Reklama

Franciszek

Papież dziękuje chińskim katolikom za świadectwo wiary

Dwa wideo z papieskim błogosławieństwem dla katolików Hongkongu i Chin opublikował katolicki tygodnik „Sunday Examiner”, ukazujący się w diecezji hongkońskiej. Franciszek podziękował im za „świadectwo wiary” i zachęcił ich do odwagi w obliczu „wyzwań czasu”.

[ TEMATY ]

katolicy

Chiny

papież Franciszek

PAP

Filmy zostały nagrane w czasie spotkania biskupa Hongkongu Stephena Chowa Sau Yana z papieżem w Watykanie na początku marca br. Hierarcha poprosił Franciszka o przekazanie słów zachęty dla katolików w związku z walką z pandemią COVID-19.

W wideo przeznaczonym dla katolików Hongkongu Franciszek życzył im, by byli dzielnymi obywatelami, odważnie podejmującymi wyzwania czasu. – Myślę zwłaszcza o was, którzy cierpieliście z powodu pandemii COVID-19. Jestem blisko was. Ta pandemia spowodowała śmierć tak wielu ludzi, także w waszym mieście.

Jestem blisko was. Modlę się za was, a wy módlcie się za mnie – prosił papież.

Natomiast w krótkim przesłaniu do katolików w Chinach Franciszek pozdrowił ich „z wdzięcznością i miłością”. – Dziękuję za wasze świadectwo wiary, dziękuję za miłość do Jezusa Chrystusa i i do świętej Matki Bożej, Madonny. Dziękuję za waszą pracę i za wielką siłę w znoszeniu tej pandemii COVID, przez którą bardzo cierpimy. Idźmy naprzód z Panem. Pan czasem się ukrywa i Go nie widzimy, ale zawsze jest obok nas. Nadzieja wymaga cierpliwości. Jestem blisko was, bardzo was kocham. Modlę się za was i wy, proszę, módlcie się za mnie – powiedział Ojciec Święty.

2022-03-24 19:11

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent Macron zachęca katolików do angażowania się w politykę

[ TEMATY ]

katolicy

Francja

wikipedia.org

Dążenie do poprawy relacji między Kościołem a państwem na drodze dialogu w prawdzie zapowiedział podczas spotkania z biskupami oraz 400 przedstawicielami Kościoła katolickiego i życia społecznego Francji prezydent Emmanuel Macron. Odbyło się ono 9 kwietnia wieczorem w Kolegium Bernardynów (Collège des Bernardins) w Paryżu. Prezydent Francji zachęcił też katolików do angażowania się w działania polityczne.

Emmanuel Macron podkreślił, że dialog między Kościołem a państwem jest niezbędny dla obydwu stron. „W tym momencie wielkiej niestabilności społecznej, gdy zagrożona rozdarciem jest sama istota narodu, uważam, że moim obowiązkiem jest nie pozwolić, by zaufanie katolików do polityki i polityków uległo erozji” – stwierdził prezydent Macron.

CZYTAJ DALEJ

Wybuch gazu w Katowicach - rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu

2023-01-27 14:29

[ TEMATY ]

Katowice

PAP/Michał Meissner

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach, na której terenie doszło w piątek do wybuchu, ks. Adam Malina, był poza budynkiem, a rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu. Rodziny ukraińskie, które mieszkały w budynku nie ucierpiały - poinformował w komunikacie Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP.

Do wybuchu w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek ok. godzin 8.30. W chwili wybuchu było tam 8 osób, 7 osób zostało ewakuowanych; jedna osoba jest poszukiwana.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: „Przestań biec. Zacznij żyć”

2023-01-31 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Od 10-11 lutego odbędzie się Forum Charyzmatyczne, podczas którego obecni będą założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję