Reklama

Wiadomości

Duchowy testament kardynała Pella

Premiera ostatniego tomu „Dziennika więziennego” kardynała Georga Pella. „To dzieło stanie się klasyką duchowości”.

[ TEMATY ]

książka

Red/mk


Światowy bestseller, który porusza sumienia - NIEWINNY. Pro memoria.
KSIĄŻKA JUŻ W PRZEDSPRZEDAŻY

2 lutego ukaże się ostatnia część tryptyku „Dziennik więzienny. Uwolnienie niewinnego” kardynała Georga Pella. „Nikt nie przypuszczał, że ukaże się ona już po śmierci autora, a tytuł Uwolnienie niewinnego zyska dodatkowe, mistyczne znaczenie. Niezwykłej rangi nabierają też słowa, które autor kieruje do czytelnika w trzeciej części Dziennika więziennego, a które w naszym odczuciu są jego duchowym testamentem.” - napisał polski wydawca książki, krakowski Dom Wydawniczy „Rafael”.

Kardynał George Pell opisuje wiele wątków swojej pracy w Watykanie. Przekazuje informacje oraz kulisy spraw z życia Kościoła, o których do tej pory nie wspominano. Nierzadko podejmuje trudne i niewygodne tematy, takie jak sprawy finansowe Watykanu, wpływ islamu na Europę, związki niesakramentalne. Wprost mówi o prześladowaniach chrześcijan w debacie publicznej.

Ale „Dziennik więzienny” to także głębokie świadectwo niezłomnej wiary, walki o prawdę, prawdziwej chrześcijańskiej nadziei oraz wielkiej miłości do Boga i Kościoła. Refleksje, które dziś stały się już pośmiertnym przesłaniem są głębokie i przejmujące przez co trafiające do serc ludzi, którzy pragną Kościoła służącego Bogu. Nie bez powodu dyrektor wydawnictwa Ignatius Press, wydawcy oryginału, po edycji pierwszej części tryptyku powiedział, że „Dziennik więzienny” stanie się klasyką duchowości. Tom trzeci jest pełen myśli, które zostaną z czytelnikiem na długo.

George Weigl uważa, że publikacja ostatniego tomu „Dziennika więziennego” kardynała Pella wzbudzi u jego przyjaciół i wielbicieli pewną dozę smutku. W posłowiu do ostatniego tomu napisał: „Kroczenie wraz z nim jego drogą krzyżową dzień po dniu stało się dla wielu okazją do swoistych rekolekcji. Idąc za kraty, kardynał Pell powiedział swoim przyjaciołom, że tak właśnie zamierza przeżyć doświadczenie uwięzienia: jako rekolekcje – jako sposobność zbliżenia się do Pana.” Weigl twierdzi, że swoim pamiętnikiem kard. Pell przybliżył wielu do Chrystusa. „Tak właśnie żyją apostołowie” - pisze. „W obliczu katastrofy (jak święty Paweł w 27. i 28. rozdziale Dziejów Apostolskich) obracają to, co wydawało się klęską, w okazję do rozwijania misji ewangelizacyjnej Kościoła. To samo czynił w więzieniu kardynał George Pell, za co powinniśmy mu być wdzięczni.”

Reklama

Kardynał George Pell, Dziennik więzienny. Uwolnienie niewinnego, Dom Wydawniczy „Rafael”, Kraków 2023.

www.rafael.pl

2023-01-31 07:32

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zapraszenie do wędrówki po historycznym Śląsku

[ TEMATY ]

książka

Zofia Białas

Niezwykłym wydarzeniem w działalności wydawniczej WTN i MZW stała się książka Jarosława Petrowicza ( ur.1972 w Głuchołazach, zamieszkałego w Wieluniu), filologa, dr nauk humanistycznych, logopedy, krytyka literackiego, historyka literatury, członka Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, nauczyciela ( Szkoła SPSK w Kadłubie) zatytułowana Związek z miejscem. Śląsk historyczny w prozie, eseistyce i reportażu polskim po 1989 roku. Jarosław Petrowicz znany jest wielunianom przede wszystkim z artykułów o języku i literaturze zamieszczanych w monografiach gmin powiatu wieluńskiego i w „Roczniku Wieluńskim”, ale nie tylko. Swoje szkice, eseje (najbardziej ulubiony gatunek) zamieszcza, bowiem w „Nowej Okolicy Poetów”, „Nowych Książkach”, „Pograniczach”, „Siódmej Prowincji”, „Twórczości”, „Ziemi Łódzkiej” i w „Znaczeniach”. W kilku z nich, a mianowicie w „Nowych Książkach”, „Roczniku Wieluńskim”, Pograniczach, „Twórczości” i „Znaczeniach” publikował, aczkolwiek w zmienionej formie, niektóre fragmenty książki Związek z miejscem…. Kilka fragmentów zamieszczone zostało także w tomach pokonferencyjnych Wałbrzych i literatura, Historia kultury literackiej i współczesność oraz Centra-peryferie w literaturze polskiej XX i XXI wieku.

CZYTAJ DALEJ

Polska wygrała w Warszawie z Albanią w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy

2023-03-27 22:42

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

Polska

Polska

PAP/Leszek Szymański

Polska - Albania 1:0 (1:0).

Bramka: Karol Świderski (41).

CZYTAJ DALEJ

By wyrazić sprzeciw

2023-03-28 22:44

plakat organizatorów

    W najbliższą niedzielę 2 kwietnia, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, ulicami Krakowa przejdzie Biały Marsz Papieski!

    Jak napisali organizatorzy: „Nie godząc się na szkalowanie św. Jana Pawła II, pragniemy zło dobrem zwyciężać. Przejdziemy ulicami Krakowa jak 17 maja 1981 r. po zamachu na pl. św. Piotra. Dziś, gdy po raz drugi dokonuje się zamach na św. Jana Pawła II, na jego dobre imię i świętość, jak w czasach komunizmu opluwa się nasze najświętsze wartości, chcemy wyrazić swój kategorycznych sprzeciw…” Zachęcają: „Biały strój lub element stroju, niech będzie naszym znakiem sprzeciwu wobec zła i kłamstwa”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję