Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Folder o św. Janie Kantym

W Kętach można otrzymać bezpłatny folder informacyjny poświęcony św. Janowi Kantemu.

Publikację wydano w dwóch językach – polskim i angielskim. Zawiera m.in. barwne fotografie związane z patronem naszej diecezji i Kęt, wskazówki dla turystów do zwiedzania miasta szlakiem Kantego oraz ciekawostki dotyczące jego dzieciństwa, młodości, naukowego i duchowego dorobku życia, legend oraz drogi na ołtarze.

Jan Kanty patronuje Polsce i Litwie, Akademii Krakowskiej, nauczycielom akademickim i studentom jak również swojej rodzinnej miejscowości” – podkreślili wydawcy. Podczas spotkania promocyjnego odbył się również spacer śladami patrona.

Spotkanie promocyjne zorganizował Wydział Rozwoju UG Kęty we współpracy z Bractwem św. Jana Kantego i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego. Odbyło się w otwartym w maju br. Miejscu Aktywności Mieszkańców przy Rynku 13, czyli w odrestaurowanej z pomocą Funduszy Europejskich kamienicy. Tam mieści się siedziba lokalnych kół i stowarzyszeń oraz sala spotkań im. św. Jana Kantego. Wyposażono ją m.in. w plansze zawierające biografię i wizerunki świętego. Jest tam również Punkt Informacji Turystycznej, w którym można otrzymać bezpłatnie wspomniany folder oraz mapy turystyczno-rekreacyjne, zawierające elementy dziedzictwa historycznego oraz sakralnego z podkreśleniem miejsc kultu religijnego. Można je też pobrać ze strony kęty.pl w zakładce: foldery promocyjne.

Wspomniane publikacje wydano w ramach projektu: „Dziedzictwo obok mnie. Szlakiem dziedzictwa lokalnego Gminy Kęty”. Celem projektu realizowanego przez Wydział Rozwoju UG Kęty jest promocja dziedzictwa lokalnego obszaru LGD „Dolina Soły” poprzez organizację wydarzeń i eventów, wydanie materiałów oraz wszechstronną prezentację lokalnego dziedzictwa Kęt.

2021-08-30 11:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gratka dla miłośników zwiedzania. Zapraszają do wyprawy questowej z Kantym po Kętach

[ TEMATY ]

św. Jan Kanty

zwiedzanie

quest

Kęty

LGD Dolina Soły

Pierwsza strona questu.

Pierwsza strona questu.

Św. Jan Kanty jest przewodnikiem kęckiej wyprawy questowej.

Dysponując blisko 2 godzinami wolnego czasu, można wybrać się w wyprawę po Kętach połączoną ze zwiedzaniem różnych miejsc. Zabawa rozpoczyna się na rynku, następnie wiedzie uliczkami miasta, a na końcu wyprawy w nagrodę czeka na uczestnika skarb. Można wędrować samemu bądź w niewielkiej grupie.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Polska pokazała, że można być żywą Ewangelią dla Ukrainy.

2023-01-30 21:43

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Leon Dubrawski

Biskup Leon Dubrawski

Od prawie roku Ukraina dzielnie broni się przed inwazją rosyjską. Od samego początku Polacy dzielnie wspierają naród ukraiński. O pomocy Ukrainie, wdzięczności Polakom i trudzie wojny opowiada biskup Leon Dubawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej oraz wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.

Od początku wojny Polacy otworzyli swoje serca i domy, aby pomagać mieszkańcom Ukrainy w ciężkim dla nich czasie wojny. Czy prawie rok od rozpoczęcia wojny ta pomoc nadal jest udzielana?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję