Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Winda za żonkile

Siostry elżbietanki prowadzące Zakład Opieczono – Leczniczy po raz drugi zorganizowały akcję sadzenia żonkili. Tym razem z pomocą przyszedł sam biskup.

[ TEMATY ]

Pola Nadziei

elżbietanki

ZOL Dzierżoniów

archiwum prywatne

Bp Marek Mendyk, s. Oktawia Wolska i ks. Krzysztof Ambrożej

Bp Marek Mendyk, s. Oktawia Wolska i ks. Krzysztof Ambrożej

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Ideą tego programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na utrzymywanie hospicjów.

- Tak jak i w zeszłym roku celem akcji, jest pozyskanie środków na wybudowanie szybu windowego i zakup dźwigu, który rozwiązałby wiele niedogodności i problemów logistycznych oraz komunikacyjnych, z którymi mierzą się nasi pensjonariusze i personel – wyjaśnia s. Oktawia Wolska - dyrektorka ZOL-u.

Hasłem tegorocznego spotkania były słowa "Jak dobrze, że jesteście". Siostra dyrektor wspomniała, że są to słowa, które najczęściej wypowiadają osoby chore, potrzebujące wsparcia, opieki i pomocy. 24 września pierwsze cebulki zasadzili zaproszeni goście - bp Marek Mendyk z gronem zaprzyjaźnionych kapłanów. Następnie swoje cebulki zasadzili pacjenci, ich rodziny oraz każdy kto przybył na nasz festyn. Na przybyłych gości czekał bufet, loteria fantowa, i atrakcje dla najmłodszych.

Akcja „Pola nadziei” składa się z dwóch etapów: jesiennego i wiosennego. - Dzisiaj sadzimy żonkile, a wiosną kwiaty będą licytowane przez naszych wolontariuszy w czasie zbiórki datków dla placówki – wyjaśnia elżbietanka.

2022-09-27 23:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

25-lecie Hospicjum św. Kamila w Gorzowie

[ TEMATY ]

jubileusz

hospicjum

Pola Nadziei

Agata Zawadzka

Bp Adam Dyczkowski zasadził pierwszą cebulkę

Bp Adam Dyczkowski zasadził pierwszą cebulkę

W tym roku gorzowskie Hospicjum im. św. Kamila obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji 30 września w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski odbyła się Msza św. w intencji podopiecznych, pracowników, wolontariuszy i darczyńców placówki. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Bogusław Kaczmarek.


CZYTAJ DALEJ

Prof. Szewach Weiss spoczął w Kwaterze Zasłużonych dla Narodu na Górze Herzla w Jerozolimie

2023-02-06 08:52

[ TEMATY ]

zmarły

Centrum Hesela KUL

Przedstawiciele władz państwowych Izraela i Polski oraz licznie zgromadzona rodzina i przyjaciele pożegnali prof. Szewacha Weissa. Ocalony z Zagłady, były przewodniczący Knesetu, przewodniczący Rady Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie oraz Ambasador Izraela w Polsce spoczął 5 lutego 2023 r. w Kwaterze Zasłużonych dla Narodu na Górze Herzla w Jerozolimie. Szewach Weiss zmarł w piątek, 3 lutego 2023 r. w Tel-Awiwie.

W pogrzebie dyplomaty wzięli udział między innymi: Prezydent Izraela Jicchak Herzog, Przewodniczący Knesetu Amir Ochanna, Prezydent Sądu najwyższego Izraela Ester Chajut, przewodniczący zarządu Instytutu Yad Vashem Dani Dayan oraz przedstawiciele rządu Izraela, Armii Obrony Izraela i wielu innych organizacji państwowych.

CZYTAJ DALEJ

Jak przebiegają prace synodalnego zgromadzenia kontynentalnego w Pradze?

2023-02-07 09:34

[ TEMATY ]

synod

Logo Synodu

Jak przebiegają prace synodalnego zgromadzenia kontynentalnego w Pradze? Ich metodologię przedstawił jego uczestnikom Mauricio López Oropeza z Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów.

Poinformował, że oprócz europejskiego odbędzie jeszcze sześć zgromadzeń kontynentalnych dla: Afryki, dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów, dla Azji, dla Bliskiego Wschodu i Kościołów wschodnich, dla Ameryki Północnej i dla Oceanii. Wypracowane na nich dokumenty końcowe posłużą do napisania w czerwcu br. „Instrumentum laboris” (dokumentu roboczego) zgromadzenia Synodu Biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję