Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Łagiewniki

Zupa dla ubogich

Sto pięćdziesiąt porcji zupy jarzynowej trafiło dziś – 2 lutego - w ręce osób bezdomnych korzystających z pomocy Dzieła św. Ojca Pio.

2024-02-02 21:18

Małgorzata Pabis

Do osób bezdomnych trafiło dzisiaj 150 porcji zupy!

Do osób bezdomnych trafiło dzisiaj 150 porcji zupy!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ciepły posiłek został zakupiony z Funduszu Miłosierdzia, jaki działa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Każdego miesiąca staramy się zawieźć ciepły posiłek i obdarować nim potrzebujących. Wiemy jak jest on oczekiwany zwłaszcza w okresie zimowym. To nasz czyn miłosierdzia, realizowany przy pomocy wielu Darczyńców – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Chcemy kontynuować to dzieło, które chętnie wspierają ludzie z całej Polski – dodaje.

Akcja „Zupa od św. Siostry Faustyny" została zainicjowana w październiku 2022 roku. Pomysł akcji zrodził się pod wpływem czytania „Dzienniczka" Siostry Faustyny: „Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego". (nr 1312)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny" może złożyć swój datek na konto:

Reklama

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286

z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczęśliwy człowiek, który zaufał Panu, i Pan jest jego nadzieją

2024-02-29 06:23

[ TEMATY ]

rozważania

Magdalena Pijewska/Niedziela

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam bogacza i Łazarza (Łk 16, 19-31). Mają diametralnie różne życie na ziemi i również odmienny jest ich los po śmierci. Już nawet w jej opisie się różnią: żebrak „został zaniesiony przez aniołów na łono Abrahama” (synonim nieba), bogacz „został pochowany”. Bogactwo może zaślepić oczy i zatwardzić serce, choć nie musi. Tajemnicę szczęścia zdradza Psalm 1: „Szczęśliwy, kto nie słucha rady bezbożnych, nie wstępuje na drogę grzeszników i nie zasiada w gronie szyderców, lecz upodobał sobie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą”. Coś podobnego mówi prorok Jeremiasz (17, 7): „Szczęśliwy człowiek, który zaufał Panu, i Pan jest jego nadzieją”. Wtedy bowiem jego serce jest otwarte na światło Ducha Świętego i Jego prowadzenie, i wypełnia je Boże błogosławieństwo. Drogi Boże są niezbadane, a cel wart wysiłku. Komu/czemu ufam?

CZYTAJ DALEJ

Paryż: episkopat ubolewa z powodu poparcia przez Senat wpisania aborcji do konstytucji

2024-02-29 19:57

[ TEMATY ]

aborcja

Paryż

konstytucja

Adobe Stock

Konferencja Episkopatu Francji (CEF) ze smutkiem przyjęła wiadomość, że senatorzy zagłosowali za przyjęciem poprawki konstytucyjnej mającej na celu zapisanie w konstytucji gwarancji swobody dostępu do aborcji, torując drogę Kongresowi, który zbierze się w najbliższy poniedziałek 4 marca - czytamy w komunikacie francuskich biskupów.

Wspomniany w komunikacie Kongres to wspólne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego i Senatu, zwoływane do Pałacu Wersalskiego w celu przeprowadzenia zmian we francuskiej konstytucji.

CZYTAJ DALEJ

Komfortowy sen każdej nocy? Zacznij od wygodnego materaca!

2024-03-01 13:45

Pexels/mat.sponsora

Jakość snu jest bardzo ważna, chociażby ze zdrowotnego punktu widzenia. Kiedy Twój sen jest spokojny, komfortowy i wystarczająco długi (ale nie za długi), wtedy po prostu czujesz się lepiej fizycznie i masz lepsze samopoczucie. Jak w takim razie zadbać o komfort swojego snu? Zobacz poradnik i poznaj najlepsze sposoby na poprawę jakości snu!

Sen to proces, którego potrzebujesz przede wszystkim do dobrego samopoczucia oraz idealnej kondycji zdrowotnej. Jeśli podczas leżenia w łóżku odczuwasz dyskomfort i nie możesz zasnąć, prawdopodobnie wstaniesz w jeszcze gorszej kondycji fizycznej i psychicznej. Być może winowajcą jest nieodpowiedni materac albo brak zdrowej i zbilansowanej diety.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję