Reklama

Niedziela Małopolska

Św. Hildegarda leczy w Krakowie. Od 5 lat!

Skuteczność medycyny św. Hildegardy wiąże się z jej doskonałą znajomością człowieka i głęboką religijnością. Od 2016 r. w urokliwym miejscu Krakowa znajduje się miejsce, które odkrywa przed gośćmi tajniki leczenia ciała i duszy wg zaleceń świętej z Bingen.

Hildegarda.pl

Benedyktynka, mniszka, wizjonerka, kompozytorka, egzorcystka… Mowa o średniowiecznej świętej, znanej dziś przede wszystkim z jej praktycznych wskazówek na temat zdrowia odżywiania i rozwoju człowieka. 

Dziś, kiedy coraz więcej osób poszukuje dróg powrotu do naturalnego stylu życia, mniszka z Bingen przychodzi z odpowiedziami. Wiedza medyczna św. Hildegardy wynikała z przekazanych jej przez Boga wizji – wszystkie księgi wizjonerki powstały – jak dziś przypuszczamy – pod natchnieniem Ducha Świętego. Istnieje wiele dowodów skuteczności jej metod leczniczych.

Reklama

Czerpanie z dorobku świętej i popularyzowanie dzieł benedyktynki stało się życiową misją rodziny Walkowskich. Dr Alfreda Walkowska już od ponad 25 lat popularyzuje w Polsce i za granicą wiedzę o świętej z Bingen. Działalność naukową wiąże z prowadzeniem Polskiego Centrum św. Hildegardy ®, w którym system leczenia świętej znajduje praktyczne zastosowanie poprzez przywracanie harmonii ciała i ducha. Od 5 lat Alfreda, Katarzyna i Lidia prowadzą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 43 sklep św. Hildegardy.

– 5 lat minęło z jednej strony jak pięć dni, a z drugiej strony tak wiele się wydarzyło. Mieszkańcy Krakowa chętnie przychodzą, aby po prostu porozmawiać, przyprowadzają swoich znajomych, rodziny… Opowiadają, jakie cuda dzieją się w ich życiu dzięki przyjaźni ze św. Hildegardą. Chociaż jesteśmy już na Karmelickiej 5 lat to i tak pojawiają się nowi mieszkańcy z Krakowa i okolic, którzy usłyszeli od kogoś bliskiego o nas. Mamy również zaprzyjaźnionych klientów, którzy pokonują dziesiątki kilometrów, aby podzielić się swoimi wrażeniami – mówi Katarzyna Walkowska. – W ciągu tego czasu św. Hildegarda przyprowadziła na Karmelicką wielu niesamowitych ludzi. Zawiązały się piękne przyjaźnie. Św. Hildegardo prowadź nas dalej! Dziękujemy za Twoją opiekę! – dodaje.

Z dóbr medycyny św. Hildegardy od lat korzysta m.in. o. Leon Knabit, najstarszy Polski benedyktyn.

Reklama

Warto podkreślić, że św. Hildegarda pozostawia propozycję nie tylko zdrowotnego umocnienia, ale uporządkowania całego życia.

2021-11-30 23:56

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: potrzeba ciszy i milczenia w sercu

2022-01-16 16:12

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

„Bóg przemawia w ciszy. On nie przychodzi w zgiełku i hałasie. Nie przekrzykuje nas i nie zagłusza. Przychodzi w ciszy” - mówił w niedzielę w Biechowie Prymas Polski abp Wojciech Polak zachęcając do tak potrzebnego współczesnemu człowiekowi doświadczenia pustyni, które „ma zawsze moc oczyszczającą”.

Metropolita gnieźnieński modlił się 16 stycznia w biechowskim sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, nad którym duszpasterską opiekę sprawują ojcowie paulini. Msza św. sprawowana była z okazji odpustu ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika i zarazem jako podziękowanie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, który - jak przypomniał Prymas - powierzył Biechowo duchowej pieczy Zakonu Paulinów z Jasnej Góry.

CZYTAJ DALEJ

By podzielić się radością

2022-01-16 19:17

Maria Fortuna- Sudor

Chór „Vox animae” w sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu


Chór „Vox animae” w sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu

    Chrzanowski chór „Vox animae” wystąpił z koncertem kolęd w sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu.

    Zespól ubogacił swym śpiewem liturgię Mszy św. o godz. 16.00, a bezpośrednio po Eucharystii zaśpiewał kolędy, pastorałki i piosenki o Bożym Narodzeniu. Obok znanych i popularnych utworów chór wykonał także te mniej w Polsce popularne, a czasem nieznane   – zaczerpnięte m.in. z tradycji białoruskiej, ukraińskiej czy francuskiej. Jak podkreślała przedstawicielka chóru, zespół przyjechał, by podzielić się radością z Narodzenia Pańskiego. Na zakończenie koncertu, zebrami w kościele zostali zaproszenie do kolędowania. Wspólnie z chórem zaśpiewali „Gdy śliczna Panna” i „Lulajże Jezuniu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję