Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wilk w „Niebie”

Do szczecińskiego „Nieba” zawitał Wilk – Witek Wilk, pomysłodawca i założyciel ogólnopolskiej sieci księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście”.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 38/2020, str. III

[ TEMATY ]

księgarnia

kawiarnia

Adam Szewczyk

Witek Wilk w szczecińskim „Niebie’’

Witek Wilk w szczecińskim „Niebie’’

Projekt zrzesza ludzi, którzy chcą stworzyć w tkance miejskiej enklawę spokoju, zrozumienia i miłości przez pielęgnację kultury wiary i przybliżanie literatury chrześcijańskiej mieszkańcom polskich miast; tych, którzy chcą swoją pracą i zachowaniem dawać przykład i świadectwo tego, jak można każdego dnia żyć i postępować zgodnie z wiarą w Boga.

W Szczecinie „Niebo” znajduje się przy ul. Krzywoustego 80. Właśnie tam 1 września swoim przeżywaniem wiary w żywego Boga podzielił się z przybyłymi na spotkanie Witek Wilk – mąż i ojciec czwórki dzieci, muzyk kochający Boga i jazz, który na co dzień zajmuje się głoszeniem Ewangelii, gdzie i jak tylko się da. Jego życie zawodowe związane jest z muzyką. Założył studio nagrań oraz wytwórnię muzyczną ViVi Sound. Jest właścicielem firmy przewozowej ViVi Cars oraz sklepu muzycznego ViVi Shop, a także prezesem Fundacji ZaNim. Od ponad 20 lat prowadzi i współprowadzi rekolekcje tematyczne i ewangelizacyjne. Wraz z żoną założyli już 15 charyzmatycznych wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych, które zrzeszają ok. 15 tys. ludzi. Życiowym mottem Witka są słowa z Ewangelii według św. Marka: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (por. Mk 16, 15). To czyni. Z determinacją, odwagą i… entuzjazmem.

– Doskonałą instrukcją życia jest dla człowieka Pismo Święte – opowiada Witek – z niego czerpię wszystko, czego potrzebuję dla siebie, rodziny, a także dla tych, którzy zwracają się do mnie z prośbą o pomoc. W pełnym zjednoczeniu z Chrystusem odnajduję sens życia w mocy Ducha Świętego.

Reklama

Wymaga to – dodaje – pełnego zawierzenia Bogu we wszystkich dziedzinach życia. Ciągłego dążenia, aby po przyjęciu Jezusa w Komunii św. moja ręka była Jego ręką, moje oko – Jego okiem, by nie zamierało we mnie pragnienie bycia jak Jezus.

Witek w trakcie spotkania w Szczecinie przykładami ze swojego życia oraz przeżyć napotkanych przez siebie osób wskazywał namacalną obecność Boga wśród ludzi, Jego nieustanną troskę o każdego człowieka. Zachęcał, by nie rezygnować z radości, która wynika z wdzięczności za dar opieki Bożej, by ta radość rzeczywiście była dewizą chrześcijanina.

2020-09-16 11:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja „Książka na telefon” wspiera księgarnie katolickie

[ TEMATY ]

książka

księgarnie

księgarnia

Włodzimierz Rędzioch

Trwa inicjatywa „Książka na telefon”, która ma wspomagać księgarnie stacjonarne i uchronić je przed upadkiem z powodu pandemii. W akcji biorą udział również księgarnie katolickie.

Badania przeprowadzone w dniach 17-22 marca wśród 100 właścicieli księgarni stacjonarnych wykazały, że na pytanie „Czy księgarni grozi bankructwo, jeśli stan epidemii potrwa do połowy kwietnia?”, 41% respondentów odpowiedziała „tak”, a blisko połowo „być może”.

CZYTAJ DALEJ

Czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, trzeba iść na Mszę św.?

[ TEMATY ]

gromnica

Karol Porwich/Niedziela

Zapewne wielu z nas zastanawia się, czy 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, katolik ma obowiązek uczestniczenia w Eucharystii?

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są od uczestnictwa we Mszy św. oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.

CZYTAJ DALEJ

"A przed maturą pojedziemy na Jasną Górę"

2023-01-31 23:21

Adobe Stock

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej o tym wydarzeniu opowiada ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka jest doskonałą okazją, aby prosić o opiekę Matkę Bożą na czas pisania egzaminu dojrzałości. - Przez jakiś czas słychać było powiedzenie: „Chcesz zdać maturę, jedź na Jasną Górę”. My nie traktujemy pielgrzymki jako jakiegoś amuletu, który ma pomóc maturzystom w zdaniu matury, bo wszystko zależy od tego, ile pracy włożą w przygotowanie. Nie mam jednak wątpliwości, że Boże wsparcie oraz opieka Matki Bożej jest w tym czasie potrzebna - zaznacza ks. Rozpędowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję