Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Ferie po łódzku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Podczas zimowej przerwy od nauki, salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przy ul. Wodnej 36, zorganizowało „Ferie po łódzku”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego: świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”. 

Tegoroczna edycja zimowego odpoczynku nawiązuje do jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi. Stąd w programie działań pojawiło się kilka elementów dotyczących miasta. Pierwszy z nich to projekcje krótkich filmów dostępnych w Internecie. Następnymi są quiz wiedzy o mieście oraz kolorowanie pocztówki z ważnymi budowlami. Wyjątkowymi wydarzeniami o charakterze edukacyjnym były piesze wycieczki do wybranych placówek muzealnych Łodzi. Ich uczestnicy mogli zobaczyć Muzeum Księży Młyn, które zostało otwarte w tym miesiącu. Ciekawym miejscem było dla dzieci i młodzieży niewielkie Muzeum Lalki przy ul. Przędzalnianej 51. Wiele ciekawostek przyniosła też wizyta w Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego przy Placu Wolności. W planie „Ferii po łódzku” znalazły się również inne atrakcje sprzyjające twórczemu wykorzystaniu czasu: wizyta w sali zabaw, wyjście do kina oraz na lodowisko. Nieco czasu przeznaczono na zabawy integracyjne, rekreację, grę w bingo z nagrodami, gry stolikowe i planszowe oraz animację muzyczną. Nie zabrakło też spotkań z gośćmi. Wśród nich był ks. Tadeusz Furdyna - salezjanin, artysta malarz od półwiecza związany z Łodzią, odznaczony w grudniu 2022 roku orderem Gloria artis. Uczestnicy zajęć feryjnych poznali także wolontariuszy misyjnych z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, którzy w ostatnich dwóch latach udali się na placówki misyjne. Swoim doświadczeniem podzielili się Maria Karos, która w zeszłym roku pracowała w placówce salezjańskiej w Wybrzeżu Kości Słoniowej i Sylwester Kołodziejczyk, który przed dwoma laty był w Etiopii. Dopełnieniem codziennego programu było salezjańskie słówko połączone z modlitwą oraz wspólny posiłek. Temat związany z jubileuszem Łodzi będzie kontynuowany w tegorocznej działalności Oratorium. Planowane jest przygotowanie i realizacja zajęć, które przybliżą bogactwo przyrodnicze, architektoniczne, kulturalne i religijne miasta. Zapraszamy dzieci i młodzież, już teraz, na następne zajęcia o Łodzi, tym razem w czasie wakacji. Placówki wsparcia dziennego – świetlica i klub środowiskowy prowadzone w Oratorium im. św. Dominika Savio pragną podziękować wychowawcom, animatorom, klerykowi asystentowi oraz wszystkim osobom życzliwym, które w jakikolwiek sposób wsparły „Ferie po łódzku”.

2023-01-27 17:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Ważne przedsięwzięcie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

PAP/Roman Zawistowski

W związku z nadchodzącą 80. rocznicą rozpoczęcia wymarszu armii gen. Andersa ewakuowanej z ZSRS jednym z elementów upamiętnienia tego wydarzenia był przejazd pociągu Anders na trasie Łódź-Włocławek. Przejazd był elementem międzynarodowego projektu edukacyjno – memoratywnego „Szklaki Nadziei. Odyseja Wolności” realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę powiedział abp. Gądecki w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"?

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Bożena Sztajner

Należy uczyć zarówno chłopców, jak i dziewczynki sprzątania po sobie - to wyraził abp. Stanisław Gądecki w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Inne interpretacje można odebrać jako próbę manipulacji - napisał na swoim profilu na Twitterze ks. Józef Kloch. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski skomentował w ten sposób opinie na temat przytaczanej przez media wypowiedzi przewodniczącego KEP.

Abp Gądecki w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" poruszył m.in problem groźnego wyzwania, jakim jest ideologia genderyzmu, która - jak powiedział - "lansowana jest pod płaszczykiem programu równościowego".

CZYTAJ DALEJ

Jubileusz parafii na Grabówce.

2023-03-28 23:05

Karol Porwich

Jesteśmy tutaj, żeby być zgodni, harmonijni, żeby obudzić i potwierdzić w sobie potrzebę wewnętrznego człowieka – zaznaczył abp Wacław Depo.

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie obchodzi w 2023 r. jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, 28 marca została odprawiona Msza św. koncelebrowana.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję