Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Miłość silniejsza od czasu

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczystość złotego jubileuszu małżeństwa.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 15/2021, str. I

[ TEMATY ]

złoty jubileusz

Ewa Monastyrska/Niedziela

Wdzięczni jubilaci

Wdzięczni jubilaci

Mszę św. w intencji jubilatów sprawowali proboszczowie tomaszowskich parafii: ks. prał. Czesław Grzyb, proboszcz sanktuarium, ks. Jerzy Sopel z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i ks. Grzegorz Świtalski z parafii św. Ojca Pio. Małżeństwa, które przeżyły ze sobą ponad pół wieku zasługują na docenienie.

– Rodzina jest fundamentem kraju. Rozbijając ją, niszczymy naród. Każdy, kto atakuje rodzinę, jest zdrajcą, bo zabija naród. Nie zgadzamy się na wynaturzenia, wolne związki i brak odpowiedzialności. Złoci jubilaci, kłaniamy się wam i dziękujemy za wasze świadectwo. Wszystkie związki budowane na Ewangelii, sakramentach, mają siłę, by przetrwać najcięższe burze. O własnych siłach nie damy sobie rady. Jeśli nie będzie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem – powiedział podczas homilii ks. prał. Czesław Grzyb.

Reklama

Po Eucharystii jubilaci odebrali odznaczenie państwowe, nadane przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę, listy gratulacyjne Urzędu Miasta Tomaszowa Lubelskiego oraz starosty tomaszowskiego Henryka Karwana. Pamiątką stały się także filiżanki, opatrzone imionami jubilatów, przygotowane przez Urząd Miasta i burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego.

Małżonkowie ze wzruszeniem przyjęli odznaczenia i zdradzili, co jest tajemnicą długowiecznej miłości.

Uczucie się zmienia, ale nie kończy. Wszystko z czasem się zmienia, ale należy dbać o tę miłość jak o roślinkę. Zadbana rozkwita.

Podziel się cytatem

– Ta uroczystość jest ukłonem w stronę małżeństw, które przeżyły wspólnie 50 lat. To odznaczenie prezydenta Andrzeja Dudy ukazuje, jak silne są więzi ludzkie. Przysięga małżeńska nie związała ich na rok czy dwa, ale na pół wieku. Są oni dumą miasta. Ich wierność jest czymś szczególnym, ponieważ stanowią wzór do naśladowania dla nas wszystkich – powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

Reklama

– Bez Boga trudno byłoby wszystko przetrwać. Matka Boża zawsze pomagała nam i wspierała. Jesteśmy wdzięczni Jej za obecność – przyznał Zbigniew Skawiński. – Uczucie się zmienia, ale nie kończy. Wszystko z czasem się zmienia, ale należy dbać o tę miłość jak o roślinkę. Zadbana rozkwita – dodała Jadwiga Skawińska.

Dzięki nierozpadającym się małżeństwom powstają silne społeczności budujące Polskę. – Te małżeństwa to podpora pełnych rodzin, na które patrzą młodsze pokolenia. Zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II, najważniejsza jest rodzina i jej jedność. Na niej budowane są następne społeczności – podkreślił starosta tomaszowski, Henryk Karwan.

2021-04-06 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Złoty jubileusz kapłaństwa w Bolesławcu

[ TEMATY ]

Bolesławiec

złoty jubileusz

ks Wojciech Mroszczak

ks. Piotr Nowosielski

W niedzielę 30 maja 2021 r., w bolesławieckiej parafii pw. Św. Cyryla i Metodego, Złoty Jubileusz Kapłaństwa obchodził ks. prał. płk Wojciech Mroszczak. To w tej parafii spędził większość swego kapłańskiego życia (36 lat), zaczynając od jej organizacji, a potem budowy nowego kościoła.

Góralskie korzenie

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

W Wielki Odpust Wiślicki

2021-09-20 09:15

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Wiślica

Agnieszka Dziarmaga

Dzięki pielgrzymkom diecezjalnym do Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej w Wiślicy przywrócono rangę Wielkiego Odpustu Wiślickiego. 8 września bowiem, od stuleci w święto Narodzenia NMP gościli tutaj monarchowie, dostojnicy Kościoła i państwa, a kapituła wiślicka liczy co najmniej 600 lat.

Uroczystości odpustowe trwały od 5 do 8 września, z konferencjami, koncertami muzyki klasycznej, specjalnymi nabożeństwami i błogosławieństwem udzielanym relikwią krwi św. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję