Reklama

Niedziela Małopolska

Radość Wasza - Radość Nasza! Integracyjny bal karnawałowy

Zapraszamy na XXII integracyjny bal karnawałowy, dedykowany dzieciom do lat 12. Radość Wasza - Radość Nasza!

2024-02-07 10:08

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Data: 13 lutego
Godzina: 10:00 - 13:00
Miejsce: Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu

W programie:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Wspólne Zabawy z Zespołem Estradowym Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza wraz ze studentami

Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

na czele z prodziekanem Panią mgr Bogusławą Gaweł.

- Gość specjalny : Kordian

- Wybór króla i królowej balu

- Konkursy, zabawy, i aż 1200 lodów od firmy Braci Koral

Przy tej wyjątkowej okazji wspieramy zbiórkę charytatywną na rehabilitację pana Jacka Gawreckiego, długoletniego koncernmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Wasza hojność będzie miała realny wpływ na poprawę jakości jego życia.

Podziel się cytatem

Reklama

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

- bp Andrzej Jeż, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej

- Krzysztof Klęczar, Wojewoda Małopolski

- Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego

- Ludomir Handzel, Prezydent Miasta Nowego Sącza

- Marek Kwiatkowski, Starosta Powiatu Nowosądeckiego

- Generał Straży Granicznej Stanisław Laciuga, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

- Marek Pławiak, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Przygotujcie się na wiele atrakcji, konkursów i bajecznej zabawy!

Serdecznie wszystkich zapraszamy, a radość Wasza niech będzie radością naszą.

Z wyrazami szacunku,

Artur Czernecki Prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi

Celem balu jest:

1. Dowartościowanie dzieci niepełnosprawnych ,stworzenie im warunków do zaspokajania potrzeb wynikających z przynależności do grupy społecznej, a jednocześnie zaszczepienie w ich zdrowych rówieśnikach potrzeby pomocy innym i uwrażliwienie na otaczające nas problemy społeczne .

2. Zapobieganie marginalizacji życia społecznego środowisk zagrożonych patologią, poprzez naukę prawidłowych umiejętności społecznych /zwroty grzecznościowe podczas zabaw i konkursów, przy odbiorze nagród/

Reklama

3. Dawanie dzieciom okazji do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego/troska podczas zabawy o prawidłowe relacje interpersonalne i współdziałanie w grupie podczas konkurencji sportowych/

4 Zagospodarowanie ich czasu wolnego.

W programie przewidujemy wybór króla i królowej balu, wybór miss baby sponsorów, miss baby mediów oraz liczne konkursy z nagrodami dla uczestników imprezy

Podziel się cytatem
.

Serdecznie zapraszamy Pana Prezesa do osobistego uczestnictwa w/w wydarzeniu

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siedem słów Jezusa z krzyża - "Pragnę"

2024-02-29 21:19

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny2024

Adobe Stock

W każdy wtorek i piątek Wielkiego Postu we współpracy z Duszpasterstwem Powołań - siostrami honoratkami, zapraszamy do wyruszenia we wspólną Drogę Krzyżową. Zapraszamy do wielkiej modlitwy za osoby zagubione w życiu - módlmy się o prawdziwą Bożą radość.

A niektórzy spośród stojących tam, słysząc te słowa, mówili: „Oto Eliasza woła” (Mk 15, 33–35). Jezus zaś będąc świadomy tego, że wszystko się dokonało, zawołał — w czym wypełniły się również słowa Pisma: Pragnę. (J 19, 28)

CZYTAJ DALEJ

Kiedy beatyfikacja ks. Franciszka Blachnickiego? - bp Adam Wodarczyk wyjaśnia

2024-02-29 12:36

[ TEMATY ]

ks. Franciszek Blachnicki

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Franciszek Blachnicki

Pełny blask sł. Bożego Franciszka Blachnickiego rozbłyśnie. Przyjdzie w momencie, gdy Opatrzność Boża uzna, że jest to potrzebne. Być może jest to właśnie ten czas - powiedział bp Adam Wodarczyk. Postulator procesu beatyfikacyjnego sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, w rozmowie z KAI, wyjaśnił kiedy wierni mogą się spodziewać beatyfikacji, a być może i kanonizacji, założyciela Ruchu Światło-Życie.

W kwietniu 2020 roku podjęto na nowo śledztwo prokuratorskie prowadzone w sprawie śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Po trzech latach postępowania szef pionu śledczego IPN prokurator Andrzej Pozorski ocenił, że śmierć kapłana "nastąpiła na skutek zabójstwa, poprzez podanie śmiertelnych substancji toksycznych". Informacja o tym jest istotna dla toczącego się od 9 grudnia 1995 r. procesu beatyfikacyjnego założyciela Ruchu Światło Życie. Prowadzona procedura, była ukierunkowana na udowodnienie heroiczności cnót ks. Blachnickiego, a więc o wyniesienie go na ołtarze jako świętego wyznawcy, jednak do zakończenia sprawy potrzebny jest cud za wstawiennictwem Sługi Bożego, którego jak dotąd nie odnotowano. Cud nie jest natomiast wymagany, gdy proces beatyfikacyjny prowadzi się pod kątem męczeństwa. Czy możliwa jest zatem zmiana sposobu prowadzenia procesu beatyfikacyjnego?

CZYTAJ DALEJ

Komfortowy sen każdej nocy? Zacznij od wygodnego materaca!

2024-03-01 13:45

Pexels/mat.sponsora

Jakość snu jest bardzo ważna, chociażby ze zdrowotnego punktu widzenia. Kiedy Twój sen jest spokojny, komfortowy i wystarczająco długi (ale nie za długi), wtedy po prostu czujesz się lepiej fizycznie i masz lepsze samopoczucie. Jak w takim razie zadbać o komfort swojego snu? Zobacz poradnik i poznaj najlepsze sposoby na poprawę jakości snu!

Sen to proces, którego potrzebujesz przede wszystkim do dobrego samopoczucia oraz idealnej kondycji zdrowotnej. Jeśli podczas leżenia w łóżku odczuwasz dyskomfort i nie możesz zasnąć, prawdopodobnie wstaniesz w jeszcze gorszej kondycji fizycznej i psychicznej. Być może winowajcą jest nieodpowiedni materac albo brak zdrowej i zbilansowanej diety.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję