Reklama

Niedziela Świdnicka

Żelazno. Ks. Bartłomiej Łuczak przeszedł próbę

Sprawdzając się jako dobry administrator parafii, bp Marek Mendyk uczynił go proboszczem. Mowa o ks. Bartłomieju Łuczaku.

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Żelazno

ks. Bartłomiej Łuczak

Stanisław Bałabuch

Ks. Bartłomiej Łuczak podczas uroczystego wyznania wiary

Ks. Bartłomiej Łuczak podczas uroczystego wyznania wiary

Związany od wielu lat z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę kapłan, rok temu dostał propozycję administrowania parafią Św. Marcina w Żelaźnie (dekanat Lądek-Zdrój). Czasu nie zmarnował, co zaowocowało awansem. 2 lipca składając stosowne przyrzeczenia i wyznanie wiary przed bp Adamem Bałabuchem został pełnoprawnym proboszczem.

- Jesteś księże zaproszony, by uczestniczyć w misji, jaką otrzymali od Chrystusa Apostołowie. Otrzymałeś w chwili święceń moc Ducha Świętego, by być misjonarzem Jezusa w świecie. Masz przyprowadzać ludzi do Jezusa, by rozpoznawali w Nim swojego Pana. Uczestnictwo w tej misji winno Cię przynaglać, by Twoje życie stawało się cząstką Jego życia – mówił bp Bałabuch.

2022-07-02 23:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzierżoniów. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia

[ TEMATY ]

Chrystus Król

Dzierżoniów

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Kanoniczne powitanie biskupa przez ks. kan. Krzysztofa Ambrożeja, proboszcza parafii

Kanoniczne powitanie biskupa przez ks. kan. Krzysztofa Ambrożeja, proboszcza parafii

Tymi słowami zwrócił się bp Adam Bałabuch do duszpasterzy i wiernych par. Chrystusa Króla, podsumowując wizytację kanoniczną.

Podczas Mszy św. 20 marca, wieńczącej spotkanie wizytacyjne, bo Bałabuch, nawiązując do ewangelii z trzeciej niedzieli Wielkiego Postu, zwrócił uwagę, że Jezus wyprowadza swoich słuchaczy z niebezpieczeństwa odnoszenia potrzeby nawrócenia do innych, którzy są wielkimi grzesznikami.

CZYTAJ DALEJ

Centrum miłości i ciepła

2023-01-24 11:07

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 5/2023, str. V

Marta Lipińska

Joanna Habura położna, prezes Fundacji Centrum Rodziny

Joanna Habura położna, prezes Fundacji Centrum Rodziny

Kompleks, który tu powstanie, będzie pierwszym tego rodzaju obiektem w Polsce – mówi Joanna Habura w rozmowie z Katarzyną Krawcewicz.

Katarzyna Krawcewicz: Powstanie w Zielonej Górze nowej siedziby Fundacji Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatalnym przestało być odległym marzeniem.

Joanna Habura: To prawda. Mamy już działkę, projekt budowlany i architektoniczny oraz pozwolenie na budowę. Właściwie jesteśmy już na etapie dopinania wszystkich spraw związanych z rozpoczęciem budowy na wiosnę tego roku. To będzie naprawdę duża inwestycja, całość budynku to ponad 420 m2. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej zaopiekować się rodzinami.

CZYTAJ DALEJ

ŚDM w Lizbonie: Już 12 tysięcy polskich zgłoszeń

2023-01-27 18:04

[ TEMATY ]

Polacy

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Już 12 tysięcy młodych Polek i Polaków zgłosiło swój udział w 37. Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie - dowiedziała się KAI w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM. Wydarzenie, w którym weźmie udział papież Franciszek, odbędzie się w stolicy Portugalii w dniach 1-6 sierpnia pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Marek Dziedzic, sekretarz KBO wyraził nadzieję, że liczba uczestników ŚDM zgłoszonych z Polski dojdzie do 15 tysięcy. Cały czas bowiem powstają nowe grupki chętnych deklarujących chęć wyjazdu. Warto dodać, że do Portugalii przyjdą też młodzi polscy katolicy mieszkający na emigracji, którzy w swoich duszpasterstwach już przygotowują się do tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję