Reklama

Listy z Podlasia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wyjątkowa książka bp. Antoniego Dydycza: „Wy jesteście moim listem…” ukazała się w lutym br.
Publikacja ta jest jedynym zbiorem wszystkich listów pasterskich Biskupa Drohiczyńskiego z lat 1994-2009. Została wydana z okazji 18-lecia diecezji drohiczyńskiej w nowych granicach i 15-lecia posługi w niej bp. Antoniego Dydycza. Znajdziemy tam odpowiedzi na aktualne problemy Kościoła i Polski. Biskup Drohiczyński często dzieli się osobistym doświadczeniem i wskazuje konkretne rozwiązania.
Ta wyjątkowa książka jest pierwszą pozycją w nowej serii wydawniczej pod nazwą: „Biblioteka Drohiczyńska”. Jej celem jest promocja kultury słowa oraz historii naszej ojczyzny. W planach są kolejne tomy dotyczące m.in. historii i kultury najważniejszych zakątków Podlasia i Polski, opracowane na podstawie nieznanych dotąd dokumentów z archiwów z Białorusi, Litwy, Watykanu i Izraela.
We wstępie do pierwszego tomu tej serii bp Antoni Dydycz napisał: „A każdą i każdego z tych, którzy będą brali ten egzemplarz do ręki, proszę serdecznie: bądźcie uprzejmi pamiętać, że to «Wy jesteście (tym) listem...»”.

Książkę można zamówić telefonicznie lub e-mailowo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek, tel. (22) 673-46-93, e-mail: wsl@loretanki.pl.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: powstaje cyfrowa biblioteka relikwii z całego świata

2025-12-29 15:34

Karol Porwich/Niedziela

W Stanach Zjednoczonych powstaje The Relic Project - cyfrowa biblioteka relikwii z całego świata. Ma ona przypominać o ich duchowym znaczeniu i ich roli w życiu chrześcijańskim. Projekt ma być również zachętą do kultu relikwii, będącego pomocą w modlitwie i nawróceniu, poprzez kontemplację Boga w życiu jego świętych.

Projekt, który zrodził się w Spokane, w stanie Waszyngton, ma objąć kompletny wykaz relikwii pierwszej i drugiej klasy. Relikwiami pierwszej klasy są doczesne szczątki świętego, takie jak kości, krew czy prochy. Za relikwie drugiej klasy uważa się przedmioty, który do niego należały lub którymi się posługiwał, np. ubrania czy przedmioty osobiste.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat Przewodniczącego Komisji KEP ds. Misji na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom - 6 stycznia

2025-12-29 17:47

Archiwum Zgromadzenia

S. M. Catherine przy studni

S. M. Catherine przy studni

O wyjątkowej i trudnej pracy polskich misjonarzy, którzy oprócz głoszenia Ewangelii pomagają najbardziej potrzebującym - przypomniał w specjalnym komunikacie bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji. Pod hasłem „Bądźmy uczniami-misjonarzami” 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, obchodzony będzie kolejny Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom.

Publikujemy treść Komunikatu:
CZYTAJ DALEJ

TVP nie będzie emitować reklamy piwa ze św. Mikołajem

2025-12-30 16:01

[ TEMATY ]

TVP

Karol Porwich/Niedziela

Telewizja Polska poinformowała we wtorek PAP, że stacja podjęła decyzję o zaniechaniu emisji świątecznej reklamy piwa ze św. Mikołajem. W poniedziałek przewodnicząca KRRiT Agnieszka Glapiak zleciła kontrolę reklamy i wezwała wszystkich nadawców do natychmiastowego zaprzestania jej emitowania.

Swoją decyzję Telewizja Polska przekazała w przesłanym we wtorek PAP komunikacie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję