Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Rozpoczęcie formacji ruchu Equipes Notre-Dame

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi rozpoczął się nowy rok formacyjny ruchu Equipes Notre-Dame. Wspólnota gromadzi małżeństwa, pomagając w pełnym przeżywaniu ich sakramentu, a także odpowiadając na Boże wezwanie, staje się wzorem chrześcijańskiego małżeństwa w Kościele i świecie.

Reklama

Ruch duchowości małżeńskiej uważany jest za dar Pana Boga dla wszystkich małżeństw, ponieważ pomaga małżonkom codzienne zbliżać się do Boga, służyć sobie i zagłębiać się w dar sakramentu małżeństwa danego od Pana. Miłość żony i męża odnajduje swoje żródło w miłości Bożej i z tej relacji, rodzi się właśnie duchowość małżeńska. - Do naszego ruchu mogą dołączyć wyłącznie małżeństwa sakramentalne. Głównie pracujemy wokół duchowości małżeńskiej, ale są również tematy dotyczącego obecnego życia w świecie, ataku na rodzinę i małżeństwo. Pracujemy w naszej wspólnocie nad duchowością małżeńską, żeby wyjść i powiedzieć, że tak ważną wartością w tych czasach jest małżeństwo, które składa się z mężczyzny i kobiety - tłumaczy małżeństwo z END.

Equipes Notre-Dame założył ks. Henri Caffarel w Paryżu w 1939 roku, który uważał, że naśladowanie Jezusa wymaga poświęcenia, samodyscypliny i wysiłku. Jednak pragnął pomóc małżeństwom w tym powołaniu, w codziennym podążaniu za Chrystusem. Uformował punkty wysiłku, które są chcą zasadnicza ruchu, umożliwiające kroczenie po drodze wiary. W nich zawiera się słuchanie Słowa Bożego, modlitwa osobista i małżeńska, dialog małżeński oraz udział w rekolekcjach.

Formacja w ruchu trwa 10 miesięcy. W tym czasie wszystkie małżeństwa spotykają się czterokrotnie, aby dzielić się świadectwem z innymi.

2021-09-22 08:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: Kościół jest w świecie przedłużeniem Maryi!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- 18 grudnia 1980 roku ks. bp Józef Rozwadowski wydał dekret erygujący parafię Matki Boskiej Jasnogórskiej na łódzkim Widzewie. – mówił we wstępie do Mszy świętej ks. proboszcz Grzegorz Jędraszak. - Dekret wszedł w życie 1 stycznia 1981 roku i wszystko się rozpoczęło. Na pustym placu, który został poświęcony 12 kwietnia 1981 roku zaczęli gromadzić się ludzie wokół postanowionego nań krzyża, a był to znak wspólnoty budującego się kościoła parafii M.B. Jasnogórskiej.

CZYTAJ DALEJ

Kard. G. Pell: Wiedziałem, że jestem niewinny

2021-10-26 09:04

[ TEMATY ]

kard. Pell

Vatican News

"Wiedziałem, że jestem niewinny. Byłem świadomy, że najważniejszy osąd czeka mnie przed obliczem Stwórcy. Miałem ogromne wsparcie rodziny, przyjaciół, mojego biskupa, arcybiskupa Melbourne i Sydney, papieża Franciszka, papieża Benedykta XVI. Nigdy nie byłem całkowicie pewny, czy zostanę oczyszczony z zarzutów w australijskich procesach" - mówi kard. George Pell w rozmowie z Pauliną Guzik.

Kard. George Pell przez lata był twarzą Kościoła katolickiego w Australii. W 2017 roku oskarżono go o molestowanie seksualne. Mimo braku dowodów i przy nagonce medialnej, kardynała skazano na 6 lat więzienia. Przesiedział w nim rok, po czym Sąd Najwyższy jednomyślnym wyrokiem uniewinnił go i oczyścił z wszystkich zarzutów. W Polsce właśnie ukazała się pierwsza część jego "Dziennika Więziennego".

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Kto jest bardziej ślepy?

2021-10-26 11:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Hubert Kempiński

Niewidomy z dzisiejszej Ewangelii potrzebuje takich ludzi w Kościele, którzy go zauważą, którzy go przyprowadzą do Jezusa, którzy nie stają pomiędzy Jezusem, a nim. Nie uciszają go, kiedy krzyczy. Przejmują się jego krzykiem, a ten krzyk czynią swoim – to są właśnie Karmelitanki Dzieciatka Jezus. Jak bardzo potrzebujemy takich ludzi w Kościele, o takim charyzmacie. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję