Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: Z grzeszności podnosi nas lekarz, którym jest Jezus!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Trzeci dzień rekolekcji ewangelizacyjnych „Wstań! Idź!” animowanych przez wspólnotę Ruchu Światło – Życie w kolegiacie łaskiej skupiony był wokół sakramentu pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu

- Chcemy budować siebie, budować na skale, budować na Jezusie. Dziś będziemy adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Żywy Bóg będzie blisko nas.

Reklama

Pomyśl czy miałeś podczas modlitwy zatrzymanie nad Jezusem, tak jak celnik Mateusz? Został całkowicie oderwany od swojej pracy, jedno spojrzenie Chrystusa w jednym momencie go nawróciło. Usłyszał słowa „Pójdź za mną!”. Jezus jest w stanie wyrwać nas z naszej słabości, z naszych codziennych problemów. Będziemy dziś robić to na dwa sposoby: sakrament pokuty i adorację – tłumaczył w kazaniu moderator spotkań rekolekcyjnych ks. Maciej Chodowski. Jednocześnie zachęcał parafian, by nie bali się otworzyć przez członkami oazy, którzy prowadzili nad nimi modlitwę wstawienniczą. - Podejdźcie do trójek, które będą się za was modlić. Proszę Was o odwagę i otwartość. Te osoby będą się w waszych intencjach i za was modlić. Zgodnie ze słowami Jezusa: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale Ci co się źle mają”. Może ktoś uważa, że wcale nie potrzebuje spowiedzi (…) Musimy uznać prawdę grzeszności, z której podnosi nas nasz lekarz Jezus! Mam nadzieję, że wasze serca są gotowe, by wyznać swoją wiarę. To jest kolejny kerygmat. Częścią wiary jest uklękniecie przed Najświętszym Sakramentem i powiedzenie: „Jezu, wybieram Cię jako mojego Pana i Zbawiciela, chce byś był moim Panem. Módlmy się o odwagę dla każdego z nas!” – mówił ks. Maciej Chodowski.

Po mszy świętej był czas na spowiedź u kapłanów, po której każdy mógł podejść do wystawienników, którzy otaczali modlitwą i chwilą rozmowy. Przez długi czas uczestnicy adorowali Chrystusa obecnego pod postawią Najświętszego Sakramentu wystawionego na środku łaskiej kolegiaty. Jak co dzień, był także czas na świadectwa. - Im bardziej nie mogłam przyjąć Pana Jezusa, czułam, że jest między mną a nim taka ściana. Z każdą chwilą coraz bardziej tego potrzebowałam. I miałam ogromne parcie na spowiedź. Jak się tylko wyspowiadała, przyszła ogromna ulga – mówiła jedna oazowiczka. - Jeśli jestem daleko od niego, on mnie do siebie przyciąga. Dla mnie spowiedź to nie tylko powodzenie grzechów kapłanowi, ale i spotkanie z Bogiem poprzez niego. Po każdej spowiedzi czuję wielką ulgę. Po pewnej spowiedzi, odchodząc kapłan zapytał mnie czy może się za mnie pomodlić. Dzięki sakramentowi moje serce wybuchnęło wielką radością. I to właśnie Jezus przyszedł do mnie w modlitwie wstawienniczej. Czułam się przytulana przez Boga. Tego właśnie potrzebowałam – mówiła Julia. - Pan Bóg chce teraz przyjść do Ciebie, nie czekaj na lepszy moment, zrób to tu i teraz! – zachęcał moderator spotkania.

Trzeci dzień rekolekcji zakończył się Apelem Jasnogórskim odśpiewanym w kaplicy Matki Bożej Łaskiej.

2021-09-24 09:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zbliża się czas miłosierdzia

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Przez cały okres Wielkiego Postu wierni mogą wrzucać datki na rzecz potrzebujących. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc osobom starszym i potrzebującym. To już 15 edycja tej akcji. W Środę Popielcową we wszystkich kościołach przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na charytatywną działalność Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Bp Jeż na ad limina: obojętność religijna młodych wyzwaniem dla Kościoła

2021-10-25 16:40

[ TEMATY ]

Rzym

biskupi

ad limina

bp Andrzej Jeż

Vatican News

Obojętność religijna wśród młodego pokolenia jest wielkim wyzwaniem, stojącym dziś przed Kościołem – powiedział podczas briefingu w Rzymie bp Andrzej Jeż. Ordynariusz tarnowski przedstawiał dziś w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia punkt widzenia czwartej i ostatniej już grupy polskich biskupów, przybywających do Rzymu z wizytą ad limina Apostolorum.

Relator grupy biskupów z metropolii katowickiej i krakowskiej wskazał, że zjawisko obojętności religijnej, które było bardzo mocne w Kościołach Zachodu już od wielu lat, „zaczyna bardzo mocno nam doskwierać”. Przestrzegł, że „to nie jest kwestia walki z Kościołem, nawet wśród młodego pokolenia”. – To jest obojętność, która ma wymiar metafizyczny. Obojętność na tematy religijne nie pozwala nam, pomimo zaangażowanych form duszpasterstwa młodzieży, na nawiązanie relacji z młodym pokoleniem. Myślę, że jest to bardzo duże wyzwanie stojące przed Kościołem. Gdzie znaleźć punkty wspólne, gdzie można znaleźć pas transmisyjny do młodego pokolenia, jeżeli obojętność religijna powoduje, że nie mamy punktów zaczepienia do ewangelizowania? – pytał bp Jeż.

CZYTAJ DALEJ

Rekordowy budżet dla rolnictwa

2021-10-26 12:44

[ TEMATY ]

rolnictwo

Archiwum Min. Grzegorza Pudy

Min. Grzegorz Puda

Min. Grzegorz Puda

Zaplanowaliśmy wzrost wydatków w 2022 roku na rolnictwo z 50 do ponad 60 mld złotych. To historyczna podwyżka jeśli chodzi o środki finansowe przeznaczone na wsparcie i rozwój rolnictwa - mówi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.

Artur Stelmasiak: - Panie Ministrze niedawno upłynął rok, gdy stanął Pan na czele resortu rolnictwa. Pora na bilans. Co się udało zrealizować, czym minister może się pochwalić?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję