny uczniów cieszyńskich szkół była sprawowana w kościele św. Marii Magdaleny. Przewodniczył jej biskup Roman Pindel w koncelebrze z księżmi katechetami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję