Reklama

Niedziela Świdnicka

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Wałbrzych. Modlą się o dobrą śmierć

W wałbrzyskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP od 15 lat działa wspólnota, która przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Matka Boża Bolesna

Apostolstwo Dobrej Śmierci

ks. Krzysztof Moszumański

par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Apostolstwo Dobrej Śmieci w Mszy dziękczynnej w 15 rocznicę powstania

Apostolstwo Dobrej Śmieci w Mszy dziękczynnej w 15 rocznicę powstania

To Stowarzyszenie Apostolstwa Dobrej Śmierci, skupiające osoby, które poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. W ten sposób członkowie wspólnoty starają się wystrzegać grzechu, by wzrastać w dobru i w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

Wspólnota dla każdego

Piętnastolecie funkcjonowania Stowarzyszenia stało się okazją do podsumowań, a także do dziękczynienia Panu Bogu za ludzi, przez których działa. – Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci w maryjnej parafii na Piaskowej Górze swoimi początkami sięga jesieni 2007 roku. Od momentu powstania, grupą opiekuje się miejscowy proboszcz ks. prał. Krzysztof Moszumański, który w 15. rocznicę powstania grupy - 3 października br. - sprawował okolicznościową Mszę dziękczynną za wszystkich członków Apostolstwa – opowiada główna zelatorka Kalina Węgrzyn, informując, że aktualnie do parafialnego Apostolstwa należy 225 osób. - Często są to osoby przewlekle chore, leżące. Wspólnota gromadzi także 22 kapłanów. Od roku 2007 roku wpisano do Stowarzyszenia 320 osób, a w ciągu 15 lat zmarło 95 osób – wylicza.

par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Ks. prał. Krzysztof Moszumański, opiekun wspólnoty

Ks. prał. Krzysztof Moszumański, opiekun wspólnoty

Jak czytamy na oficjalnej stronie - ADS jest stowarzyszeniem uniwersalnym. Wystarczy wyrazić zgodę na wpisanie do Księgi i tym samym powierzyć ostatnią chwilę życia opiece Maryi. Grupy Apostolstwa żywią szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i św. Józefa, mają udział w zasługach płynących ze wspólnych modlitw, uczestniczą w przywilejach i łaskach, będących owocami odprawianych Mszy świętych w ich intencji.

Działalność

- Ściśle współpracujemy z kapelanami opiekującymi się chorymi w Hospicjum im. św. Jana Pawła II i w Szpitalu Specjalistycznym im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Podejmujemy modlitwy o dobrą śmierć dla umierających i przewlekle chorych. Pomagamy w dotarciu kapłana z posługą sakramentalną do osoby umierającej. W chwili zgłoszenia telefonicznego o potrzebie modlitwy w intencji danej osoby, podejmujemy ją w domach – relacjonuje Kalina Węgrzyn, dodając, że dowodem skuteczności modlitwy są świadectwa nawróceń przed śmiercią, powrotu do zdrowia w ciężkich chorobach, czy po wypadkach.

Reklama

Stowarzyszenie propaguje kult Matki Bożej Bolesnej – patronki Wałbrzycha, odmawiając Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, podejmując adoracje, czy czuwania w wałbrzyskim sanktuarium. Członkowie wałbrzyskiego ADS prenumerują tytuł „Nadzieja i Życie” zachęcając do czytelnictwa biuletynu informacyjnego wydawanego przez Stowarzyszenie, w którym czytelnicy dzielą się doświadczeniem uzyskanych łask dla swoich bliskich, a także przemiany ich serca, zwłaszcza w ostatnich godzinach życia.

par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Podziękowania za duszpasterską opiekę dla księdza opiekuna

Podziękowania za duszpasterską opiekę dla księdza opiekuna

- Dziękujemy za opiekę duszpasterską, za słowa pouczeń, wsparcia i zachęty, by wciąż wypraszać poprzez nieustanną modlitwę nawrócenie dla grzeszników, a dla umierających dobrą i świętą śmierć. Dziękujemy za wskazywanie i prostowanie naszych dróg, za ukazywanie jak dużą rolę w życiu parafii odgrywają wspólnoty – podsumowuje główna zelatorka.

2022-10-04 15:49

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomodlą się o dobrą śmierć u św. Mikołaja

[ TEMATY ]

dzień skupienia

św. Mikołaj

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Pierściec

Monika Jaworska

Tradycyjnie podczas dnia skupienia będą wręczone figury św. Mikołaja.

Tradycyjnie podczas dnia skupienia będą wręczone figury św. Mikołaja.

W sobotę 27 listopada w sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu k. Skoczowa odbędzie się XIX Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Rozpocznie się o godz. 9. słowem wstępnym, prezentacją historii figury św. Mikołaja i przybliżeniem świadectw łask.

CZYTAJ DALEJ

Nakazane święta kościelne w 2023 roku

[ TEMATY ]

Nakazane święta kościelne

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2023 roku.

Ustalanie daty Paschy Ojcowie Soboru w Nicei (325 r.) zlecili patriarsze Aleksandrii, dlatego że miasto to słynęło z wysokiego poziomu studiów w dziedzinie astronomii. Biskup Aleksandrii miał każdego roku przekazywać dokładnie ustaloną datę Wielkanocy do Rzymu, skąd przesyłano ją pozostałym Kościołom, aby te z kolei mogły ją ogłosić w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zwyczaj ten przetrwał w Kościele aż do dnia dzisiejszego.

CZYTAJ DALEJ

Nieść światło Chrystusa

2023-02-02 20:12

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Opatowie, w kościele Ojców Bernardynów obchodzony był Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego.

W tegoroczne obchody diecezjalnego dziękczynienia za dar osób zakonnych wpisała się poranna Msza św. sprawowana przez Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w kaplicy klasztornej sióstr klarysek w Sandomierzu oraz popołudniowa Eucharystia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opatowie. Wespół z Biskupem Ordynariuszem Mszę św. koncelebrowali ks. prof. Leon Siwecki, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, o. Edgar Semeniuk, gwardian oraz proboszcz parafii, ojcowie zakonni oraz przybyli księża.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję