Reklama

Monitoring medialny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drastycznie spadają wpływy z abonamentu mediów publicznych i znacznie ograniczają możliwość realizacji przez nie zadań misyjnych. Chcąc aktywnie przeciwdziałać tej negatywnej tendencji, Telewizja Polska i Polskie Radio na wszystkich swoich antenach rozpoczynają kampanię informacyjną, przypominającą o ustawowym obowiązku wnoszenia opłaty abonamentowej przez podmioty gospodarcze. Hasłem kampanii są słowa: „Niczego nie obejrzą, niczego nie posłuchają”. Oprócz kampanii antenowej media publiczne zwrócą się bezpośrednio do największych polskich firm i organizacji biznesowych, przypominając im o obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych. Dodatkowo zaapelują do organów kontroli i nadzoru o zwrócenie szczególnej uwagi podczas rutynowo prowadzonych czynności kontrolnych na to, czy dana firma opłaca abonament za posiadane odbiorniki rtv, w tym także te w samochodach służbowych.

Projekt stypendialny Telewizji Polskiej dla młodzieży „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”, otrzymał 14 maja 2010 r. nagrodę ArtOgrodnika w kategorii Medialna Animacja Kultury podczas uroczystego otwarcia Salonu Szkolnictwa Artystycznego Ogród Sztuk Perspektywy 2010 w Klubie DGW w Warszawie.

Pierwsza edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego rozstrzygnięta. Jean Hatzfeld, autor książki „Strategia antylop”, został jej laureatem. Nagrodę ustanowiła w styczniu br. Rada Miasta Warszawy, a jury pod przewodnictwem Małgorzaty Szejnert, zdecydowało przyznać nagrodę Hatzfeldowi za książkę dotyczącą kwestii ludobójstwa w Ruandzie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podsumowanie: 4,2 mln pielgrzymów w 2025 r. na Jasnej Górze

2025-12-31 19:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

4,2 mln pielgrzymów odwiedziło w 2025 r. Jasną Górę – wynika z danych przedstawionych w środę przez przedstawicieli sanktuarium. 108 tys. pątników dotarło do Częstochowy w pielgrzymkach pieszych, rowerowych, biegowych i rolkowych.

Jasnogórscy paulini tradycyjnie pod koniec grudnia przedstawiają sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku. Informacje przekazano po nieszporach z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, celebrowanych późnym popołudniem w bazylice jasnogórskiej.
CZYTAJ DALEJ

Jak spędzić Sylwestra i Nowy Rok? Mamy kilka podpowiedzi

[ TEMATY ]

sylwester

pasterka

pixabay.com

Sylwester, zwany również „tłustą wigilią”, to dzień poprzedzający Nowy Rok, kiedy świętujemy koniec starego roku i początek nowego. 31 grudnia to nie jest zwyczajna noc, dlatego warto ten czas spędzić wyjątkowo i niecodziennie.

Coraz częściej – w sylwestrową noc – zamiast tradycyjnego wyjścia na bal wybieramy czas z rodziną i najbliższymi. Większość z nas planuje wejść w nowy rok w zaciszu własnego domu lub na tzw. domówkach ze znajomymi. Z tej okazji warto przypomnieć znane mniej lub bardziej polskie zwyczaje i tradycje, związane z tym świętem.
CZYTAJ DALEJ

Orędzie noworoczne Prezydenta RP/ W mijającym roku Polacy powiedzieli jasno: nie podoba nam się to, co jest

2025-12-31 20:34

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Mikołaj Bujak KPRP

To moje pierwsze prezydenckie orędzie noworoczne. Wypowiadam te słowa z poczuciem wielkiego zaszczytu i wdzięczności, ale i odpowiedzialności – bo ten urząd nie jest nagrodą, jest przede wszystkim zobowiązaniem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję