Reklama

Niedziela Częstochowska

Wieczór uwielbienia na Ogrodowej

Bądźcie z Jezusem, bo On jest waszą drogą, waszą prawdą i waszym życiem – apelowała do młodych Renata Lis z zespołu 77FM – Formacja z Mocą.

Nasze spotkanie wiary pragniemy poszerzyć w tym dniu o kolejne świadectwo, jakim będzie koncert uwielbienia „JA JESTEM” na placu przy Domu Katedralnym. Ta lokalizacja nie jest wybrana przypadkiem. Otóż, jest to miejsce związane z pierwszym lądowaniem papieskiego helikoptera w dniu 4 czerwca 1979 r. Niech koncert uwielbienia będzie przedłużeniem eucharystycznej radości, że jesteśmy „posłani w pokoju Chrystusa” do miejsc naszego życia i naszej pracy – tymi słowami dokumentu duszpasterskiego abp Wacław Depo zaprosił wszystkich mieszkańców Częstochowy do kontynuowania radości święta Bożego Ciała.

W rozmowie z Niedzielą, tuż przed koncertem ksiądz arcybiskup powiedział: – Bardzo się cieszę. Ten koncert uwielbienia jest przedłużeniem tych procesji, które przeszły ulicami naszego miasta. Teraz mamy część spontaniczną, manifestację radości, która jest wpisana w naszą wiarę. Radość jest przecież darem Ducha Świętego, którą powinniśmy się dzielić. Cieszę się, że organizatorzy wydarzenia przyjęli moje zaproszenie, by zorganizować koncert na tym placu, gdzie lądował papieski helikopter z Janem Pawłem II.

Doświadczeni artyści i młodzi adepci sztuki muzycznej zebrali się 16 czerwca na tym szczególnym miejscu, mając przed sobą majestatyczną bryłę bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny, aby dopełnić dzień uroczystości ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa artystyczną modlitwą. – Wrażenia i emocje są niesamowite. Jesteśmy uniesieni Duchem Świętym i szczęśliwi, że możemy w tym miejscu wielbić Boga. To jest cel i sens mojego życia i chcę o tym śpiewać i zarażać ludzi wolą modlitwy. Myślę, że te dwa lata pandemii dobrze nam zrobiły i zaostrzyły apetyt. Jest w nas głód Boga – dzieliła się wrażeniami z dnia i z koncertu Renata Lis, głównodowodząca na scenie uwielbienia.

Mimo nie najlepszej pogody, spore grono osób zgromadziło się, by wspólnie śpiewać, tańczyć i modlić się. – Przyszłam tu dla Pana Boga, bo to jest Jego święto. On wychodził do nas i spotykaliśmy Go na ulicach. Teraz chcemy Go wielbić muzyką i śpiewem. Są tutaj znajomi i moja córka, którzy w zespole śpiewają. Przeżywam ten wieczór razem z nimi. To jest takie takie duchowe i artystyczne doznanie – cieszyła się Zuzanna Szewczyk.

Reklama

2022-06-16 22:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

TRANSMISJA: koncert uwielbienia JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA 2020

Dziś wieczorem bądź z nami ON-LINE i uwielbiaj Pana Boga przy najpiękniejszych dźwiękach. Już od godz. 19:30 rusza niezwykły koncert JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA. Koncert ten gromadzący dziesiątki tysięcy ludzi każdego roku organizowany jest w Boże Ciało. W tym roku w wersji online.

Zapraszamy na bezpośrednią transmisję na portalu niedziela.pl, początek od godz. 19:30

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: ubóstwo i odrzucenie obrazą człowieka

2023-02-02 10:04

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ubóstwo i odrzucenie są obrazą człowieka – powiedział papież Franciszek spotykając się w nuncjaturze apostolskiej w Kinszasie z przedstawicielami niektórych dzieł charytatywnych działających w Demokratycznej Republice Konga.

Drodzy bracia i siostry,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję