Reklama

Kościół

Papież do uczestników Festiwalu Życia: bądźcie przyjaciółmi Jezusa, idźcie do świata drogą misji

Rozpoczął się Festiwal Życia. Do Kokotka na cały tydzień przyjechały tłumy młodych ludzi. Już na samym początku czekało na nich zaskoczenie – swoje przesłanie skierował do nich papież Franciszek.

[ TEMATY ]

Franciszek

Kokotek

Festiwal Życia

Materiał prasowy /festiwalzycia.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W poniedziałek od samego rana do Kokotka wartkim nurtem napływała rzeka młodych ludzi z plecakami, walizkami i namiotami. Na Festiwal Życia przybyło ponad 1000 osób ze wszystkich stron Polski, m.in. z Gdańska, Torunia, Warszawy czy Wrocławia, a nawet z paru innych europejskich krajów. Kilkudziesięcioosobowa grupa z polskiej parafii w Brukseli jechała na festiwal prawie całą dobę.

– Jestem tu już czwarty raz, to jest najlepszy tydzień w całym roku. Atmosfera, tyle młodzieży, spanie pod namiotami… Na Festiwalu Życia po prostu czuć siłę Bożą – mówi Karolina, młoda Polka mieszkająca w stolicy Belgii. – Najbardziej czekam na koncert uwielbienia, na wszystkie inne koncerty, Msze i warsztaty. Co roku poznaję tu nowych ludzi, z niektórymi rozmawiam aż do dzisiaj i od razu witamy się, gdy spotykamy się tu, na miejscu – dopowiada Monika z Brukseli, dla której to trzeci festiwal.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Festiwal Życia prowadzi młodych do odkrywania swojego życia – i radości życia – po to, by po festiwalu, wracając do swojej codzienności, mogli pięknie i z wdzięcznością je przeżywać. Dla mnie wielką radością jest fakt, że co roku jest nas więcej. Cieszymy się, że w trakcie tego tygodnia będziemy tworzyć młody, żywy i pełen energii Kościół – podkreśla o. Tomasz Maniura z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, organizator Festiwalu Życia.

Reklama

Papież Franciszek łączy się z uczestnikami Festiwalu Życia

Mszy świętej na rozpoczęcie przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski, który wieczorem sam bawił się z młodzieżą pod sceną. Wcześniej superior wspólnoty misjonarzy oblatów w Kokotku, o. Mieczysław Hałaszko OMI, odczytał przesłanie papieża Franciszka skierowane do młodych ludzi zebranych na Festiwalu Życia w Kokotku.

„Ojciec Święty docenia bogaty i różnorodny program Festiwalu Życia, który obejmuje zarówno koncerty, rozrywkę, dobrą zabawę i aktywności sportowe, jak również – przede wszystkim – spotkania religijne i modlitewne. Jednocześnie podziela nadzieję Organizatorów wydarzenia, że będzie on dla młodych czasem aktywnego wakacyjnego wypoczynku, a także okazją do przemyśleń, lepszego poznania siebie oraz doświadczenia młodego, żywego Kościoła i dzielenia się z innymi duchem wiary, nadziei i miłości” – czytamy w liście nadesłanym ze Stolicy Apostolskiej.

„Papież Franciszek wyraża nadzieję, że »głos wołającego na pustyni« wskaże Uczestnikom ich niepowtarzalną wartość, oryginalność i odwagę oraz poprowadzi drogą misji, z jaką pójdą dalej do świata” – napisano w nawiązaniu do treści tegorocznego Festiwalu Życia, jaką wyznacza postać św. Jana Chrzciciela.

Reklama

„Uczestnikom Festiwalu Życia, Organizatorom, Młodym zaangażowanym w duszpasterstwach młodzieży, zwłaszcza w Oblackim Duszpasterstwie Młodzieży NINIWA oraz wszystkim zainteresowanym wydarzeniem, Jego Świątobliwość życzy, by byli na co dzień Przyjaciółmi Jezusa i Jego wiernymi świadkami” – kończy się list podpisany przez arcybiskupa Edgara Peña Parrę z watykańskiego Sekretariatu Stanu.

Poniedziałek na Festiwalu Życia zakończyła szalona impreza integracyjna, którą poprowadził DJ Tomek Cichy.

We wtorek początek warsztatów i wyjątkowy koncert

Wtorek będzie pierwszym pełnym dniem tegorocznego Festiwalu Życia. Wielu uczestników czeka na warsztaty. Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt propozycji – od tematów związanych z duchowością, poprzez rozwój osobisty czy kompetencje interpersonalne, aż po zajęcia z boksu, survivalu czy średniowiecznej sztuki walki mieczem.

Po porannych modlitwach konferencję wygłosi o. Andrzej Jastrzębski – misjonarz oblat, naukowiec i wykładowca Uniwersytetu św. Pawła w kanadyjskiej Ottawie zajmujący się interdyscyplinarnymi badaniami nad integralnym ujęciem człowieka w filozofii, teologii, psychologii i neurobiologii.

Po południu zaplanowano nabożeństwo na plaży nad stawem Posmyk, a o 18.00 Mszę świętą odprawi bp Waldemar Musioł z diecezji opolskiej.

O 20:30 wyjątkowy koncert poprowadzi Jan Stokłosa – kompozytor, aranżer i dyrygent, laureat dwóch Fryderyków. Na scenie wystąpi chór i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z festiwalowym zespołem 3 Dni 3 Noce. Będzie to muzyczna opowieść o losach św. Jana Chrzciciela. Koncert został w całości skomponowany specjalnie na tegoroczny Festiwal Życia, będzie to być może jedyna okazja, by go usłyszeć. Wejściówki dostępne na stronie www.festiwalzycia.pl oraz stacjonarnie przy wejściu na teren festiwalu.

2023-07-04 08:50

Oceń: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kokotek: Tysiące uczestników zmierzają na "Festiwal Życia"

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

BP Festiwalu

Od 3 do 9 lipca w Lublińcu-Kokotku po raz szósty odbędzie się katolicki "Festiwal Życia", na którym stawią się tysiące młodych ludzi. W programie modlitwa, koncerty i występy znanych artystów, ciekawi prelegenci i zajęcia sportowe - powiadomił rzecznik prasowy festiwalu Szymon Zmarzlicki.

"Festiwal Życia" organizowany jest od 2018 roku przy Oblackim Centrum Życia "Niniwa", postacią przewodnią tegorocznej edycji jest Św. Jan Chrzciciel. W 2023 w ramach festiwalu w Lublińcu-Kokotku odbędą się koncerty takich artystów jak Daria, Tribbs, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wespół z dyrygentem i kompozytorem Janem Stokłosą (oryginalna i niepowtarzalna aranżacja specjalnie dla festiwalu), zespół 2Tm2,3 zwany "Tymoteuszem". Wystąpią prelegenci: Marcin Zieliński (ewangelizator, autor książek o tematyce katolickiej), Basia Turek (pedagog i coach, poruszająca się na wózku), Monika Hoffman-Piszora (mama wielodzietnej rodziny). W poprzednich latach na festiwalu grali już m.in. Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek, TGD, Luxtorpeda, Arka Noego, TAU i Kuba Badach.
CZYTAJ DALEJ

wPolityce.pl: Bp Mendyk wygrał z „Gazetą Wyborczą”. Jest prawomocny wyrok sądu!

2025-03-21 12:03

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

przeprosiny

wygrana w sądzie

Gazeta Wyborcza

ks. Mirosław Benedyk

Bp Marek Mendyk - pasterz diecezji świdnickiej

Bp Marek Mendyk - pasterz diecezji świdnickiej

Portal wPolityce.pl poinformował, że ks. bp Marek Mendyk wygrał w sądzie z "Gazetą Wyborczą", która oprócz publikacji przeprosin będzie także musiała wpłacić sporą kwotę na cele charytatywne.

Jak czytamy na portalu:
CZYTAJ DALEJ

Planned Parenthood zamyka swoją placówkę. „Cud” i „odpowiedź na modlitwę”

2025-03-21 09:15

[ TEMATY ]

aborcja

Planned Parenthood

Adobe Stock

Planned Parenthood

Planned Parenthood

W obliczu trwającego kryzysu finansowego Planned Parenthood of Greater New York (PPGNY) sprzedaje nieruchomość, w której znajduje się jego jedyny ośrodek na Manhattanie. Jest to miejsce, w którym od lat modlą się nowojorscy katolicy pro-life.

Planned Parenthood ogłosiło sprzedaż budynku w oświadczeniu wydanym w środę, wyjaśniając, że organizacja „zmaga się z pokonywaniem przeszkód społecznych i politycznych, a także wyzwań strukturalnych w krajowym systemie opieki zdrowotnej”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję