Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wierna Jezusowi do końca

W 82. roku życia i w 60. roku profesji zakonnej odeszła do Pana elżbietanka cieszyńska s. Maria Michaela Bubik od Potęgi Bożej.

[ TEMATY ]

pogrzeb

elżbietanki cieszyńskie

Paweł Seligman

Msza św. pogrzebowa s. Michaeli Bubik.

Msza św. pogrzebowa s. Michaeli Bubik.

Uroczystościom pogrzebowym w kościele św. Elżbiety w Cieszynie przewodniczył bp Piotr Greger w koncelebrze z licznymi kapłanami z dekanatu cieszyńskiego i miejsc, gdzie zmarła posługiwała.

S. Michaela miała ciepłe i matczyne serce, cicho i cierpliwie znosiła cierpienia. Była wierna Jezusowi do końca. Była wzorem życia zakonnego i gorąco troszczyła się o zgromadzenie – podkreśliła przełożona generalna s. Alberta Jasek.

Kazanie wygłosił dziekan ks. Stefan Sputek. – Pan jest umocnieniem na drodze naszego pielgrzymowania. S. Michaela uczy nas, byśmy szli drogą, w której uświadamiamy sobie, że nic nas nie może odłączyć od miłości Chrystusowej – mówił.

Reklama

Odczytano list kondolencyjny metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca i seniora bp. Damiana Zimonia.

Administrator parafii ks. Tomasz Kotlarski podziękował za udział.

Teresa Bubik urodziła się 6 kwietnia 1939 r. w Zebrzydowicach. W wieku 7 lat z rodziną zamieszkała w Gliwicach. Do zgromadzenia sióstr św. Elżbiety w Cieszynie wstąpiła 18 kwietnia 1959 r. W 1961 r. złożyła pierwszą profesję, a w 1964 r. – wieczystą. Pracowała ponad 20 lat w laboratorium medycznym w szpitalu. Posiadała zdolności muzyczne. Ukończyła 4-letni kurs organistów przy kurii w Katowicach. Przez 23 lata służyła we wspólnocie jako organistka. Przez 9 lat była mistrzynią formacji początkowej. W latach 1980-98, 2000-2003 była przełożoną generalną. Posługiwała w Bytomiu-Łagiewnikach. Wraz z radą utworzyła placówkę w Bobrownikach Śląskich. W 1996 r. posłała 4 siostry do nowo powstającego domu księży emerytów w Katowicach. Po 21 latach posługi przełożeńskiej przez 6 lat służyła w domu filialnym w Zubrzycy Górnej. Od 2010 r. była w domu generalnym. Chorowała. Przez ostatnie 5 lat nie wstawała z łóżka. Zmarła 9 grudnia.

2021-12-29 20:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcyjne propozycje od elżbietanek

[ TEMATY ]

rekolekcje

elżbietanki cieszyńskie

Elżbietanki cieszyńskie

Elżbietanki zapraszają na rekolekcje.

Elżbietanki zapraszają na rekolekcje.

Rekolekcje ze słowem Bożym dla młodych kobiet odbędą się w Zabrzegu.

Po przerwie siostry elżbietanki cieszyńskie organizują rekolekcje pt. „Żyj jak? Córka Króla!”. Odpowiedzialna za ich organizację s. Tarsycja Bielicka podkreśla, że tym razem zapraszają dziewczęta na drogę odkrywania prawdziwego życia jako córki Króla czyli Pana Boga.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: przerażenie i współczucie po ataku na synagogę w Jerozolimie

2023-01-28 13:27

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Atak na synagogę w osiedlu Neve Jaakov we Wschodniej Jerozolimie w piątek wieczorem, w wyniku którego zginęło siedem osób i kilkoro zostało rannych, wywołał międzynarodową konsternację. Przedstawiciele Kościoła i polityki potępili ten czyn i złożyli wyrazy współczucia bliskim.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres wyraził szczególne zaniepokojenie, że do ataku doszło w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Polityk wezwał do "maksymalnej powściągliwości" w świetle obecnej eskalacji przemocy w Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję