Reklama

Aspekty

Nietków. Start z KSM

Msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu i… strzelnica - tak wyglądało rozpoczęcie roku formacyjnego dla KSM-owiczów z naszej diecezji.

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katarzyna Krawcewicz

Młodzież z KSM zaprasza w swoje szeregi

Młodzież z KSM zaprasza w swoje szeregi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Młodzież spotkała się 10 września w Nietkowie wraz ze swoimi diecezjalnymi opiekunami: ks. Marcinem Bobowiczem i ks. Mariuszem Słaboniem.

- Zajęcia na strzelnicy mają nam pomóc „wstrzelić się” w nowy rok formacyjny. Na ten wyjazd zapraszaliśmy nie tylko członków KSM, ale też nowe osoby, które chciałyby przeżyć przygodę i powiedzieć z nami „Gotów” – mówi Marta Dudek. Wszystko zakończyło się spotkaniem integracyjnym przy grillu, podczas którego rozmawiano m.in. o planach na przyszłość.

Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-09-12 13:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół potrzebuje radosnych świadków

Niedziela kielecka 48/2023, str. I

[ TEMATY ]

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Archiwum KSM

Przyrzeczenie KSM Chęciny z 13.11.2022 r.

Przyrzeczenie KSM Chęciny z 13.11.2022 r.

Z ks. Stanisławem Lodzińskim rozmawia Agnieszka Dziarmaga.

Agnieszka Dziarmaga: Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z czego ten fakt wynika, jaka jest zależność obu stowarzyszeń? Ks. Stanisław Lodziński: Uroczystość Chrystusa Króla jest naszym wspólnym świętem, bo jesteśmy w zasadzie tym samym stowarzyszeniem, o wspólnych korzeniach, zadaniach, ideałach. W KSM są naturalnie ludzie młodsi, czyli od 14. do 30. roku życia i w zasadzie powinni płynnie przechodzić potem do AK, ale bywa z tym różnie. Problemem jest zbyt duży przedział wiekowy między tymi dwoma odłamami. Najpierw budowano ideę KSM, wokół Chrystusa Króla czczonego na zakończenie roku liturgicznego w Kościele, Chrystusa z krzyża królującego nad światem i Kościołem. KSM wyrosło z włoskiej Akcji Katolickiej opartej na czterech filarach: modlitwie, nauce, pracy, ofierze. Czerpie swoją duchowość z duchowości Kościoła katolickiego, stąd nieodłączną cechą jest myślenie Kościołem, czucie z Kościołem, działanie z Kościołem i uczestniczenie w jego misji zbawczej.
CZYTAJ DALEJ

Grzegorz Braun już zdecydował. Zagłosuje na Karola Nawrockiego

2025-05-29 13:01

[ TEMATY ]

wybory prezydenckie

Karol Nawrocki

Grzegorz Braun

druga tura

poparcie

Sprawki.pl

Grzegorz Braun w wywiadzie przeprowadzonym przez Dawida Mysiora

Grzegorz Braun w wywiadzie przeprowadzonym przez Dawida Mysiora

To już pewne. Europoseł Grzegorz Braun wybrał, na którego z kandydatów zagłosuje: „Pójdę do obwodowej komisji wyborczej, oddam głos ważny i postawię krzyżyk przy nazwisku Nawrocki” - w rozmowie z Dawidem Mysiorem na kanale Youtube - Sprawki.pl.

Do dziś nie było wiadomo, czy w ogóle jeden z kandydatów uzyska poparcie w II turze wyborów prezydenckich od Grzegorza Brauna.
CZYTAJ DALEJ

Moskwa: abp Kondrusiewicz na jubileuszu sekretarza nuncjatury

2025-05-29 19:08

[ TEMATY ]

Moskwa

Abp Tadeusz Kondrusiewicz

flickr.com

25 rocznica święceń kapłańskich sekretarza Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie, ks. prał. Igora Czabanowa była motywem, który skłonił abp. Tadeusza Kondrusiewicza do odwiedzenia stolicy Federacji Rosyjskiej. To właśnie z jego rąk rosyjski kapłan pracujący w służbach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej przyjął przed 25-laty święcenia kapłańskie. 27 maja emerytowany metropolita mińsko-mohylewski sprawował uroczystą Mszę świętą w kościele św. Ludwika w Moskwie.

W Eucharystii uczestniczyli nuncjusz apostolski w Federacji Rosyjskiej, arcybiskup Giovanni D’Agnello, księża, osoby konsekrowane i wierni. Podczas liturgii chór parafialny śpiewał w języku łacińskim i rosyjskim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję