Reklama

Aspekty

Sulechów. X Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

W Sulechowskim Domu Kultury 7 listopada odbył się X Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych.

[ TEMATY ]

Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

fb/Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Adam Skalski 13 listopada będzie reprezentował naszą diecezję na Zamku Królewskim w Warszawie

Adam Skalski 13 listopada będzie reprezentował naszą diecezję na Zamku Królewskim w Warszawie

Tegoroczny, jubileuszowy Przegląd, ze względu na obostrzenia sanitarne odbył się w zmienionej formie. W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału 6 podmiotów muzycznych, zaś każdy z uczestników zaprezentował dwa lub trzy utwory.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Adam Skalski, który wykonał „Serce w plecaku”, „Orlęta Lwowskie” i „Warszawiankę”. Zielonogórzanin 13 listopada będzie reprezentował naszą diecezję na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Na scenie w SDK wystąpili także: zespół "Jedenastka" - pięć dziewcząt reprezentujących Klub 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania, Wiktoria Majda z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze, Monika Skrzypczak z IV Licem Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zielonej Górze, "Wiolinki", czyli Ewelina Czulak i Kornelia Adamczak, uczennice Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku, oraz  Jakub Rejniak, Paweł Szuster i Ksawery Wasiński - tercet ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

Organizatorami jubileuszowego Przeglądu były Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wraz z Parafialnymi Oddziałami przy parafiach pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kramsku, a także Sulechowski Dom Kultury im. Fryderyka Chopina. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

2021-11-08 09:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych w Sulechowie

[ TEMATY ]

sulechów

Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Urszula Furtak

Każdy spośród dziesięciu podmiotów zaprezentował trzy utwory

Każdy spośród dziesięciu podmiotów zaprezentował trzy utwory

W Sulechowie po raz jedenasty odbył się Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej.   

Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się 6 listopada w Sulechowskim Domu Kultury znalazły się chóry, zespoły i soliści z regionu, zaś każdy spośród dziesięciu podmiotów zaprezentował trzy utwory. Ogólnie wystąpiło ok. 80 osób, spośród których każdy otrzymał upominki ufundowane m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej i Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję