Reklama

Myśli ks. Piotra Pawlukiewicza zebrane w jednym miejscu

Mówił w jedynie sobie właściwym stylu: przystępnie, zabawnie, a kiedy trzeba – prosto z mostu. Tym właśnie dokonał przełomu – rozpoczął w Kościele nowy sposób mówienia o życiu i wierze. W efekcie, gdziekolwiek się nie pojawiał, gromadził tłumy, również w czasach bez mediów społecznościowych. W pierwszą rocznicę śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza ruszył specjalny serwis upamiętniający tego kapłana.

[ TEMATY ]

ks. Piotr Pawlukiewicz

Ewa Wiśniewska/Exodus Młodych

Wirtualne słuchanie kazań śp. ks. Piotra Pawlukiewicza odbywa się 21. dnia miesiąca

Wirtualne słuchanie kazań śp. ks. Piotra Pawlukiewicza odbywa się 21. dnia miesiąca

Skutecznie przekonywał, aby dobrać się do dna naszego serca – tam, gdzie chowamy największe zranienia. Nie bał się zapytać: „Czy kłóciłeś się kiedyś z Panem Bogiem?”, a na potwierdzenie, że czasami warto, przytaczał historię z siostrą zakonną, która w środku nocy, w kościele wygarnęła Jezusowi: „Ty Żydzie!”. Nie bał się także powiedzieć, że „Pan Bóg nie perfumy – nie musisz Go czuć”. W swoich konferencjach często odnosił się do psychologii. Był i jest ceniony oraz słuchany także przez ludzi niewierzących. Wszystkie te historie, głoszone konferencje i homilie można teraz znaleźć w serwisie Dopóki Walczysz – www.dopokiwalczysz.pl

Pomysł, aby utworzyć takie miejsce w internecie, pojawił się po niespodziewanej śmierci ks. Pawlukiewicza – zmarł 21 marca 2020 r. Podobna strona istniała już wcześniej, ale teraz wystartowała w nowym wydaniu – jest wyrazem upamiętnienia kapłana.

– Co najważniejsze, nie jest to statyczna strona, a serwis, który będzie żył. Ciągle będziemy dodawali nowe treści i w tej chwili, o ile możemy mówić o kilkuset różnych materiałach, to w najbliższym czasie zapewne będzie ich już kilka tysięcy – mówi Ewa Wiśniewska, autor serwisu.

Ewa Wiśniewska

Reklama

Na Dopóki Walczysz oprócz prawie 200 nagrań homilii, kilkudziesięciu konferencji – całych i we fragmentach – można znaleźć specjalne miejsce ze wspomnieniami ludzi, którzy mieli okazję spotkać ks. Pawlukiewicza. Są one zebrane z różnych miejsc w internecie. Często bardzo poruszające, jak te o rozmowie z księdzem na temat bezradności, gdy umierała mama autorki wpisu i słów pocieszenia, które powiedział wtedy ks. Piotr. W najbliższym czasie pojawi się formularz za pomocą, którego użytkownicy serwisu będą mogli wysyłać swoje świadectwa i podziękowania. Można spodziewać się ich tysiące, tak jak to było w mediach społecznościowych po śmierci księdza, i teraz, w pierwszą rocznicę.

Na stronie znajduje się wiele pomocnych sekcji, jak np. ta, w której publikujemy kazania do czytań na najbliższą niedzielę. Dla osób, które wcześniej nie miały styczności z ks. Piotrem przygotowaliśmy „pakiet na start” – kilka informacji o księdzu i propozycję, co posłuchać na początek – dodaje Ewa Wiśniewska.

2021-03-22 18:45

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Piotr Pawlukiewicz: Temat Pana Boga jest dzisiaj w Polsce tematem niewygodnym

[ TEMATY ]

duchowość

ks. Piotr Pawlukiewicz

youtube

Temat Pana Boga jest dzisiaj w Polsce tematem niewygodnym, a czasem nawet zabronionym. O wszystkim się w domu czy w pracy mówi: o papieżu, o proboszczu, o Kościele, a o Bogu jakoś niezręcznie. Nie umiem tego zrozumieć. Dlaczego tak łatwo jest rozmawiać o aktorach, piosenkarzach, politykach, a tak trudno o Jezusie?

Kiedy się mówi o Jezusie, trzeba się otworzyć, a ludzie boją się otwarcia. Księży też to dotyczy, co szczególnie widać podczas kazań. Tak bardzo boją się pokazania swojego wnętrza, że choć mówią na temat Jezusa, to nie wspominają ani słowem o tym, jak oni sami przeżywają relację z Bogiem.

CZYTAJ DALEJ

Recepta na trudną miłość

2023-01-29 23:11

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jacek Pulikowski

Szkoła Nazaretu

Maciej Orman/Niedziela

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

– Jedynym źródłem szczęścia na ziemi jest relacja miłości – powiedział dr Jacek Pulikowski, od wielu lat zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin i poradnictwo rodzinne. 29 stycznia w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie, w ramach Szkoły Nazaretu wygłosił konferencję nt. „Jak wyjść z kryzysu i wygrać trudne małżeństwo?”.

Dr Pulikowski przestrzegał mężczyzn przed podporządkowaniem życia „działaniom, firmom, jakimkolwiek sukcesom”. – Jest jedno źródło szczęścia: relacja między istotą obdarzoną wymiarem duchowym a drugą istotą obdarzoną wymiarem duchowym – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: "Pójdź za mną"

2023-01-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Od 3-5 lutego odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Zaproszenie skierowane jest do mężczyzn, którzy ukończyli 15 rok życia. Zapisy trwają do środy i można ich dokonać za pośrednictwem maila, wysyłając zgłoszenie na adres lodz.wsd@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 426648888. Bezpłatne dwudniowe wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję