Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Łagiewniki

Rekolekcje Polaków w Łagiewnikach

    W dniach 15-24 października w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się rekolekcje pod hasłem: „Realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim”.

2021-10-14 19:39

Małgorzata Pabis

    19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został uroczyście proklamowany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W modlitewnym zgromadzeniu uczestniczyło wtedy około 150 tysięcy wiernych z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i Episkopatem.

    W ramach przygotowań do piątej rocznicy tego wydarzenia - w dniach 15-24 października - w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbędą się rekolekcje pod hasłem: „Realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim”.

Reklama

    Nauki rekolekcyjne będą głoszone przez 10 dni przez księży biskupów z rożnych diecezji, Będą rozważać poszczególne wezwania „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” oraz praktyczną realizację tych wezwań w życiu narodowym, parafialnym, rodzinnym i indywidualnym. Rozpoczęcie nastąpi w piątek, 15 października podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20.

    Program rekolekcji:

Piątek 15 X:

Reklama

15.00 – Rozpoczęcie rekolekcji, Godzina Miłosierdzia, Eucharystia, nauka rekolekcyjna 1: W naszych sercach – Króluj nam, Chryste! – bp Leszek Leszkiewicz (Tarnów);

Sobota 16 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 2: W naszych rodzinach - Króluj nam, Chryste! – bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych (Przemyśl).

Niedziela 17 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 3: W naszych parafiach - Króluj nam, Chryste! – bp Jan Zając (Kraków);

Poniedziałek 18 X

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 4: W naszych szkołach i uczelniach - Króluj nam, Chryste! – bp Janusz Mastalski (Kraków);

Wtorek 19 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 5: W środkach społecznej komunikacji - Króluj nam, Chryste! – bp Piotr Greger (Bielsko-Biała);

Środa 20 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 6: W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku - Króluj nam, Chryste! – bp Damian Muskus OFM (Kraków);

Czwartek 21 X:

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 7: W naszych miastach i wioskach - Króluj nam, Chryste! – bp Jan Piotrowski (Kielce);

Piątek 22 X

17.15 – Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna 8: W całym Narodzie i Państwie Polskim - Króluj nam, Chryste! – bp Krzysztof Chudzio (Przemyśl);

Sobota 23 X:

17.15– Różaniec, 18.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna wprowadzająca do Nabożeństwa Ekspiacyjnego, Nabożeństwo Ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem – bp Ignacy Dec (Świdnica);

Niedziela 24 X:

12.00 – Eucharystia, nauka rekolekcyjna końcowa, odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana .

    Transmisja rekolekcji: Telewizja Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie – www.milosierdzie.pl

    Organizatorami rekolekcji są m.in.: Zarząd i Rada Ogólnopolskiego Dzieła Jezusa Chrystusa Króla, we współpracy z bp. Stanisławem Jamrozkiem, delegatem KEP do spraw Ruchów Intronizacyjnych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kancelaria Prezydenta: we wtorek prezydent dokona zmian w składzie Rady Ministrów

2021-10-25 17:02

[ TEMATY ]

rząd

Andrzej Duda

Jakub Szymczyk/KPRP

We wtorek o godz. 17 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu - z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – L’ile Bouchard we Francji

2021-10-25 08:08

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Lata drugiej wojny światowej przyniosły spustoszenie w wielu krajach Europy i świata. Nic więc dziwnego, że umęczonej ludzkości swoją pomoc okazywała Najświętsza Maryja Panna, która w różnych częściach świata ukazywała się ludziom, przynosząc dar nadziei i zachęty do modlitwy różańcowej. Tak było m.in. w 1947 roku w L’ile Bouchard we Francji.

Objawienie, które dziś poznamy, miało miejsce 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Matce Bożej towarzyszył sam Archanioł Gabriel. Troje dzieci wracających ze szkoły, weszło na chwilę do kościoła, aby się pomodlić.

CZYTAJ DALEJ

Dzień Papieski w katolickim liceum w Jarosławiu

2021-10-26 10:30

archiwum szkoły

Uczniowie zaangażowani w Dzień Papieski

Uczniowie zaangażowani w Dzień Papieski

W ramach obchodów tegorocznego XXI Dnia Papieskiego, któremu towarzyszyło hasło „Nie lękajcie się!”, w Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Jarosławiu została uruchomiona wystawa planszowa, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.

Ekspozycja, złożona z archiwalnych zdjęć i cytatów Prymasa Tysiąclecia i papieża Polaka, zwraca uwagę na katalog podstawowych wartości, które według obu hierarchów powinny porządkować życie w naszej Ojczyźnie. Ponadto, Szkolne Koło Caritas, odpowiadając na apel Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadziło w jarosławskim „Katoliku” zbiórkę środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości. Nauczyciele i uczniowie, którzy włączyli się przebieg tej zbiórki, otrzymali pamiątkowe obrazki i przygotowane przez Fundację podziękowanie.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję