Reklama

Chleb - darem Miłości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Niech orędzie o Bożym Miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi...".
Strefa ubóstwa ogarnia coraz szersze kręgi polskiego społeczeństwa, coraz więcej ludzi żyje na skraju nędzy bez perspektywy na znalezienie pracy i bez nadziei na jakąkolwiek poprawę. Czy my - mający jeszcze dach nad głową i w miarę godziwe warunki do życia - potrafimy dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą pracy, mieszkania, możliwości godnego utrzymania rodziny, wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei? Okres Wielkiego Postu jest czasem szczególnego przygotowania się do przyjęcia zmartwychwstałego Chrystusa, to okres nie tylko modlitwy i postu, ale także jałmużny i otwarcia serca na ubogich. W tym roku kolejny raz Stowarzyszenie Caritas organizuje Wielkanocne Dzieło Pomocy - "Chleb Miłości". Pomysł zrodził się przed pięciu laty w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Tam upieczono i rozprowadzono wśród wiernych pierwsze chlebki. Akcja ta obejmuje już 18 diecezji. W okresie od Wielkiego Czwartku, a nawet już od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty zostanie rozprowadzonych przez parafie w całym kraju ponad 600 tys. miniaturowych "Chlebów Miłości", umieszczonych w charakterystycznych pudełkach.
Zakupione z "daru serca" chlebki zaniosą wierni w koszyczkach ze święconką do swoich domów, mając przeświadczenie, że ich dar dla bliźnich jest odpowiedzią na liczne dary, jakimi Pan Bóg nie przestaje nas obsypywać.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczegóły pogrzebu bpa Piotra Turzyńskiego

2025-04-15 14:15

[ TEMATY ]

bp Piotr Turzyński

fot. EpiskopatNews Flickr CC BY-NC-SA 2.0

Bp Piotr Turzyński

Bp Piotr Turzyński

W najbliższy wtorek, 22 kwietnia, odbędą się uroczystości pogrzebowe biskupa Piotra Turzyńskiego, biskupa pomocniczego radomskiego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w katedrze Opieki NMP w Radomiu. O godzinie 10.00 nastąpi wprowadzenie ciała i czuwanie modlitewne, zaś o godzinie 11.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: kanonizacja bł. Carlo Acutisa zawieszona!

2025-04-21 13:06

[ TEMATY ]

papież Franciszek

bł. Carlo Acutis

Agata Kowalska

Carlo Acutis

Carlo Acutis

Planowana na niedzielę 27 kwietnia kanonizacja błogosławionego Carlo Acutisa, włoskiego nastolatka zmarłego w 2006 roku, została zawieszona - ogłosił Watykan w poniedziałek po śmierci papieża Franciszka.

W obecnej sytuacji nie wiadomo, kiedy odbędzie się kanonizacja, w której miało uczestniczyć ponad 80 tysięcy osób.(PAP)
CZYTAJ DALEJ

Dokument Benedykta XVI wprowadził modyfikacje do wyboru papieża

2025-04-22 07:01

[ TEMATY ]

Watykan

konklawe

śmierć Franciszka

Agata Kowalska

W dokumencie "Normas Nonnulas" (Niektóre normy) papież Benedykt XVI wniósł modyfikacje i uściślenia do poświęconej wyborowi papieża konstytucji apostolskiej Jana Pawła II "Universi Dominici gregis" z 1996 r. Dokument w formie listu apostolskiego podpisał 22 lutego 2013 r., a więc już po zapowiedzi ustąpienia z urzędu.

Jedną z nowości wprowadzonych przez Benedykta XVI jest kwestia terminu konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję