Reklama

Niedziela Małopolska

Abp Jędraszewski: Będziemy przeżywać zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem

– Pełni ufności w Bożą opiekę przygotowujmy się do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, w których z radością i nadzieją będziemy przeżywali zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w Niedzielę Palmową w katedrze wawelskiej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

28 marca w królewskiej katedrze na Wawelu o godz. 9.45 rozpoczęła się uroczystość Niedzieli Palmowej z obrzędem poświęcenia palm przez abp. Marka Jędraszewskiego. To doniosłe dla Kościoła wydarzenie jest wejściem w głębokie przygotowywanie serc ludzi do Wielkiego Tygodnia. Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, dlatego podczas uroczystości dokonuje się obrzęd poświęcenia palm i na czele z przewodniczącym Mszy św. odbywa się procesja do kościoła.

Reklama

– „Oto idziemy do Jerozolimy”. Te Jezusowe słowa, drodzy siostry i bracia, stanowią najbardziej przejmujące zaproszenie, które kieruje do nas Odkupiciel, abyśmy weszli w głębię rozpoczynającego się dzisiejszą Niedzielą Palmową Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego – powiedział abp Marek Jędraszewski podczas wygłoszonej homilii i dodał: – Dla wszystkich nas ma to być czas odrzucania tego, co tylko ludzkie w patrzeniu na człowieka, a odkrywania tego, co Boże. Jeśli bowiem słyszymy orędzie Kościoła, że Bóg tak umiłował świat, iż Syna swego Jednorodzonego wydał za nas na cierpienie i śmierć na krzyżu, abyśmy, uwierzywszy w Niego, nie zginęli, ale mieli życie wieczne, to równocześnie odkrywamy, jak wielki jest sam człowiek i jak godny szacunku, skoro Pan Bóg pamięta o nim i przejmuje się jego losem.

Arcybiskup kontynuował myśl o wielkiej godności człowieka, która ma swoją cenę w krwi Chrystusa umarłego za nas: – Nie jesteśmy jakimś przypadkowo powstałym nagromadzeniem atomów, które w chwili śmierci nieodwracalnie obrócą się w proch i nicość. Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, stworzonymi na Jego obraz i podobieństwo, i odkupionymi Krwią Jego Syna, powołanymi do życia wiecznego i oglądania Boga twarzą w twarz. – Pełni ufności w Bożą opiekę przygotowujmy się do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, w których z radością i nadzieją będziemy przeżywali zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem – zakończył abp Marek Jędraszewski.

2021-03-28 22:51

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Szlakiem św. Jakuba z Sobótki do Mietkowa [Zaproszenie[

2021-09-20 18:47

Karol Porwich/Niedziela

Miłośnicy Dróg św. Jakuba planują kolejne przejście odcinkiem drogi św. Jakuba. Odbędzie się ono 25 września (sobota). Tym razem do przejścia będzie odcinkiem drogi ślężańskiej z Sobótki do Mietkowa (ok. 20 km)

Zaproszenie do wszystkich miłośników “Camino” wystosował ks. Tomasz Gospodaryk, kapelan “Dróg św. Jakuba” w naszej archidiecezji oraz proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Kruszynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję