Reklama

Niedziela Małopolska

Uzdrowienie kobiecego serca jest możliwe

Dobiegł końca projekt pod patronatem Niedzieli Małopolskiej: „Pneumatofora – odnowa kobiecego serca w Duchu Maryi”. Uczestniczki dziękowały za 9 miesięcy wewnętrznej pracy podczas kobiecego pikniku w Parku Jordana z modlitwą uwielbienia.

Anna Bandura

Kolejne spotkanie Ogrodu Maryi odbędzie się 15 sierpnia

Kolejne spotkanie Ogrodu Maryi odbędzie się 15 sierpnia

Projekt wspólnot Ogród Maryi i Teatr Tańca Lilia trwał od października 2020 r. do czerwca 2021 r. Przez kolejne miesiące kobiety biorące udział w projekcie mogły doświadczyć wewnętrznej transformacji. Celem comiesięcznych wydarzeń były głębokie spotkania z Maryją i budowanie przyjacielskich relacji między sobą.

Każde spotkanie składało się z Eucharystii, adoracji z muzycznym uwielbieniem prowadzonym przez Martynę Parat i zaprzyjaźnionych muzyków oraz dwie konferencje – bazujące na teologii i psychologii. Uczestniczki otrzymywały comiesięczne zadania do wykonania, które przygotowywały ich serca na przyjmowanie i dawanie miłości. Raz w miesiącu odbywały się też warsztaty taneczne prowadzone przez Teatr Tańca Lilia, które były szansą do oddania Bogu zranień ciała. ogrod.maryi@gmail.com

Reklama

Po 9 miesiącach solidnej pracy nadszedł czas na kosztowanie owoców… na radosnym pikniku w krakowskim Parku Jordana. Była to przestrzeń dziękczynienia i czystej ciekawości drugą osobą, sercem i doświadczeniami.

Organizatorki informują, że w październiku rusza druga edycja „Pneumatofory”. Tym razem uczestniczkom towarzyszyć będzie szczególny gość… Więcej informacji pojawi się na stronie facebookowej Ogrodu Maryii.

Kolejne otwarte spotkanie wspólnoty odbędzie się 15 sierpnia. Członkinie udadzą się do klasztoru kamedułów – otwartego dla kobiet tylko kilka razy w roku! Po wizycie u ojców planowany jest spacer po Lesie Wolskim. Chcesz dołączyć? Napisz: ogrod.maryi@gmail.com. 

2021-07-14 21:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-19 14:18

[ TEMATY ]

Warszawa

marsz dla życia i rodziny

Artur Stelmasiak

Przed południem z Placu Zamkowego w Warszawie wyruszył Narodowy Marsz Życia i Rodziny, rozpoczynając się wspólnym odmówieniem modlitwy "Ojcze nasz". Rodziny z małymi i starszymi dziećmi, młodzież, seniorzy, przeszły warszawską Starówką, trzymając biało-czerwone flagi, kolorowe baloniki i transparenty, w rytm radosnej muzyki.

Organizatorami wydarzenia pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. Marsz odbył się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przed „Anioł Pański”: służenie innym sprawia, że wzrastamy

2021-09-19 12:24

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Służba nas nie umniejsza, ale sprawia, że wzrastamy” – przypomniał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”

Papież nawiązał do czytanego w 25 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 9, 30-37), mówiącego o sprzeczce uczniów w drodze do Jerozolimy o to, który „z nich jest największy”. Wtedy Pan Jezus powiedział im, że „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (w. 35). Oznaczają one, że wartość osoby nie zależy od kryteriów świata, lecz mierzy się je służbą. Oznacza to czynienie, jak Jezus, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10, 45). Zatem jeśli chcemy naśladować Jezusa, musimy podążać drogą służby. Nasza wierność Panu zależy od naszej gotowości do służby – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Święci na ulicach Wrocławia

2021-09-19 22:12

[ TEMATY ]

relikwie

św. Stanisław

św. Dorota

procesja

archidiecezja wrocławska

Magdalena Lewandowska

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Już po raz 24 przez wrocławski Rynek przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty.

Procesja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, a wskrzeszona została po powodzi w 1997 r. Wrocławianie dziękują w niej za uchronienie od wielkiej wody i innych kataklizmów i proszą – za wstawiennictwem świętych – o dalszą opiekę nad miastem. – Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości. Prosimy Boga o zachowanie od naturalnych kataklizmów, ale też by zachował nas od jakichkolwiek duchowych klęsk – mówił w Bazylice Garnizonowej ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję