Reklama

Niedziela Małopolska

Bodzanów/ Wieliczka

Spojrzenie Jezusa

    „Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” – takie przesłanie płynie z Misterium Męki Pańskiej pod tytułem „Spojrzenie Jezusa”.

2024-02-09 14:05

Ks. Marcin Napora

Przedstawienie przygotowuje ponad 50 - osobowa grupa młodych ludzi z parafii w Bodzanowie

Przedstawienie przygotowuje ponad 50 - osobowa grupa młodych ludzi z parafii w Bodzanowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    To wydarzenie organizowane przez parafię św. Apostołów Piotra i Pawła w Bodzanowie, koło Wieliczki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

    Na deskach sali audytoryjnej Kampusu Wielickiego w Wieliczce (ul Piłsudskiego 105), swoją sztukę wystawia młodzież parafii w Bodzanowie. Ponad 50-osobowa grupa młodych ludzi prowadzi widza przez największe tajemnice wiary katolickiej. Tym razem na tajemnicę męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa możemy spojrzeć oczami Aureliusza - centuriona, który odpowiedzialny jest za porządek w Jerozolimie w dniach męki Jezusa. Poświęca się on bez reszty pracy zawodowej, zaniedbując rodzinę: żonę i dzieci. W trakcie kolejnych etapów męki doznaje on dotknięcia Jezusa, nawraca się. Szczególnymi momentami tego nawrócenia są spojrzenia Jezusa na żołnierza. Okazuje się, że jego żona już od dawna była na drodze chrześcijańskiej i mocno modliła się o nawrócenie męża…

Reklama

    Premiera spektaklu jest zaplanowana na sobotę 9 marca (na godz.16. 30). Bezpłatne wejściówki na pierwszy i kolejne występy można zarezerwować pod numerem: 788615554.    

Występy:

9 marca (sobota) 16.30 i 19.00

10 marca (niedziela) 16.30 i 19.00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

2024-03-01 06:27

[ TEMATY ]

rozważania

Adobe Stock

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

W dzisiejszym fragmencie Księgi Rodzaju (37, 3-4. 12-13a. 17b-28) poznajemy historię Józefa, którego bracia sprzedają w niewolę. Chcą się pozbyć tego, kto ich denerwuje, mając na uwadze tylko swoją złość, może nienawiść, a ta jest zawsze ślepa. Psalm responsoryjny (105) pokazuje, że i w takiej sytuacji Pan Bóg czuwa nad wszystkim. Dopiero po latach Józef będzie mógł powiedzieć, że to Boża opatrzność nad wszystkim czuwała, choć zanim się to stanie, z ciężkim sercem przeżywa wiele trudnych doświadczeń. Piłat chciał uwolnić Jezusa, a kiedy tłum wołał o śmierć krzyżową dla Niego, umył ręce, mówiąc: „«Nie ponoszę winy za tę krew. To wasza sprawa». A cały lud odparł: «Niech Jego krew spadnie na nas i na nasze dzieci!»” (Mt 27, 24n). I można powiedzieć, że spadła, ale inaczej, niż mogli to sobie wyobrazić. Tu też czuwała Opatrzność. Gdyby nie ta Krew, kim bylibyśmy dzisiaj?

CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę bp. A. Przybylskiego: Postawmy Boga na pierwszym miejscu, a On da nam siłę

2024-03-01 10:02

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Bp Andrzej Przybylski

Bp Andrzej Przybylski

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

3 marca 2024, III niedziela Wielkiego Postu, rok B

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję