Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Letnia Akademia Pro-Life zaprasza!

    Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w warsztatach Letniej Akademii Pro-Life, które odbędą się w Krakowie w dniach 10-14 sierpnia br.

archiwum organizatorów

A tak wyglądały warsztaty przed rokiem

A tak wyglądały warsztaty przed rokiem

    Zapraszamy serdecznie na wakacyjne warsztaty w Krakowie dla lokalnych liderów pro-life z całej Polski. Wiedza, spotkanie, integracja, rozwój duchowy – wszystko, żeby życia bronić mądrze i skutecznie.

    Czego można się spodziewać? Ciekawych warsztatów i wykładów. Spotkań z ciekawymi gośćmi i sporej dawki wiedzy, którą od razu będzie można zastosować w praktyce. Będzie to okazja do integracji z liderami pro-life z całej Polski i wymiany doświadczeń. Codziennie będzie można uczestniczyć we Mszy świętej, więc wydarzenie to można także potraktować jak wakacyjne rekolekcje. Opiekę duchową nad uczestnikami będzie sprawował o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap. W czasie wolnym zachęcimy uczestników do zwiedzania naszego pięknego Krakowa.

    Kogo zapraszamy? Wszystkich, którym bliska jest idea obrony życia człowieka. Zapraszamy osoby już zaangażowane w różne działania pro-life, ale także tych, którzy chcieliby oddać tej sprawie trochę swojego czasu i talentów, ale jeszcze szukają, zastanawiają się, potrzebują pomysłu czy inspiracji.

Reklama

    Zapraszamy osoby świeckie należące do przeróżnych wspólnot, ale również siostry zakonne, kleryków i kapłanów, katechetów i nauczycieli, którzy potrzebują solidnych argumentów w rozmowach z uczniami czy młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Zachęcamy, aby zapisać się z koleżanką, kolegą i przyjechać do Krakowa w 2-3-osobowych zespołach. Wtedy łatwiej będzie zacząć działać już po powrocie.

    Co dla nas ważne, Letnia Akademia Pro-Life, tak jak wszystkie inne organizowane przez nas wydarzenia, odbędzie się w duchu pozytywnego pro-life’u, tzn. sięgamy po przekaz afirmujący życie, pokazujący piękno rozwoju prenatalnego, piękno rodzicielstwa.

    Organizatorem Letniej Akademii Pro-Life jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie, którego misją jest troska o życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

    Zapisy poprzez formularz na stronie www.warsztaty.pro-life.pl. Tam również galeria zdjęć z ubiegłorocznej edycji, szczegółowe informacje dotyczące warsztatów oraz wymagane dokumenty.

2022-07-22 11:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Prof. M. Melnyk: Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…

2022-12-03 08:00

[ TEMATY ]

Ukraina

Franciszek

wojna na Ukrainie

Grzegorz Gałązka

„Papieskie słowa i obrzędy związane z wojną rosyjsko-ukraińską są nierozłączne. Papież często więcej komunikuje przez obrzęd, gest i symbole religijne niżeli przez tekst werbalny. Papież wojnę przeżywa w sakralnej przestrzeni znaków i symboli. Papieskie myśli można «widzieć» na kilku poziomach komunikacyjnych” – pisze prof. Marek Melnyk w artykule pt. „Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…”.

Teolog i religioznawca, zajmujący się historią Kościoła greckokatolickiego i dialogiem polsko-ukraińskim z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaznacza: „Gdybyśmy wyraźnie oddzielili papieskie słowa i symbole, przez które mówi o wojnie na ziemi ukraińskiej, to jego przekaz zawiera wyraźne potępienie wojny jako uobecnienie zła w zbawionym świecie. Papież nieustannie przypomina, że zło jest a nie powinno być. Papież jest zrozumiały bez słów. Jego komunikat wykracza poza to, co można zwerbalizować, uchwycić pojęciami, wypowiedzieć, napisać. Papież chce być zrozumiany przez mowę gestu, symbolu, misterium”.

CZYTAJ DALEJ

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję