Reklama

Niedziela Wrocławska

Salez modlił się o dobry rok szkolny

Wszyscy jesteśmy w szkole Pana Jezusa

Zespół Szkół Salezjańskich we Wrocławiu już po raz piąty Eucharystią zainaugurował nowy rok szkolny. – Jesteśmy wspólnotą ludzi wierzących, którzy chcą powierzyć to, co teraz i to, co przed nami, dobremu Bogu – mówił na rozpoczęcie dyrektor ks. Jerzy Babiak. – Modlimy się prosząc Boga o potrzebne dary Ducha Świętego, o mądrość, zdrowie, o bezpieczeństwo, byśmy mogli wzrastać w miłości, nadziei i wierze. Modlimy się także za Polskę w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej – podkreślał ksiądz dyrektor.

[ TEMATY ]

szkoła

salezjanie

Magdalena Lewandowska

Uczniowie salezjańskiego przedszkola, szkoły podstawowej, liceum i technikum modlili się w kościele św. Michała Archanioła o dobry rok szkolny.

Uczniowie salezjańskiego przedszkola, szkoły podstawowej, liceum i technikum modlili się w kościele św. Michała Archanioła o dobry rok szkolny.

Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Lorek, wikariusz inspektora salezjanów, który w homilii opowiadał zgromadzonym w kościele uczniom salezjańskiego przedszkola, szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego i technikum o szkole Pana Jezusa, szkole, w której Jezus nie tylko naucza, ale także uzdrawia: – Ten dzień pójścia do szkoły to wielka łaska – czas kiedy oprócz nauki Pan Jezus będzie chciał nas leczyć z zamknięcia w sobie, z lenistwa, ze zniechęcenia, w które mogliśmy popaść, kiedy nauka była tylko zdalna. Jezus będzie nas wspierał i nam pomagał.

Ks. Piotr prosił także uczniów, by brali przykład z ks. Bosko, patrona Zespołu Szkół Salezjańskich: – Uczcie się od siebie nawzajem i dawajcie to, co macie najlepszego również swoim rówieśnikom. Ks. Bosko chciał, aby uczniowie nie tylko dobrze się uczyli, ale aby byli przede wszystkim dobrymi ludźmi, dobrymi chrześcijanami. Nie zapominajcie o Panu Bogu i szanujcie drugiego człowieka.

Zespół Szkół Salezjańskich rozrasta się z roku na rok i choć działa dopiero piąty rok, cieszy się bardzo dużym zaufaniem rodziców i uczniów. Przez wakacje trwały kolejne remonty, odnowione zostało m.in. Oratorium Arka w Salezie, którego poświęcenia dokonał po Eucharystii ks. Piotr Lorek. Oratorium to miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli się spotykać, rozmawiać, spędzić czas przy zabawie czy uzyskać pomoc w nauce.

– Bardzo się cieszymy, że nasza szkolna społeczność salezjańska się rozrasta, że jest nas coraz więcej i mamy nadzieję, że będziemy tworzyli piękną wspólnotę wzrastającą w wierze i w mądrości – mówił ks. Jerzy Babiak. Dyrektor Salezu prosił także, aby w tym trudnym czasie pandemii szczególnie wziąć za siebie odpowiedzialność, w pomieszczeniach nosić maseczki, dezynfekować ręce, wietrzyć sale: – Bądźmy prewencyjni, tak jak św. ks. Bosko, myślmy o sobie wzajemnie w duchu poświęcenia i miłości. Dbajmy o siebie, byśmy mogli ten rok szkolny zakończyć stacjonarnie.

2021-09-01 21:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Salezjanie nie tylko dla młodych

Niedziela bielsko-żywiecka 39/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Oświęcim

salezjanie

Wojciech Zięcina

Uczestnicy biegu

Uczestnicy biegu

Spotkania z ciekawymi osobami, koncerty dobrej muzyki chrześcijańskiej, wręczenia ważnych wyróżnień, obchody jubileuszów – takie propozycje przygotowali oświęcimscy salezjanie.

Monika i Marcin Gomułkowie gościli w salezjańskiej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu 11 września z okazji Tygodnia Wychowania. Podzielili się z wiernymi swoim świadectwem życia małżeńskiego i rodzinnego. – Jestem chrześcijaninem, czyli tym, który chce kroczyć za Żyjącym. My nie zawsze chodziliśmy drogami Pana. Kiedyś usłyszeliśmy takie słowa, że jeśli jesteśmy w Kościele po to, by poczuć się lepiej, to nie jest to, do czego jesteśmy zaproszeni. Jedyną motywacją jest męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, który oddał za nas życie. Kiedy doświadczyliśmy mocy Ducha Bożego, Boga, Który jest blisko, weszliśmy w relację z Nim, nasze życie się odmieniło. Jesteśmy szczęśliwi, że żyjemy z Bogiem, codziennie na nowo podejmując tę decyzję – mówili Gomułkowie. Spotkanie ze znanym małżeństwem to jedna z wielu propozycji, jakie salezjanie skierowali do młodzieży, z którą pracują na co dzień, i do wiernych, by w ten sposób przybliżać ich do Pana Boga i Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Trwają przygotowania do Areny Młodych 2023

2023-02-04 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Trwają przygotowania do tegorocznej Areny Młodych. Wczoraj i dziś w przed południem w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie dla katechetów - świeckich i duchownych - którzy włączeni są w tegoroczne diecezjalne rekolekcje dla młodych szkół średnich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję