Reklama

Aspekty

Świadectwo wiary

W sulechowskiej bibliotece miejskiej odbyło się spotkanie autorskie Anett Lury, miejscowej poetki, poświęcone jej tomikowi "Jezu Ufam Tobie" wydanemu przez Wydawnictwo MORPHO przy współpracy z Zakładem Dydaktycznym eMKa.

[ TEMATY ]

poezja

sulechów

Anett Lura

Marek Kuczyński

Podczas spotkania można było uzyskać autograf poetki

Podczas spotkania można było uzyskać autograf poetki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dając świadectwo wiary, autorka opowiedziała o swojej osobistej relacji z Jezusem oraz ze św. Faustyną, tak bardzo obecnymi w jej osobistym życiu i życiu jej rodziny. Za to publiczne świadectwo wiary podziękował poetce ks. Andrzej Szkwarek, proboszcz sulechowskiej fary, który poprzez zachętę miał swój udział w zaczynie twórczości poetyckiej Anett. Wśród zebranej publiczności nie brakowało chętnych do odczytania wybranych utworów z tomiku oraz do podzielenia się refleksją. Była też sposobność do uzyskania autografu wraz z dedykacją. Nie zabrakło podziękowań dla licznego grona osób, które wsparły powstanie publikacji. Wśród nich znaleźli się m.in. Stanisław Iwan, b. wojewoda lubuski i senator, Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa, Jacek Wykręt - prezes stowarzyszenia Praworządny Sulechów, radni Powiatu Zielonogórskiego Edward Szyjka i Roman Bajor, liczni radni Rady Miejskiej, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Gromkie brawa zebrała też autorka ilustracji do tomiku Irena Kuczyńska, malarka z Paryża, oraz Małgorzata Paciejewska, która wykonała dwa utwory wokalne.

Anett Lura pracuje obecnie nad powieścią, której wydanie przewiduje się w niedalekiej przyszłości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-13 16:19

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

20 lat stowarzyszenia Praworządny Sulechów

[ TEMATY ]

sulechów

Praworządny Sulechów

Marek Kuczyński

Stowarzyszenie Praworządny Sulechów świętowało 20-lecie swojego istnienia.

19 listopada odbyły się obchody 20-lecia rejestracji Stowarzyszenia Praworządny Sulechów, które od początku istnienia współpracuje m.in. z Diecezjalnym Instytutem Akcji Katolickiej. Członkowie, sympatycy oraz samorządowi partnerzy mieli sposobność podsumować działalność w PS oraz współpracę z nami.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Lepiej być w mniejszości niż po złej stronie

2025-08-08 09:31

[ TEMATY ]

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

"Nie bój się, mała trzódko…" Te słowa Jezusa zabrzmiały we mnie jak dzwon, gdy stanąłem w cieniu zbezczeszczonych figur świętych w katedrze w Chartres. Bez głów – tak, dosłownie.

Rewolucja chciała odciąć Kościołowi głowę – nie tylko fizycznie, ale i duchowo.
CZYTAJ DALEJ

Caritas Wietnam wnosi swój wkład w zapobieganie handlowi ludźmi

2025-08-09 17:10

[ TEMATY ]

handel ludźmi

Caritas Wietnam

zapobieganie

Adobe Stock

Handel ludźmi

Handel ludźmi

Handel ludźmi na świecie, a także w Wietnamie, rośnie w sposób nieprzewidywalny. Media społecznościowe stanowią „żyzny grunt”, na którym przestępcy mogą zwabiać i oszukiwać ofiary. Okoliczności, w których Wietnamczycy są nakłaniani do wyjazdu do sąsiednich krajów, takich jak Kambodża, Laos, Mjanma czy Chiny, wskutek oszustw internetowych, stają się plagą społeczną w skali całego kraju. Z pomocą przychodzi Caritas działająca w tym azjatyckim kraju.

Pomoc Caritas
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję