Reklama

Aspekty

Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych w Sulechowie

W Sulechowie po raz jedenasty odbył się Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej.   

[ TEMATY ]

sulechów

Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Urszula Furtak

Każdy spośród dziesięciu podmiotów zaprezentował trzy utwory

Każdy spośród dziesięciu podmiotów zaprezentował trzy utwory

Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się 6 listopada w Sulechowskim Domu Kultury znalazły się chóry, zespoły i soliści z regionu, zaś każdy spośród dziesięciu podmiotów zaprezentował trzy utwory. Ogólnie wystąpiło ok. 80 osób, spośród których każdy otrzymał upominki ufundowane m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej i Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

Tegoroczny Przegląd jest współorganizowany przez Stowarzyszenie Praworządny Sulechów oraz Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej przy wsparciu Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie oraz parafii pw. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku a także gospodarza miejsca - Sulechowskiego Domu Kultury.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego.

2022-11-07 11:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sulechów. X Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

[ TEMATY ]

Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

fb/Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Adam Skalski 13 listopada będzie reprezentował naszą diecezję na Zamku Królewskim w Warszawie

Adam Skalski 13 listopada będzie reprezentował naszą diecezję na Zamku Królewskim w Warszawie

W Sulechowskim Domu Kultury 7 listopada odbył się X Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych.

Tegoroczny, jubileuszowy Przegląd, ze względu na obostrzenia sanitarne odbył się w zmienionej formie. W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału 6 podmiotów muzycznych, zaś każdy z uczestników zaprezentował dwa lub trzy utwory.

CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: zniszczono rzeźbę Chrystusa

2023-02-02 14:16

[ TEMATY ]

Jerozolima

Adobe Stock

W Jerozolimie doszło do kolejnego aktu wandalizmu w chrześcijańskich miejscach świętych. Dziś w godzinach porannych na jerozolimskim Starym Mieście do kaplicy Skazania na Śmierć wszedł żydowski mężczyzna, zrzucił stojącą na filarze figurę Jezusa i rozbił Jego twarz, poinformowała franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

Sprawcę zatrzymali strażnicy, został przejęty przez wezwaną na miejsce policję izraelską. Opublikowano nagranie wideo, na którym podczas zatrzymania mężczyzna mówi, że w Jerozolimie nie może być żadnych obrazów bożków: „Nie możemy czcić kamieni fałszywych bogów w Jerozolimie”. Według policji sprawcą jest 40-letni turysta z USA. Obecnie jest przygotowywana ekspertyza, która pozwoli zbadać stan psychiczny podejrzanego.

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchowieństwa: bądźcie świadkami Bożej miłości

2023-02-02 17:42

[ TEMATY ]

duchowieństwo

papież Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do służenia ludowi Bożemu jako świadkowie Bożej miłości zachęcił papież kapłanów, diakonów i seminarzystów a także osoby konsekrowane Demokratycznej Republiki Konga. Ojciec Święty spotkał się z nimi w katedrze w Kinszasie. Osobom konsekrowanym złożył życzenia z okazji ich dzisiejszego święta.

Już na wstępie Franciszek zaznaczył, że osoby duchowne są powołane do służenia ludowi jako świadkowie Bożej miłości. Bóg jest bowiem Bogiem współczucia i zapewnia, że nigdy nie pozostawia nas samymi, że zawsze jest u naszego boku, jako ostoja i siła w trudnościach. „Jesteście powołani, by wspierać pielgrzymowanie wspólnoty i towarzyszyć jej w wierze na spotkanie Tego, który już idzie obok nas” – podkreślił papież. Dodał, że są też oni powołani do dzielenia się z innymi radością wyzwalającego spotkania z Jezusem. „Jest to misja bycia znakiem obecności Chrystusa, Jego bezwarunkowej miłości, przebaczenia, poprzez które chce nas pojednać między sobą, współczucia, w którym pragnie zatroszczyć się o ubogich. Zostaliśmy powołani, aby ofiarować nasze życie dla naszych braci i sióstr, niosąc im Jezusa, jedynego, który leczy rany serca” – stwierdził Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję