Parafia św. Franciszka z Asyżu zaprosiła do niedzielnego biegu „Franciszek Run – pax ed bonum”, którego ideą jest szerzenie pokoju i dobra.
Biegacze wystartowali w siedmiu kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn. Mieli do pokonania dystans 7,5km, będący tzw. dawną milą polską. - Idea biegu zrodziła się tok temu i pracowała w nas. Jego pomysłodawca jest Wojciech Antolik, nasz parafianin, zapalony biegach, który brał udział już w wielu biegach, a wspierał go dzielnie ks. Maciej Chodowski oraz cała armia wolontariuszy. Wszyscy mieli pomiar czasu, a najlepsi biegacze w danych kategoriach wiekowych otrzymali statuetki, a za II i III miejsca dyplomy, a wszyscy uczestnicy dostali medale. Nazwa naszego biegu to: „Franciszek Run – pax ed bonum”, a idea jest szerzenie pokoju i dobra, bycie ze sobą razem. Chcemy zintegrować się z naszymi parafianami i zaprosić ich do parafii jak do domu! – tłumaczy ks. Andrzej Michalak, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Tuż po biegaczach, na krótszym dystansie wystartowali chodziarze, którzy mieli do pokonania dystans 4,5 km. Po zakończeniu biegu głównego i wręczeniu nagród i dyplomów, odbył się bieg dla dzieci, wokół kościoła. Po Mszy św. na placu wokół świątyni parafii świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozpoczął się II. piknik parafialny. Każdy mógł na nim znaleźć coś dla siebie, wśród wielu namiotów i stanowisk przygotowanych przez członków ruchów i wspólnot działających na terenie parafii. Jedno ze stoisk było z loterią fantową od sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, z której dochód przeznaczony zostanie na szkolne obiady dla najuboższych dzieci z terenu parafii.
Domowy Kościół przygotował ciasta, Akcja Katolicka kanapki i napoje, ministranci prezentowali szaty i przyrządy liturgiczne, grupa „12 kroków” dla osób uzależnionych i współuzależnionych, chleb ze smalcem i ogórkami, Dom Magnificat sprzedawali książki religijne, rozdawali ulotki i informowali o terapii dla osób potrzebujących wsparcia. Na scenie piosenki religijne zaprezentował zespół „Obdarowani” oraz dziecięca schola parafialna. Był także punkt malarski, w którym dzieci mogły narysować św. Franciszka i inne postaci, a o integrację dzieci i rodziców zadbał „święty Franciszek”, który animował zabawy dla całych rodzin.
- Idea festynu zrodziła się rok temu, kiedy we troje wraz z księdzem Adamem i księdzem Maciejem przyszliśmy do tej parafii i szukaliśmy takiego momentu, żeby spotkać się z ludźmi, zaprosić ich do siebie i bliżej się wzajemnie poznać. Stwierdziliśmy, że najlepszą okazją ku temu jest odpust ku czci świętego Franciszka, gdyż jest to końcówka sezonu powakacyjnego i zbliżające się uroczystości patrona parafii. Jednocześnie zaczynamy Triduum rekolekcyjne przygotowujące nas do obchodów odpustu świętego Franciszka z Asyżu. Mamy cały tydzień pod obecnością świętego Franciszka – najpierw niedzielny festyn, od wtorku 1 października rekolekcje, czyli Msza św. z homilią, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a w piątek 4 października uroczystość odpustowa. Rekolekcjom i sumie odpustowej będzie o. Piotr Kleszcz, nasz biskup pomocniczy nominat! Niech ten czas będzie dla nas czasem dziękczynienia Bogu, a także rozpoznawania Jego woli i Jego dróg w naszym życiu osobistym, ale także w życiu naszej wspólnoty parafialnej – zachęca proboszcz ks. Andrzej Michalak.
Summę odpustową w liturgiczne wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu – 4 października - odprawi biskup nominat o. Piotr Kleszcz, franciszkanin.