Reklama

Niedziela Legnicka

Nieustanny Różaniec w intencji zakończenia pandemii

Krzeszowskie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej to szczególne miejsce, gdzie rozwija się modlitwa różańcowa.

Niedziela legnicka 9/2021, str. VI

[ TEMATY ]

różaniec

Ks. Waldemar Wesołowski

Ks. Marian Kopko jest diecezjalnym moderatorem Żywego Różańca

Ks. Marian Kopko jest diecezjalnym moderatorem Żywego Różańca

Każdego roku do tronu Matki Bożej pielgrzymują tysiące wiernych, zwłaszcza w I sobotę października, na doroczne spotkanie Żywego Różańca.

Moderator

Diecezjalnym moderatorem wspólnoty jest kustosz krzeszowski ks. Marian Kopko. – Nie wypuszczam różańca z rąk, towarzyszy mi już od lat. Wiem, że jest w nim wielka siła – podkreśla. Każdego roku pielgrzymi przybywający do Matki Bożej dzielą się swoimi świadectwami mocy Różańca. Przed ikoną Matki Bożej zostawiają swoje podziękowania i prośby.

Nieustanny Różaniec

Reklama

Już od 2016 r. w Krzeszowie, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które obchodzone jest jako Dzień Świętości Życia, zapoczątkowany został nieustanny Różaniec. Przez cały rok o wyznaczonej godzinie zanoszona jest modlitwa różańcowa w ważnych dla Kościoła i Ojczyzny intencjach.

Nieustanny Różaniec to swojego rodzaju sztafeta osób podejmujących kolejno modlitwę różańcową przez godzinę w tygodniu. W ten sposób podtrzymywana jest nieprzerwana modlitwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Zatem każda godzina dnia wypełniona jest modlitwą różańcową. Dzięki tej inicjatywie powstała niezwykła wspólnota osób, zanosząca zgodnie prośby i błagania. – Można wybrać dowolne tajemnice różańcowe i modlić się w każdym miejscu i tam, gdzie jesteśmy. Obecnie do wspólnoty należy 366 osób ze 125 miejscowości i 4 krajów – mówi ks. Kopko.

Na stronie sanktuarium została stworzona specjalna zakładka, poświęcona nieustannemu Różańcowi, gdzie znajdziemy również kalendarz modlitwy z informacjami o osobach, które zadeklarowały w niej swój udział.

O ustanie pandemii

Reklama

Do intencji, które towarzyszą wiernym podczas modlitwy, została dołączona jeszcze jedna: o ustanie pandemii.

Do wspólnoty należy 366 osób ze 125 miejscowości i 4 krajów.

Podziel się cytatem

– Serdecznie zachęcamy do tego modlitewnego szturmu do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej. W modlitwie powierzajmy intencje: o zatrzymanie epidemii na świecie, o zdrowie i wytrwanie w cierpieniu dla wszystkich, których dotknęła ta choroba, o opiekę duchową dla służby medycznej, o pokój wewnętrzny dla wszystkich rodzin, pamięcią modlitewną otaczamy osoby, które odeszły do Pana – podkreśla ksiądz kustosz.

Czas pandemii sprawił, że wielu z nas pozostaje długi czas w domach. – Marnujemy wiele czasu i sił na różne troski, lęki, obawy. Wiele czasu spędzamy przed telewizorem. Wielu z nas korzysta z dyspensy udzielonej przez biskupa i nie uczestniczy w liturgii w kościele, zatem tym bardziej warto wziąć różaniec do ręki i tak wykorzystać ten czas. A jeden Różaniec to tylko 15-20 minut. Gdybyśmy wszystkie tajemnice spletli w codzienny modlitewny wieniec, to byłaby to odpowiedź na pragnienie Jezusa z Ogrójca: „Czuwajcie i módlcie się” – zauważa ks. Kopko.

Jak się włączyć?

Aby zostać członkiem nieustannego Różańca przy krzeszowskim sanktuarium wystarczy zadeklarować chęć włączenia się do niego. Można to uczynić pisemnie, telefonicznie lub mailowo. Wybieramy sobie godzinę modlitwy raz w tygodniu. Mogą w niej uczestniczyć osoby z całej Polski, również z zagranicy.

Więcej informacji znajdziemy na stronie sanktuarium: www.opactwo.eu.

2021-02-23 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa, która pomaga lepiej żyć

KATARZYNA WOYNAROWSKA: - Dlaczego warto i trzeba odmawiać Różaniec?

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Pielgrzymkowe dziękczynienie

2021-09-18 16:21

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Akcji Katolickiej

Już po raz kolejny Akcja Katolicka z parafii św. Anny ze swoim duszpasterzem ks. Andrzejem Milczarkiem i grupą parafian udała się z okazji 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej na pielgrzymkę której trasa prowadziła przez ciekawe i historyczne miejsca z pięknymi zabytkami takie jak: Chęciny ( Jaskinia Raj ) , Łysą Górę ( klasztor Świętego Krzyża), Roztocze ze,, szlakiem szumów", Zwierzyniec ( kościół na wyspie pw. św. Jana Nepomucena ), Krasnobród ( Sanktuarium Nawiedzenia NMP z kapliczką objawień na wodzie ), Lublin, który zachwyca Starym Miastem, którego sercem jest zamek królewski z kaplicą św. Trójcy. Miejscami w których modliliśmy się w intencjach wszystkich dzieł ewangelizacyjnych naszej diecezji były: Kaplica Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Archikatedra i Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej z cudowna figurka w Wąwolnicy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Nałęczowie-miasto i uzdrowisko z którym związani byli S. Żeromski, B. Prus, H. Sienkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję