Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Wizyta Matki Generalnej

Do klasztoru sióstr elżbietanek, prowadzących Zakład Opiekuńczo – Leczniczy przybyła z gospodarczą wizytą Matka Generalna.

[ TEMATY ]

Dzierżoniów

elżbietanki

ZOL Dzierżoniów

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dzierżoniowie

Siostra Maria Samuela Werbińska w dniach 1-3 września spotkała się zarówno z miejscowymi siostrami oraz ich kapelanem ks. Damianem Mroczkowskim. Był także czas na odwiedzenie pacjentów i rozmowy z pracownikami Zakładu. Matka Generalna wyraziła się pozytywnie o pracy sióstr jak i personelu, doceniając rodzinną atmosferę panującą w domu. Przełożona z Rzymu z uznaniem wypowiedziała się także o przeprowadzonych remontach zarówno klasztoru jak i ZOL-u.

Przypomnijmy, że każda siostra elżbietanka jest powołana do tego, aby jak Maryja nawiedzać potrzebujących. Tajemnica zawiedzenia wpisuje się w charyzmat posługi w duchu św. Elżbiety i wyznacza siostrom drogę do cierpiącego człowieka.


2022-09-06 20:53

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wizytacja kanoniczna w par. Św. Jerzego w Dzierżoniowie

[ TEMATY ]

Dzierżoniów

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Siostry salezjanki od wielu lat w lokalnym środowisku wychowują dzieci i młodzież

Siostry salezjanki od wielu lat w lokalnym środowisku wychowują dzieci i młodzież

O łasce przebaczenia w sakramencie spowiedzi mówił bp Adam Bałabuch w parafii Św. Jerzego podczas Mszy św. wieńczącej wizytację kanoniczną.

Spotkanie z biskupem podczas wizytacji, jest zawsze okazją do podsumowań działań duszpasterskich i gospodarczych w parafii. Dlatego miejscowy proboszcz ks. kan. Józef Błauciak, po liturgicznym powitaniu bp Adama w kościele parafialnym 24 kwietnia, w jego obecności, zdał sprawozdanie obejmujące ostatnie pięć lat z życia wspólnoty parafialnej. Dopełnieniem relacji z życia parafii były cenne spotkania zarówno z kapłanami, jak i siostrami zakonnymi, które służą miejscowej społeczności zgodnie ze swoim charyzmatem. Siostry elżbietanki posługują przy chorych, natomiast siostry salezjanki zajmują się wychowywaniem dzieci i młodzieży. Bp Bałabuch odwiedził także kościół pomocniczy Zmartwychwstania Pańskiego mieszczący się na cmentarzu parafialnym, modląc się przy mogile ś.p. ks. prał. Sylwestra Irli († 2014) – poprzedniego proboszcza parafii.

CZYTAJ DALEJ

Egzorcyści z całego świata na Jasnej Górze o zagrożeniach duchowych

[ TEMATY ]

Jasna Góra

egzorcyści

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

Siódme spotkanie Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania i osób posługujących modlitwą uwalniania dobiega końca na Jasnej Górze. Takie konferencje odbywają się co dwa lata i gromadzą przedstawicieli różnych krajów, w tym roku także z Korei, Paragwaju i Stanów Zjednoczonych. Jest też emerytowany kard. Paul Josef Cordes z Watykanu. W ściśle zamkniętym pięciodniowym spotkaniu udział bierze prawie 400 osób.

Egzorcyści nie mają wątpliwości - złe duchy, czyli upadłe anioły, szatan jako byt osobowy - istnieją i robią co mogą, by krzywdzić ludzi. Jednak największym problemem jest dziś to, że nie wierzymy w żywą obecność Jezusa, który kocha każdego człowieka. Dlatego, jak przypomina ks. Janusz Czenczek, koordynator księży egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, najważniejszym ich zadaniem jest głoszenie miłości Boga i profilaktyka.

CZYTAJ DALEJ

MŚ piłkarzy ręcznych: Dania pokonała w finale Francję

2023-01-30 08:08

[ TEMATY ]

sport

PAP/Adam Warżawa

Obrońcy tytułu piłkarze ręczni Danii zdobyli złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Szwecji. W finale w Sztokholmie pokonali Francję 34:29 (16:15). Wcześniej w meczu o brąz Hiszpania wygrała ze Szwecją 39:36 (18:22).

Polacy, którzy odpadli w drugiej rundzie, zostali sklasyfikowani na 15. miejscu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję