Reklama

Niedziela Świdnicka

Zmiany personalne w diecezji świdnickiej w pierwszym kwartale 2022 roku

Biskup świdnicki ustanowił nowego proboszcza w Polanicy-Zdroju

Został nim ks. kan. Wojciech Jarosław Dąbrowski, dotychczasowy proboszcz par. Wniebowzięcia NMP w Kamieńcu Ząbkowickim.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

zmiany personalne

ks. Wojciech Dąbrowski

ks. Wojciech Zmysłowski

ks. Krzysztof Pełech

ks. Mirosław Benedyk

Kapłani powołani na nowe urzędy w Kościele 18 lutego 2022 roku

Kapłani powołani na nowe urzędy w Kościele 18 lutego 2022 roku

- W związku ze śmiercią ks. prał. Antoniego Kopacza, zasłużonego kapłana Kościoła w Polsce i w naszej diecezji, zaistniała potrzeba, aby w miejsce wakatu, który się pojawił w Polanicy - Zdroju, powołać nowego proboszcza. Po wysłuchaniu rady moich najbliższych współpracowników, ale też i po modlitwie do Ducha Świętego, podjąłem decyzję, żeby w miejsce ks. prał. Kopacza powołać na urząd proboszcza ks. Wojciecha Jarosława Dąbrowskiego, który po latach posługiwania w Kamieńcu Ząbkowickim i pięknej tam pracy, podjął się nowego zadania - mówił bp Marek Mendyk wręczając w piątek 18 lutego, dekret nominacyjny nowemu gospodarzowi polanickiej parafii. - Z radością i nadzieją przekazuję ten dekret - podkreślił biskup.

ks. Mirosław Benedyk

Ks. Wojciech Jarosław Dąbrowski odbiera dekret nominacyjny na proboszcza w Polanicy - Zdroju

Ks. Wojciech Jarosław Dąbrowski odbiera dekret nominacyjny na proboszcza w Polanicy - Zdroju

Na miejsce ks. Dąbrowskiego, do parafii w Kamieńcu Ząbkowickim przechodzi ks. Wojciech Zmysłowski, dotychczasowy proboszcz par. św. Mikołaja w Radochowie. - Proszę o kontynuację pracy poprzednika, żeby to dzieło, które rozpoczął, nie tylko pozostało na tym poziomie, ale też żeby się rozwijało na chwałę Boga i pożytek ludzi, którzy tam są - mówił bp Mendyk.

ks. Mirosław Benedyk

Uroczyste wyznanie wiary ks. Wojciecha Zmysłowskiego

Uroczyste wyznanie wiary ks. Wojciecha Zmysłowskiego

Na miejsce ks. Zmysłowskiego, do Radochowa, biskup świdnicki skierował ks. kan. Krzysztofa Pełecha. - Ks. Krzysztofa znamy, jako kapłana niezwykle rzutkiego, bardzo operatywnego, który zostawił piękne dzieła w parafiach, których posługiwał. Mam nadzieję, że ta posługa w par. Św. Mikołaja zaowocuje, jakby na nowo takim odkryciem genu dobroci, bo do tego zachęca nas patron parafii.

ks. Mirosław Benedyk

Kwestie formalne związane z objęciem nowych parafii wyjaśnił ks. Arkadiusz Chwastyk - kanclerz Kurii Świdnickiej

Kwestie formalne związane z objęciem nowych parafii wyjaśnił ks. Arkadiusz Chwastyk - kanclerz Kurii Świdnickiej

Reklama


Dekrety wchodzą w życie z dniem 1 marca 2022 r. Aby dopełnić wymogów kanonicznych, kapłani złożyli przed biskupem wyznanie wiary, przysięgę wierności i dobrego zarządzania dobrami kościelnymi.

2022-02-18 16:03

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasza łódź nigdy nie zatonie, dopóki jest w niej Jezus

2023-01-04 10:44

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Sobota, 28 stycznia 2023. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: przerażenie i współczucie po ataku na synagogę w Jerozolimie

2023-01-28 13:27

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Atak na synagogę w osiedlu Neve Jaakov we Wschodniej Jerozolimie w piątek wieczorem, w wyniku którego zginęło siedem osób i kilkoro zostało rannych, wywołał międzynarodową konsternację. Przedstawiciele Kościoła i polityki potępili ten czyn i złożyli wyrazy współczucia bliskim.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres wyraził szczególne zaniepokojenie, że do ataku doszło w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Polityk wezwał do "maksymalnej powściągliwości" w świetle obecnej eskalacji przemocy w Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję