Reklama

Niedziela w Warszawie

Kilometry dla Maryi

Ruszyły zapisy na V Trailowy Bieg Duchowy dla Niepokalanej. Do wyboru są cztery trasy, które można pokonać także marszem.

W tym roku bieg odbędzie się 4 grudnia. Rozpocznie się wieczorną Mszą św. w kościele św. Jana Kantego na Żoliborzu.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w czterech, zróżnicowanych długościowo i o różnej trudności trasach. Każdy dystans należy pokonać według wyznaczonej trasy przez organizatora. Konieczne jest ściągnięcie trasy na telefon przez każdego uczestnika marszu/biegu. Sugerowane jest używanie aplikacji TRASEO (Android / iOS), ponieważ zawiera jednocześnie tryb nawigacji. W przypadku korzystania z Traseo nie trzeba importować śladu, ponieważ znajduje się już na platformie aplikacji.

Przygotowano następujące trasy:

1) Bielańska Siódemka – około 7 kilometrów. Trasa przebiega chodnikiem, ścieżkami parkowymi i leśnymi. Start: przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31. Meta: przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3. Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/bielanska-siodemka-2-2aa

2) Wiślana Osiemnastka – 18 kilometrów. Trasa prowadzi ścieżkami pieszymi, leśnymi i parkami. Teren nadbrzeżny Wisły jest typowo trailowy. Od 12 -14 km jest śliski i grząski, więc należy zachować szczególną ostrożność. Jest jeden punkt odżywczy w dolnym kościele na Dewajtis. (Start i Meta przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31). Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/wislana-osiemnastka

3) City ForestTrail – 30 kilometrów. Trasa w większości prowadzi ścieżkami leśnymi, po części parkami i chodnikami. Niektóre fragmenty mogą być zakrzewione oraz podmokłe. Przemierzając dystans trzeba bezwzględnie trzymać się wyznaczonej trasy i być skupionym na trasie, by doświadczyć niezapowiedzianych atrakcji. Jest jeden punkt odżywczy w dolnym kościele na Dewajtis. Po dotarciu do punktu uczestnik otrzyma dalszą część zadań i trasy. Organizator zachęca do wyposażenia się w stuptuty. (Start i Meta przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31). Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/city-forest-trail-cz-1

Reklama

4) Ultra Katol – około 50 kilometrów. Trasa mocno wymagająca. Można spodziewać się wszystkiego. Dwa punkty odżywcze (pierwszy w dolnym kościele na Dewajtis, drugi na trasie bez podanej lokalizacji). Przy pierwszym punkcie odżywczym zostaną podane uczestnikowi dalsze wytyczne biegu. Organizator zachęca do wyposażenia się w stuptuty i rzeczy na przebranie (buty, skarpetki, spodnie) po pokonaniu odcinka zalewowego. (Start i Meta przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31). Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/ultra-katol-cz-1

Dwie ostanie trasy - City ForestTrail i Ultra Katol - to szlaki bardziej wymagające skupienia, wytrwałości i nieco orientacji w terenie. Są to trasy dla osób, które chcą przeżyć nocną przygodę i doświadczyć pozytywnego zmagania, a co za tym idzie dużej radości po dotarciu na metę. Organizator zachęca do podejmowania wyzwania w parach lub małych grupkach. Konieczny jest naładowany telefon, dodatkowe baterie do czołówek i powerbank.

Każdy odcinek uczestnicy będą pokonywali małymi grupkami wg śladu gpx (dostępnego na stronie). Bieg będzie odbywał się w godzinach wieczornych i nocnych, zatem konieczne jest posiadanie własnej, sprawnej latarki lub czołówki. Nie będzie pomiaru czasu. Każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania zobowiązania, że bierze udział w treningu na własną odpowiedzialność. Będzie to możliwe w dniu biegu w biurze treningowym od 17:30 – 19:30.

Każdy z zapisanych uczestników do 30 listopada 2021 r. otrzyma pamiątkowy medal (organizatorzy nie przewidują pakietów startowych).

Reklama

Udział w treningu biegowym jest płatny. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w wysokości co najmniej 20 PLN na Dom Pomocy Społecznej w Niegowie: 54 8931 0003 0000 9553 2040 0001. Tytuł przelewu: DAR BIEGACZA.

W godzinach 17:30 – 19:30 będzie otwarte biuro treningowe przy kościele św. Jana Kantego.

18:30 Msza św. w intencji biegaczy.

19:30 Rozgrzewka i start pierwszej grupy.

Zakończenie Bielańskiej Siódemki (Kościół, ul. Dewajtis 3)

Zakończenie Wiślanej Osiemnastki (Biuro treningowe, ul. Krasińskiego 31)

Zakończenie City Forest Traila (Biuro treningowe)

Zakończenie Ultra Katola (Biuro treningowe)

Swój udział w biegu/marszu można zgłosić poprzez stronę: https://www.maratonczyk.pl/bieganie/18758-v-nocny-trailowy-bieg-duchowy-w-warszawie-4-12-2021

Trail będzie odbywał się z zachowaniem bezpieczeństwa i rozporządzeniem Rady Ministrów, dlatego przygotowano 4 różne dystanse oraz starty w kilka osób co 5 min. Na odcinkach trasy należy zachować szczególną ostrożność na pieszych, rowerzystów, hulajnogi, samochody i środki transportu.

2021-11-14 14:12

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Jan Bosko - kapłan i wychowawca

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

Ks. Robert Gołębiowski

Św. Jan Bosko

Św. Jan Bosko

Ostatniego dnia stycznia Kościół katolicki wspomina św. Jana Bosko - kapłana. Należy on do świętych naszych czasów. W tym dniu uroczystość świętuje każdy kapłan ze Zgromadzenia Księży Salezjanów.

Św. Jan Bosko urodził się 16 sierpnia 1815 r. w Becchi we Włoszech. Miejscowość ta jest położona około 40 km od Turynu. Jego ojciec, Franciszek Bosko zmarł, kiedy Janek miał zaledwie 2 lata. Matka Janka, Małgorzata Occhiena, jako wdowa musiała zająć się wychowaniem trzech synów: Antoniego z pierwszego małżeństwa, oraz Józefa i Jana z małżeństwa drugiego.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Msza św. miesiąc po śmierci Benedykta XVI

2023-01-31 15:58

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

We wtorek rano, dokładnie miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii w Grotach Watykańskich ku czci zmarłego papieża seniora. Poinformowała o tym Fundacja Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.

Abp Gänswein przywołał w swojej homilii postać św. Benedykta Józefa Labre. Ten święty, z którym papież senior dzielił imię chrzcielne Józef i którego imię przyjął później jako papież Benedykt, zmarł w Rzymie 16 kwietnia 1783 roku (16 kwietnia to także data urodzenia Josepha Ratzingera).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję