Reklama

Kościół

Watykan; były nuncjusz członkiem Dykasterii ds. Ewangelizacji

Ojciec Święty mianował abp. Salvatore Pennacchio, rektora Papieskiej Akademii Kościelnej, Członkiem Dykasterii do spraw Ewangelizacji, Sekcja do spraw Pierwszej Ewangelizacji i Nowych Kościołów Partykularnych – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

[ TEMATY ]

Watykan

Nuncjusz Apostolski

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak wiadomo w minioną środę, 15 marca abp Pennacchio zakończył misję nuncjusza apostolskiego w Polsce, a 25 stycznia b.r. Ojciec Święty mianował go rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie, uczelni kształcącej dyplomatów Stolicy Apostolskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-03-18 12:26

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Starożytny cmentarz na Watykanie udostępniony turystom

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Redzioch/Niedziela

17 listopada Watykan udostępnił do zwiedzania starożytną nekropolę odkrytą podczas wykopalisk, które trwały od lat pięćdziesiątych XX w. aż do 2003 r., kiedy to w czasie budowy podziemnego parkingu wyłoniły się całkowicie nienaruszone fragmenty cmentarza znajdującego się przy drodze zwanej via Triumphalis. Obszar ten został doskonale zachowany dzięki ogromnemu osuwisku wzgórza Watykańskiego, które pokryło nekropolę prawdopodobnie około V wieku.

Włodzimierz Redzioch/Niedziela
CZYTAJ DALEJ

Elbląg: Nastolatek na hulajnodze potrącił sześciolatka, dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala

2025-09-22 11:14

[ TEMATY ]

wypadek

hulajnoga

Adobe Stock

W Elblągu 13-letni chłopiec, jadąc hulajnogą elektryczną, potrącił sześciolatka, który prowadził swoją zwykłą hulajnogę. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Obaj chłopcy nie mieli kasków ochronnych – podała policja.

Do wypadku doszło w niedzielę na chodniku między ulicami Kasprzaka a Kalankiewicza w Elblągu – poinformował w poniedziałek nadkom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
CZYTAJ DALEJ

Incydent z udziałem prezydenta Nawrockiego w USA. Przebieraniec chciał zakłócić Mszę św.

2025-09-22 17:30

[ TEMATY ]

Stany Zjednoczone

Karol Nawrocki

PAP/Leszek Szymański

Prezydent Karol Nawrocki wraz małżonką Martą w niedzielę uczestniczył w uroczystościach w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w stanie Pensylwania. Podczas Mszy św. doszło do incydentu.

Z Mszy św. został wyprowadzony mężczyzna przebrany w ornat, który jednak nie był księdzem. Mężczyzna nie miał przy sobie widocznych niebezpiecznych przedmiotów, nie stawiał też oporu, gdy był wyprowadzany z sanktuarium. Mężczyzna jest znany lokalnej Polonii i już wcześniej zakłócał Msze, jednak po raz pierwszy przebrał się za duchownego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję