Reklama

Niedziela Świdnicka

Za kapłanów i o powołania

12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, z tej racji gorąco zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską nowennę za kapłanów oraz w intencji nowych powołań.

[ TEMATY ]

modlitwa za kapłanów

ks. Mirosław Benedyk

Diakon Mateusz Petrus podczas modlitwy Liturgią Godzin

Diakon Mateusz Petrus podczas modlitwy Liturgią Godzin

Mając na uwadze nieustanną potrzebę troski o powołania kapłańskie oraz znaczenie modlitwy w intencji kapłanów, bp Marek Mendyk, zachęca, by parafie, wspólnoty i rodziny naszej diecezji włączyły się w tę szlachetną i ważną inicjatywę.

- Mamy świadomość, że to to Jezus wzywa i posyła. Do Niego więc kierujemy nasze wołanie, czując się w obowiązku wypraszać łaskę powołania dla dobrych pasterzy, osób konsekrowanych i misjonarzy. Czynimy to w trosce o zbawienie dusz oraz w poczuciu odpowiedzialności za przekaz Dobrej Nowiny, tak bardzo potrzebnej i wyczekiwanej zarówno przez ludzi wierzących, jak i zagubionych oraz poszukujących. Ufamy mocno, że Bóg nie szczędzi w swojej Opatrzności daru powołań. Słysząc o kryzysie dotyczącym liczby powołanych i szukając jego źródła, być może warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nieprzekonywające świadectwo i niezbyt radykalne życie osób już powołanych – zachęca abp Adam Szal, metropolita przemyski inicjator nowenny, która rozpocznie się 3 marca br., a zakończy w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, tj. 11 marca br.

Na czas nowenny zostały opracowane okolicznościowe materiały duszpasterskie, które są dostępne na internetowej stronie diecezjalnej. Jeżeli ktoś nie ma dostępu do internetu, prosimy o kontakt z redakcją Niedzieli Świdnickiej, pod nr tel. 791-283-543, a prześlemy materiały.

2022-02-20 18:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkopostna modlitwa za kapłanów. Możesz dołączyć

[ TEMATY ]

Wielki Post

św. Jan Sarkander

modlitwa za kapłanów

Oaza Dorosłych Skoczów

Św. Jan Sarkander patronuje wielkopostnej modlitwie za kapłanów.

Św. Jan Sarkander patronuje wielkopostnej modlitwie za kapłanów.

Oaza Dorosłych ze Skoczowa zachęca do modlitwy za kapłanów.

W zeszłym roku Oaza Dorosłych działająca w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przygotowała wielkopostną inicjatywę. Polegała ona na modlitwie – codziennej bądź w wybrany dzień tygodnia, aż do świąt Zmartwychwstania Pańskiego – za konkretnego księdza posługującego w tej parafii. Chcieli, aby ta modlitwa była duchowym wsparciem dla kapłanów na drodze powołania w służbie bliźnim, a dla modlących się – uczynkiem miłosierdzia względem duszy.

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować się do modlitwy?

2022-12-05 08:51

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Wszelki wysiłek mający na uwadze doskonałość serca zmierza zawsze do tego, aby osiągnąć stan trwałej i nieprzerwanej modlitwy, oraz, na ile na to pozwala ludzka ułomność, aby zachować niezmącone skupienie umysłu i stałą czystość. W tym właśnie celu ochoczo i wytrwale ćwiczy swoje ciało i nie przestaje szukać okazji do skruchy serca. Istnieje przy tym wszystkim pewien wzajemny i nierozerwalny związek. Otóż, jeśli budowlę cnót wznosi się po to, aby dojść do doskonałej modlitwy, to bez tego zwieńczenia (modlitwy), które mocno wiąże je wszystkie ze sobą, nie będą one nigdy dostatecznie silne i trwałe.

Bez cnót nie można więc osiągnąć i doskonalić trwałego i nieprzerwanego skupienia na modlitwie, a bez wytrwałej modlitwy nie będą nigdy doskonałe cnoty, które stanowią jej podstawę. Aby jednak właściwie przedstawić skutki modlitwy i zająć się jej głównym celem, czyli urzeczywistnianiem cnót, musimy najpierw wyliczyć i po kolei omówić wszystko, co dla osiągnięcia tego celu należy przygotować lub odrzucić. Przystępując bowiem do budowy tak wysokiej, duchowej wieży, powinniśmy najpierw, zgodnie z ewangeliczną przypowieścią, dokładnie wszystko obliczyć i skrzętnie przygotować.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Oder: Oskarżanie Jana Pawła II o zamiatanie pod dywan spraw pedofilskich przeczy faktom

2022-12-05 10:28

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

fot. Adam Bujak Biały Kruk

- Oskarżanie Jana Pawła II o sprzyjanie czy „zamiatanie pod dywan” przestępstw na tle pedofili jest zupełnym absurdem, a przede wszystkim przeczy faktom – mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Sławomir Oder, postulator jego procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

A oto pełna treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję