Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

To miejsce, gdzie działa Pan

    XX jubileuszowe czuwanie Czcicieli św. Ojca Pio odbyło się w nocy z soboty na niedzielę w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

2022-06-19 22:44

Małgorzata Pabis

Bp Janusz Mastalski wyznał, że jest wielkim czcicielem św. Ojca Pio

Bp Janusz Mastalski wyznał, że jest wielkim czcicielem św. Ojca Pio

    Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Janusz Mastalski. Gościem specjalnym spotkania był br. Carlo Laborde, gwardian klasztoru św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz Beata Grzyb, przewodniczka z San Giovanni Rotondo.

    Witając licznie zebranych pielgrzymów, ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że w miniony czwartek, 16 czerwca przeżywaliśmy 20. rocznicę kanonizacji św. Ojca Pio. - Dziś gromadzimy się tutaj w bazylice Bożego Miłosierdzia na jubileuszowym, XX czuwaniu Grup Modlitwy św. Ojca Pio – powiedział i dodał: Tematem przewodnim naszego czuwania jest dziękczynienie za kanonizację o. Pio. Niech będzie okazją do zatrzymania się wraz ze św. o. Pio przy Bogu bogatym w miłosierdzie. Również 20 lat temu, dwa miesiące po kanonizacji o. Pio, św. Jan Paweł II poświęcił to miejsce i zawierzył tutaj świat Bożemu Miłosierdziu. Od roku przygotowujemy się do przeżywania w sierpniu wydarzeń jubileuszowych rozważając fragmenty Aktu zawierzenia. „Miłosierdzie nadzieją dla świata” te słowa towarzyszą naszym przygotowaniom. Modlitwa i miłosierna miłość to najlepsze podsumowanie nauki Ojca Pio, która dziś jest na nowo proponowana wszystkim.

    W homilii bp Janusz Mastalski wyznał, że jest wielkim czcicielem św. Ojca Pio i jego prywatna biskupia kaplica jest pod jego wezwaniem. - Każdy z nas przyjechał do tego sanktuarium ze swoimi zwycięstwami, ale również ze swoimi upadkami, porażkami. Przyjeżdżamy tutaj do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia po to, aby przez wstawiennictwo św. Ojca Pio otrzymać konkretne drogowskazy, jak żyć w czasie, gdy patologia stała się normą, a coraz częściej patrzymy nawet na naszych sąsiadów, a nawet we własnym domu na tych, którzy odchodzą od Boga. Św. Ojciec Pio pisał: „Nie zastanawiaj się nad drogą, którą idziesz, ale wezwany przez Przewodnika, który cię prowadzi do Ojczyzny Niebieskiej wpatruj się w Niego i idź wyznaczonym szlakiem”. Patrzymy zatem w Niebo. Patrzymy razem z Siostrą Faustyną Kowalską, ze św. Janem Pawłem II w Niebo i pytamy: co uczynić? - mówił.

Reklama

    Odwołując się do czytań z niedzieli kaznodzieja zauważał, ze one dają nam bardzo konkretne drogowskazy jak żyć. - Mamy w swoje życie wziąć łaskę, która ma nas przemieniać, ma sprawiać, że będziemy mocniejsi, szczególnie w tych środowiskach, w których jesteśmy. Tu w tym miejscu jesteśmy wezwani, aby jeszcze bardziej zawierzać przez wstawiennictwo św. Ojca Pio wszystkie nasze sprawy – nauczał.

    Drugi drogowskaz to modlitwa – Ojciec Pio był człowiekiem modlitwy – podkreślił i wyjaśnił, że modlitwa leczy umysł, uczy odczytywania woli Bożej. - Nie ma nic piękniejszego jak modlitwa zanoszona z wiarą – powiedział.

    Trzeci drogowskaz, wskazany przez bp. Mastalskiego, to nawrócenie. - W tej bazylice tak wiele ludzi odzyskało zdrowie duchowe, bo to jest miejsce nie tak jak niektórzy mówią w medich - magiczne, ale miejsce, gdzie działa Pan – mówił i apelował: - Wróćcie z tej pielgrzymki nawróceni. Bądźmy blisko Pana, bo tego chciałby Pan Jezus i św. Ojciec Pio.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja siedlecka: zmiany wśród duchowieństwa

2022-06-28 11:08

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Prezentujemy zmiany proboszczowskie i wikariuszowskie, które wchodzą w życie w najbliższym czasie.

Księża proboszczowie przechodzący na emeryturę z dniem 30 czerwca 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Pan Bóg wyliczył moje kroki - świadectwo ojca Michała Legana

2022-06-30 07:01

[ TEMATY ]

o. Michał Legan

#świadectwo

SalveTV

Duchowny, zakonnik, mężczyzna. Ojciec Michał Legan OSPPE – paulin i rzecznik prasowy Jasnej Góry. Na 40. urodziny wymarzył sobie wyjazd i wejście na Kilimandżaro. Chciał coś sobie udowodnić, ale też spotkać tam Pana Boga, który, jak się okazało, miał dla niego zupełnie inne plany. Przygotowując się do realizacji wyznaczonego zadania, ojciec Michał znalazł się w centrum wydarzeń z 22 sierpnia 2019 roku na Giewoncie. Podczas tragicznej burzy zginęły 4 osoby, a ponad 150 zostało rannych.

Katarzyna Supeł-Zaboklicka: Czasami, żeby się ocknąć, potrzebujemy błyskawicy, takiego grzmotu. Ale uwaga: nie tylko tego wewnętrznego. Bywa i tak, że potrzebujemy tego zewnętrznego. Ojciec Michał Legan, paulin samej Jasnej Góry. Kiedy obchodzisz urodziny?

CZYTAJ DALEJ

Tarnów: Najstarsze w kraju Muzeum Diecezjalne można zwiedzać podczas wakacji

2022-06-30 16:25

[ TEMATY ]

Muzeum Diecezjalne

#Tarnów

Adobe.Stock

Pochodząca z XIII w. rzeźba głowy św. Jana Chrzciciela na misie to najstarszy eksponat znajdujący się w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie - najstarszym w Polsce. Przyjeżdżają do niego turyści z całej Polski. W oprowadzaniu po muzeum pomogą w wakacje klerycy tarnowskiego seminarium i studenci filologii angielskiej. Placówka w ten sposób przygotowuje się na przyjęcie turystów z całego świata.

Wystawa czasowa związana jest z 35.rocznicą wizyty Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacją Karoliny Kózkówny. Są pamiątkowe zdjęcia, plakaty którymi ludzie dekorowali swoje domy. Ponadto można zobaczyć monstrancję i kielich papieski, które były używane podczas Mszy św. i nieszporów. Są także prace siostry Dolorozy Jeziorskiej, sercanki, która swoje obrazy maluje na szkaplerzach od zakonnych habitów. Na wystawie znajduje się obraz prof. Macieja Bieniasza w formie szkicu, bo oryginał dzieła „Pielgrzym” jest w zbiorach Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach. Wystawa czasowa czynna będzie w Muzeum Diecezjalnym do 9 października.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję