Reklama

Niedziela Świdnicka

Formacja młodzieży z Kamieńca Ząbkowickiego

Ks. Daniel Kołodziejczyk, z par. Wniebowzięcia NMP rozpoczął cykl spotkań, dla ministrantów i młodzieży z grupy oazowej, które będą okazją dla młodych do pogłębienia wiedzy i wiary.

[ TEMATY ]

Kamieniec Ząbkowicki

dk. Jakub Zajadły

Ks. Daniel Kołodziejczyk

@ekgsercakamienieczabkowicki

Diakon Jakub sympatię młodych zyskał grą na gitarze

Diakon Jakub sympatię młodych zyskał grą na gitarze

Sam pomysł podsunął wikaremu, ks. Andrzej Szczepański, pochodzący z kamienieckiej parafii, który w swojej wspólnocie we Wrocławiu zaczął przygotowywać cykle wykładów z różnych dziedzin teologii. – Spróbowałem ten pomysł przenieść na swoje podwórko, co okazało się bardzo trafne. Zarówno ministranci jak i młodzież oazowa pozytywnie odpowiedzi na zaproszenie – relacjonuje ks. Daniel. Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym, na które został zaproszony dk. Jakub Zajadły. Duchowny wskazywał na to, jak wielkim darem i skarbem jest Eucharystia. Pokazał w jaki sposób rozumieć to, że Msza Święta jest Ucztą i Ofiarą, a także zachęcał do świadomego uczestnictwa w niej. - Eucharystia jest centrum i szczytem życia Kościoła, ponieważ Chrystus włącza Kościół i wszystkie jego członki do swojej ofiary uwielbienia i dziękczynienia, złożonej raz na zawsze Ojcu na krzyżu– mówił.

Diakon podał sposób, na owocne przeżywanie liturgii słowa: - Jeżeli odchodzimy od stołu słowa Bożego syci, to znaczy, że dobrze się przygotowaliśmy do Mszy, tzn. że odpowiednio wcześniej przyślijmy do świątyni, wyciszyliśmy się, pomodliliśmy się, wzbudziliśmy intencję – są to oznaki dobrego przeżywania Mszy – mówił dk. Jakub.

Następne spotkanie odbędzie się za miesiąc, a kolejnymi prelegentami będą ojcowie duchowni ze świdnickiego seminarium.

2021-03-05 19:06

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jerozolima: zniszczono rzeźbę Chrystusa

2023-02-02 14:16

[ TEMATY ]

Jerozolima

Adobe Stock

W Jerozolimie doszło do kolejnego aktu wandalizmu w chrześcijańskich miejscach świętych. Dziś w godzinach porannych na jerozolimskim Starym Mieście do kaplicy Skazania na Śmierć wszedł żydowski mężczyzna, zrzucił stojącą na filarze figurę Jezusa i rozbił Jego twarz, poinformowała franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

Sprawcę zatrzymali strażnicy, został przejęty przez wezwaną na miejsce policję izraelską. Opublikowano nagranie wideo, na którym podczas zatrzymania mężczyzna mówi, że w Jerozolimie nie może być żadnych obrazów bożków: „Nie możemy czcić kamieni fałszywych bogów w Jerozolimie”. Według policji sprawcą jest 40-letni turysta z USA. Obecnie jest przygotowywana ekspertyza, która pozwoli zbadać stan psychiczny podejrzanego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchowieństwa: bądźcie świadkami Bożej miłości

2023-02-02 17:42

[ TEMATY ]

duchowieństwo

papież Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do służenia ludowi Bożemu jako świadkowie Bożej miłości zachęcił papież kapłanów, diakonów i seminarzystów a także osoby konsekrowane Demokratycznej Republiki Konga. Ojciec Święty spotkał się z nimi w katedrze w Kinszasie. Osobom konsekrowanym złożył życzenia z okazji ich dzisiejszego święta.

Już na wstępie Franciszek zaznaczył, że osoby duchowne są powołane do służenia ludowi jako świadkowie Bożej miłości. Bóg jest bowiem Bogiem współczucia i zapewnia, że nigdy nie pozostawia nas samymi, że zawsze jest u naszego boku, jako ostoja i siła w trudnościach. „Jesteście powołani, by wspierać pielgrzymowanie wspólnoty i towarzyszyć jej w wierze na spotkanie Tego, który już idzie obok nas” – podkreślił papież. Dodał, że są też oni powołani do dzielenia się z innymi radością wyzwalającego spotkania z Jezusem. „Jest to misja bycia znakiem obecności Chrystusa, Jego bezwarunkowej miłości, przebaczenia, poprzez które chce nas pojednać między sobą, współczucia, w którym pragnie zatroszczyć się o ubogich. Zostaliśmy powołani, aby ofiarować nasze życie dla naszych braci i sióstr, niosąc im Jezusa, jedynego, który leczy rany serca” – stwierdził Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję