Reklama

Niedziela Świdnicka

Liturgia dla grekokatolików

Przebywający na terenie diecezji świdnickiej uchodźcy z Ukrainy obrządku grekokatolickiego, mogą uczestniczyć w liturgii sprawowanej w języku ukraińskim.

[ TEMATY ]

Świdnica

grekokatolicy

#pomocdlaUkrainy

ks. Mirosław Benedyk

: Grekokatolicka parafia w Świdnicy istnieje od 2017 roku

: Grekokatolicka parafia w Świdnicy istnieje od 2017 roku

Mimo, iż z duchową pomocą śpieszą ukraińskim braciom i siostrom kapłani z naszych parafii, tak jest np. Dzierżoniowie, czy Strzegomiu, to na terenie diecezji świdnickiej posługę duszpasterską pełni ks. Vitaliy Demyanets, który obsługuje grekokatolicką parafię Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Duszpasterz w każdą niedzielę sprawuję liturgię:

- w Świdnicy: godz. 10.30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny (tzw. kościół tygodniowy), ul. Prądzyńskiego 2

- w Wałbrzychu, godz. 14. w kościele św. Józefa Robotnika, ul. Odlewnicza 1.

Reklama

- w Jeleniej Górze o godz. 8. w kaplicy św. Anny, ul. Konopnickiej 21.

Kontakt do ks. Vitaliya: +48 880 270 527.

Греко-католицька душпастирська опіка українською мовою на теренах Свідницької єпархії. На теренах Свідницької єпархії душпастирське служіння здійснює о. Віталій Дем'янець. Душпастир щонеділі служить Літургію: - в Свідниці: 10:30 в Костелі Пресвятої Богородиці, ul. Prądzyńskiego 2; - у Валбжиху: 14:00 в Костелі pw. św. Józefa Robotnika, ul. Odlewnicza 1. Контакт до о. Віталія: +48880270527

--

W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 14:30 w kościele św. Józefa w Świdnicy (u ojców paulinów) będzie sprawowana Msza św. w języku ukraińskim w intencji Ukrainy dla uchodźców przebywających w Świdnicy i okolicach. Prosimy o przekazywanie tej wiadomości.

2022-04-09 17:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakonnik z Charkowa: dla wielu podziemia kościoła stały się domem

Przyzwyczaiłem się już do ostrzałów i ciągłych alarmów, na ile mogę staram się nieść ludziom pomoc – mówi Radiu Watykańskiemu pracujący w Charkowie ks. Anatolij Kłak. Ukraiński marianin posługuje w tym mieście od prawie ćwierć wieku. Obecnie pomaga m.in. w organizowaniu ewakuacji. Część jego parafian znalazła schronienie w domu marianów w Chmielnickim, na zachodniej Ukrainie, gdzie jest spokojniej.

W charkowskim klasztorze w czasie wojny zniesiono klauzurę, żeby ułatwić pobyt potrzebującym. W zakonnej kaplicy sprawowane są też nabożeństwa, ponieważ w całym mieście zamknięto kościoły w obawie przed atakami rosyjskich dywersantów. „Zamknięta jest też katedra, a miejscowy ordynariusz sprawuje Msze dla wiernych w swojej rezydencji” – powiedział ks. Kłak.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Papież potępił kryminalizację homoseksualizmu

2023-02-05 18:27

"Nie wolno pozwolić na kryminalizację homoseksualizmu" - powiedział Ojciec Święty w trakcie wspólnej z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welbym i moderatorem Prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastorem Ianaem Greenshieldsem, konferencji prasowej podczas lotu powrotnego z Sudanu Południowego do Rzymu.

Bruce De Galzain z Radio France zauważył, że przed wyjazdem w podróż apostolską Ojciec Święty potępił kryminalizację homoseksualizmu, a w Sudanie Południowym i w Kongo nie jest on akceptowany przez rodziny. Wyznał, że w tym tygodniu spotkał się w Kinszasie z pięcioma homoseksualistami, z których każdy został odrzucony, a nawet wyrzucony z rodziny. Obarczyli za to odpowiedzialności religijność swoich rodziców. Niektórzy z nich są zabierani do księży egzorcystów, ponieważ ich rodziny uważają, że są opętani przez duchy nieczyste. W tym kontekście zapytał Ojca Świętego o papieskie przesłanie dla rodzin w Kongo i Sudanie Południowym, które nadal odrzucają swoje dzieci, a także dla księży i biskupów?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję