Reklama

Niedziela Świdnicka

Caritas diecezji świdnickiej nieustannie pomaga

Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie, jednym z liderów pomocy uchodźcom na naszym terenie jest Caritas Diecezji Świdnickiej.

[ TEMATY ]

caritas diecezji świdnickiej

ks. Radosław Kisiel

ks. Mirosław Benedyk

Wolontariusze świdnickiego Caritas rozdający paczki żywnościowe

Wolontariusze świdnickiego Caritas rozdający paczki żywnościowe

Od ponad 8 miesięcy organizacja charytatywna Diecezji Świdnickiej śpieszy z pomocą poszkodowanym w wyniku wojny, nie zapominając o potrzebujących i szukających wsparcia ubogich diecezjan.

- Wysłaliśmy pomoc humanitarną na Ukrainę w ilości 7 tirów i 9 busów. Caritas udzielił schronienia i pomocy blisko 250 uchodźcom w 4 diecezjalnych obiektach – informuje ks. prał. Radosław Kisiel, dodając, że aktualnie Caritas prowadzi działania integracyjne dla uchodźców w formie zajęć z języka polskiego, wyjazdów integracyjnych oraz krajoznawczych, pomocy psychologicznej, prawnej itp. Caritas prowadzi także akcję „Paczka dla Ukrainy”, polegającą na zaopatrywaniu w żywność i inne niezbędne produkty potrzebujących na Ukrainie! Więcej informacji na caritas.pl/paczka.

Caritas Polska

W bieżącym roku szkolnym w Niepublicznej Szkole Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej rozpoczęło naukę 140 uczniów, w tym 40 dzieci z Ukrainy.

Reklama

Świdnicka Caritas przygotowuje się także do uroczystej Wieczerzy Wigilijnej 24 grudnia: w Wałbrzychu o godz. 10, w Świdnicy o godz. 15. i w Zagórzu Śląskim o godz. 18., a także w Pieszycach. Nie zabraknie na nich uchodźców wojennych z Ukrainy.

Dodajmy, że diecezjalna organizacja prowadzi jadłodajnie dla ubogich w Świdnicy, Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Piławie Górnej, Nowej Rudzie, gdzie z posiłków korzysta około 1200 osób. W ramach programu FEAD Caritas wydaje żywność dla 8000 osób potrzebujących w współpracy z MOPS GOPS oraz OPS i Parafialnymi Zespołami Caritas.

2022-11-15 11:59

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomagając innym, pomagamy sobie

2023-01-03 13:52

Niedziela świdnicka 2/2023, str. I

[ TEMATY ]

caritas diecezji świdnickiej

UM Wałbrzych

Spotkanie opłatkowe w Wałbrzychu

Spotkanie opłatkowe w Wałbrzychu

Diecezjalna Caritas zorganizowała świąteczne spotkania dla najbardziej potrzebujących. Blisko 200 osób uczestniczyło w wigiliach zarówno w Wałbrzychu jak i w Świdnicy.

Dla nikogo nie zabrakło ciepłej strawy, a na kolejne świąteczne dni podopieczni otrzymali bogate paczki żywnościowe, które trafiły także do 400 najbiedniejszych mieszkańców Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Piławy Górnej.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu

Urodził się około 1225 r. w Roccasecca jako syn hrabiego Akwinu. Przebywał w klasztorze na Monte Cassino w latach 1230 – 39, gdzie był wychowywany przez swojego wuja, który pełnił obowiązki opata. Podczas studiów w Neapolu został przyjęty do dominikanów. Jego rodzeni bracia nie chcieli pogodzić się z tą decyzją i uwięzili Tomasza. Został jednak uwolniony przez swoją siostrę i przybył do Paryża. Tu studiował pod kierunkiem Alberta Wielkiego. W 1256 r. razem z Bonawenturą został powołany do grona magistrów i zaczął publicznie nauczać teologii.

CZYTAJ DALEJ

Przyjdź, zobacz, zostań, jeżeli chcesz!

2023-01-28 13:25

Marzena Cyfert

Ks. Marek Chrzanowski

Ks. Marek Chrzanowski

Trwa spotkanie dla kobiet, zorganizowane przez Orioński Instytut Świecki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą w kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Marek Chrzanowski, kapłan, poeta, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Na spotkaniu obecne były członkinie Instytutu z Łodzi, Wrocławia i zaproszeni goście. W homilii ks. Chrzanowski zauważył, że są takie chwile i wydarzenia w naszym życiu, które są niepowtarzalne, a które Bóg daje nam po to, żebyśmy je głęboko przeżyli i żebyśmy potrafili w nich zobaczyć coś wyjątkowego; coś takiego, co pozostanie w sercach na długo, albo nawet na zawsze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję