Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Z różańcem w dłoni do Pani Roztocza

Niedziela zamojsko-lubaczowska 41/2012, str. 1, 3

[ TEMATY ]

różaniec

KS. SŁAWOMIR SKOWROŃSKI

Dzieci zgromadzone u tronu Pani Roztocza

Dzieci zgromadzone u tronu Pani Roztocza

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę, 23 września, w sanktuarium maryjnym w Krasnobrodzie odbyło się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Na spotkanie to przybyło do Pani Roztocza ok. 800 dzieci z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej i nie tylko, bo przyjechały również dzieci z kilku parafii archidiecezji lubelskiej. Dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie

Na rozpoczęcie spotkania w krasnobrodzkim sanktuarium zgromadzonych w kościele powitał i pozdrowił o. Piotr Dettlaff (CSsR) z Radia Maryja. W spotkaniu Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci miała również wziąć udział Madzia Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych, ale ze względu na zły stan zdrowia połączono się z nią tylko telefonicznie; wyraziła radość ze spotkania dzieci u Pani Krasnobrodzkiej oraz skierowała do wszystkich słowa swoich życzeń i pozdrowień. Madzia Buczek zachęcała wszystkich do pięknej modlitwy, jaką jest Różaniec. Mówiła: „Bardzo się cieszę, że tak wielu z Was odpowiedziało na zaproszenie Matki Najświętszej i przybyliście do Krasnobrodu (…). Trzeba nam szerzyć modlitwę różańcową w domu, szkole, w klasie. Trzeba nam to czynić z wielką odwagą i radością w sercu, nie bojąc się, nie wstydząc tego, że ktoś może nas wyśmiać, ale chciejmy czynić to z miłości do Matki Najświętszej. (…) Życzę Wam tego, abyście wytrwali w codziennym odmawianiu Różańca świętego”. Następnie poprowadziła modlitwę cząstką Różańca świętego.
Pierwsze „koło” założyła w 1997 r. właśnie Madzia Buczek, która ze swoimi kolegami z podwórka zaczęła modlić się modlitwą na różańcu. Dziś Podwórkowe Kółka Różańcowe skupiają ok. 150 tys. dzieci w 32 krajach na wszystkich kontynentach świata. Postawa dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych jest kontynuacją misji pastuszków z Fatimy: Hiacynty, Łucji i Franciszka. Modlitwą różańcową ogarniają cały świat. Członkowie kół mogą gromadzić się na modlitwie wspólnej bądź, o ustalonej godzinie, modlić się w swoim domu.
Założycielka tego wielkiego dzieła pragnie każdemu przekazać jak bardzo potrzebna jest modlitwa na różańcu. „Pamiętajcie, że przez Różaniec możecie wszystko przezwyciężyć” – pisze na stronie internetowej PKRD. „Zobaczcie, jak bardzo w naszych czasach potrzebna jest modlitwa różańcowa, o którą błaga nas Matka Boża. (…) Dlatego błagam Was, pomóżcie Matce Bożej zwyciężyć!”.
Centralnym wydarzeniem krasnobrodzkiego spotkania była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Maciej Lewandowski, wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie.
Nawiązując do niedzielnej Ewangelii ks. Maciej mówił: „Pan Jezus mówi dziś do każdego z nas, że jeśli chcemy być wielcy, to musimy umieć służyć drugiemu człowiekowi. To jest bardzo trudne, ale Pan Jezus pokazał nam, że tak można. Bo On jak przyszedł na świat to służył człowiekowi, czynił dla ludzi cuda, pomagał im, uzdrawiał, rozmnażał chleb (…). A w jaki sposób my możemy służyć drugiemu człowiekowi, tym na drugim końcu świata, biednym w Afryce, papieżowi, misjonarzom? Oto możemy to czynić właśnie modląc się. Bo gdy modlimy się na różańcu, to mamy modlić się nie tylko w swojej intencji – bo tak jest najłatwiej. Ale w Podwórkowych Kółkach Różańcowych służymy innym, modląc się za innych. Poprzez modlitwę różańcową służymy innym i stajemy się jak Pan Jezus”.
W koncelebrze wzięli udział również o. Piotr Dettlaff CSsR oraz ks. Tadeusz Maciejko z parafii Trójcy Świętej w Komarowie. Na spotkanie wraz z dziećmi przybyło również wielu kapłanów. Spotkanie ubogacone było pięknym śpiewem w wykonaniu zespołów działających przy parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie – scholi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz scholi dziecięcej, która koncertem pieśni religijnych zakończyła spotkanie w naszej świątyni. Celem spotkań regionalnych organizowanych przez Radio Maryja jest wspólna modlitwa, dzielenie się świadectwami o mocy modlitwy różańcowej oraz propagowanie modlitwy różańcowej wśród dzieci.
Uczestnictwo dzieci w PKRD związane jest z deklaracją codziennej modlitwy różańcowej w intencjach: za Ojca Świętego – o zdrowie i potrzebne łaski dla Niego, za Kościół Święty, za biskupów, kapłanów i siostry zakonne, za misje, za dzieci nienarodzone, o nawrócenie grzeszników, o pokój na świecie.
Dopełnieniem całej uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Była też okazja, aby każda z przybyłych grup za pośrednictwem TV TRWAM wypowiedziała słowa życzeń i pozdrowień dla swoich najbliższych.
Chciejmy wszyscy odpowiedzieć na orędzie Maryi, która wzywa wszystkich ludzi do codziennego odmawiania Różańca. To wezwanie Maryi jest aktualne także dzisiaj. Potrzeba naszej wytrwałej modlitwy, by na świecie mógł zapanować pokój i zwyciężyło dobro. Matka Boża prosi także Ciebie o codzienną modlitwę różańcową. To tak niewiele, a jak wiele łask możemy wyprosić dla siebie, swoich najbliższych, dla Ojczyzny i całego świata. Może miesiąc październik będzie dla Ciebie czasem, w którym rozkochasz się w modlitwie różańcowej i staniesz się apostołem Matki Najświętszej, by pomagać Jej w przemianie świata i ratowaniu grzeszników.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa

[ TEMATY ]

pielgrzymka

różaniec

Krzeszów

Ks. Waldemar Wesołowski

- Przybywamy do Matki, która nas jednoczy, byśmy byli Ciałem Chrystusa - powiedział bp Zbigniew Kiernikowski do pielgrzymów przybyłych do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

CZYTAJ DALEJ

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

CZYTAJ DALEJ

Konferencja naukowa „Prawo i Kościół” w Akademii Katolickiej w Warszawie

2024-04-24 17:41

[ TEMATY ]

Kościół

prawo

konferencja

ks. Marek Paszkowski i kl. Jakub Stafii

Dnia 15 kwietnia 2024 roku w Akademii Katolickiej w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo i Kościół”. Wzięło w niej udział ponad 140 osób. Celem tego wydarzenia było stworzenie przestrzeni do debaty nad szeroko rozumianym tematem prawa w relacji do Kościoła.

Konferencja w takim kształcie odbyła się po raz pierwszy. W murach Akademii Katolickiej w Warszawie blisko czterdziestu prelegentów – nie tylko uznanych profesorów, ale także młodych naukowców – prezentowało owoce swoich badań. Wystąpienia dotyczyły zarówno zagadnień z zakresu kanonistyki i teologii, jak i prawa polskiego, międzynarodowego oraz wyznaniowego. To sprawiło, że spotkanie miało niezwykle ciekawy wymiar interdyscyplinarny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję