Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Krajobraz Serca

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Zakończył się I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca”, zorganizowany przez Fundację Integracja JP II. Festiwal składał się z cyklu konkursów dla osób niepełnosprawnych. Obejmował cztery dziedziny sztuki: wokalną, sztuki piękne, literaturę i teatr. Prace młodych artystów oceniało jury w składzie: prof. Alicja Barbara Panek – Piętkowska, prof. Jolanta Rudzka – Habisiak, prof. dr hab. Beata Zawadzka – Kłos, dr hab. Marcin Brzozowski oraz red. Dariusz Pawłowski. - Spotkaliśmy tutaj radosnych ludzi, bardzo uzdolnionych artystycznie. Jesteśmy zbudowani ich pasją, determinacją z jaką podchodzą do swojej twórczości. Myślimy, że naszym posłannictwem jest pomagać tym osobom, aby ich drogi twórcze i artystyczne były coraz piękniejsze - mówiła prof. Alicja Barbara Panek – Piętkowska.

W ostatnim spotkaniu konkursowym uczestniczył Andrzej Górczyński Członek Zarządu Województwa Łódzkiego – Jan Paweł II powiedział niegdyś „Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Zdanie, które wypowiedział Jan Paweł II towarzyszyło mi podczas drogi do kaplicy parafii św. Anny, w której odbywał się festiwal. To niezwykłe wydarzenie jest przecież dedykowane Janowi Pawłowi II papieżowi, który podkreślał, że miarą człowieczeństwa jest m.in. pomoc niepełnosprawnym oraz wykluczonym. Festiwal w szczególny sposób realizuje papieską ideę pomocy kierując ją do najmłodszych.

Reklama

Festiwal „Krajobraz Serca” to nie tylko konkursy, to również warsztaty i wydarzenia kulturalne. - Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu Grupy Wokalnej „Gloria de Dios” pod kierunkiem Ewy Szkulnik z Piotrkowa Trybunalskiego, a także Orkiestry Kameralnej „Łódzkie Smyczki” pod dyrekcją prof. Ryszarda Osmolińskiego – podkreśliła Izabella Żebrowska dyrektor artystyczny festiwalu.

Spotkaniom towarzyszyły również warsztaty „Malowane wolą”. Uczestnicy tych zajęć mieli okazję poznać unikalne sztuki walki: Jeet Kune Do stworzoną przez samego Bruce'a Lee, Capoeira, która powstała w Brazylii oraz karate tradycyjne, pokazowy trening w wykonaniu adeptów Łódzkiej Akademii Katate Tradycyjnego, szkoły Katarzyny Krzywańskiej – mistrzyni świata, Europy i Polski. Chętnych nie brakowało w zajęciach ruchowo integracyjnych „Z Muzą jest fajnie”, w których brali udział wszyscy uczestnicy spotkań.

Festiwal zakończył się koncertem niewidomej piosenkarki Wiesławy Stolarczyk i Izabelli Żebrowskiej, wszechstronnej skrzypaczki, dyrektora artystycznego i pomysłodawcy festiwalu. Artystkom towarzyszył zespół Manijak Band.

Reklama

- Cel festiwalu został osiągnięty, talenty zostały odkryte. Zdajemy sobie sprawę, że tych talentów jest o wiele więcej, więc nie kończymy na pierwszej edycji. Festiwal będziemy kontynuować w następnych latach. Najważniejszy jest uśmiech dziecka, które czuje się zintegrowane, ubogacone tym, że jest zauważone i za ten dar od Pana Boga otrzymało również nagrodę – powiedział ks. dr Piotr Turek prezes Fundacji Integracja JP II.

Festiwal objęty był patronatem honorowym abp Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego, prof. Piotra Glińskiego Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Mikołaja Pawlaka Rzecznika Praw Dziecka oraz Grzegorza Schreibera Marszałka Województwa Łódzkiego. Patronatem medialnym festiwal objął m.in. Tygodnik Niedziela.

2021-10-26 14:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Organy piszczałkowe – darem parafian w Żeroniach

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Żeronie

kl. Krystian Lota

Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej W Żeroniach ma od niedzieli 2 sierpnia nowe organy piszczałkowe.

CZYTAJ DALEJ

Pięć rad Jezusa na Adwent

2021-11-27 20:47

[ TEMATY ]

adwent

Adwent2021

Sr. Amata CSFN

Adwent – czas radosnego oczekiwania. Ewangelia z pierwszej niedzieli Adwentu mówi nam o oczekiwaniu na Syna Człowieczego. A Adwent sam w sobie jest właśnie czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym klimacie Jezus daje pięć praktycznych rad.

Ewangelia Łk 21, 25-28. 34-36

CZYTAJ DALEJ

Św. Hildegarda leczy w Krakowie. Od 5 lat!

2021-11-30 23:56

Hildegarda.pl

Skuteczność medycyny św. Hildegardy wiąże się z jej doskonałą znajomością człowieka i głęboką religijnością. Od 2016 r. w urokliwym miejscu Krakowa znajduje się miejsce, które odkrywa przed gośćmi tajniki leczenia ciała i duszy wg zaleceń świętej z Bingen.

Benedyktynka, mniszka, wizjonerka, kompozytorka, egzorcystka… Mowa o średniowiecznej świętej, znanej dziś przede wszystkim z jej praktycznych wskazówek na temat zdrowia odżywiania i rozwoju człowieka. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję